Pračka-vypouštění vody

Od: Datum: 10.07.12 19:10 odpovědí: 3 změna: 10.07.12 20:38
avatar

Jak se automatická pračka zachová,když hadice od pračky je ucpaná,respektive vede hadice např.do sifonu pod dřezem a omylem se s náhubku sifonu,který slouží k napojení hadice zapomene oddělat krytka,tzn že odpad se dostane do slepé uliličky a NEMŮŽE odtékat. Jak se v takovém případě zachová pračka?

Je v ní nějaká pojistka,která přeruší vypouštění vody a odstaví se a nebo dojde k poškození pračky a nebo k prasknutí hadice?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hankauk*
Datum: 10.07.12 19:26

Ptáte se na dvě odlišné věci. Jestliže, jak píšete... omylem zapomenete sundat krytku náhubku na sifonu, který je určen pro odtokovou hadici pračky, tak vám všechny voda vyteče do skříňky pod dřezem. A pak to může protékat i jinam, třeba k sousedům pod vámi. Pokud máte ucpanou hadici, tak je možné, že pračka začne vypouštět, ale voda nebude odtékat. Může se stát, že tlak vody prorazí ucpanou hadici. A je také možné, že se pračka vypne. To, jestli má takovou pojistku ve výbavě, musíte vyčíst z manuálu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.12 20:02

Univerzální odpověď není. Možná že to má některý výrobce vyřešený.

Já co jsem rozdělával pračky, tak tam žádná pojistka proti ucpání hadice nikdy nebyla.

Čerpadlo na vypouštění vody nemá takový tlak, aby hadice praskla. Je možné, že pokud například čerpadlo pojede deset minut a bude tlačit vodu do ucpané trubky, tak že se čerpadlo přehřeje a zničí. Normálně běží čerpadlo na plný výkon asi 30sekund a potom už běží skoro naprázdno nebo odčerpává minimum vody.

Když pračka nedokáže vypustit vodu, tak sice program bude pokračovat ale pračka ani nenapustí čistou vodu. Takže se prádlo bude máchat pořád v první vodě. Až dojde na odstřeďování, tak to taky neproběhne, protože přačka nesmí roztočit buben, pokud je ve vaně pračky napuštěná voda. Takže na konci programu pokud tam vůbec pračka dojde, bude prádlo stále namočené v první vodě.

A základní předpoklad je, že jste vy nebo nějaký odborník připojili pračku podle návodu. Pak Vámi popsaná situace snad ani nemůže nastat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: instalater*
Datum: 10.07.12 20:38

Zdravím. Ono záleží na tom jaká pračka, a jaký máte nastavený program. . Některá dojede program bez vypouštění , některá vypadne do poruchy ,některá dá zvukovou signalizaci , že je něco v nepořádku , atd.

Ve vašem případě je to asi fungl nová pračka . Když je zapojuji , tak vyzkouším napouštění a vypouštění . Jsem stále u pračky a neodcházím.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.