Stoupání podzemní vody do vrtané studny

Od: Datum: 10.07.12 07:30 odpovědí: 7 změna: 15.07.12 16:36

Dobrý den, mám vrtanou studnu průměru 160 mm, dané je v jílu a následně v opuce. Studniční betonové skruže mám do hloubky cca 150 cm (jsou usazeny na jílu), cca 20 cm ode dna (od spodní hrany skruží) je ukončen vrt a veden přívod do domu. Dané mám takto jeden rok bez problémů, ale nyní po týdnu dešťů mi začala přitékat spodní voda do meziskruží a po vystoupání do výšky vrtu mi vtéká do něj a znehodnocuje vodu. Okolní kopané studny jsou hluboké 10 a více metrů, spodní voda se objevuje na této hloubce, to mi řekl i proutkař při hledání pramene vrtu. Jakým způsobem utěsnit meziskruží, aby mi daná spodní (dešťová) voda neničila kvalitu vody ve vrtu? Díky za jakýkoliv názor nebo radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.07.12 22:24

Také řeším podobný problém ale dle názoru dalších lidí kterých sem se ptal je odpověd ,Bud udělat přepad což je asi problém nebo řádně do dvou metrů zatemovat jílem ,a nebo to je můj názor použít foliji která se svařuje ta černá a udělat do dvou metrů izolaci jinak to bude asi problém rád si také poslechnu radu dalších Rádců

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alvys
Datum: 11.07.12 07:15

Přepad mi také radili, ale přijde mi to velice komplikované a hlavně v zimě. Co jsem se bavil s firmou co mi dělala vrt, tak říkala, že oni už ze skruží nedělají kvůli tomuto vzlínání vody, ale dávají plastové šachty. Doporučili mi vybetonovat dno skruží a celé to natáhnout tekutou lepenkou. Případné spáry mezi jednotlivými skružemi vyplnit studnařskou pěnou (něco jaku klasická pěna, jen tato by měla být vodě nepropustná).

Datum: 11.07.12 11:37

To je přesně to co mně naopadlo a taky zbyde udělat jen si myslym že nejdříve je třeba svařit tu izolaci udělat prostě z ní jako skruž aspoň do dvou metrů kolem vrtu řádně zavařit a potom dát ten beton na dno a vlastně až do izolace skruže myslym že by to fungovat mělo jasný je že přepad by stejně nepomohl a ani ve dvou metrech se většinou ze spádem nikdo nechytne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alvys
Datum: 11.07.12 12:48

já bohužel tu tekutou lepenku budu muset natáhnout zevnitř, protože skruže mám už rok zasypané a kopat teď nyní do 1,8 metrů se mi moc nechce. To by byla až jako další varianta. Teď zkusit zabetonovat dno a zeshora to natáhnout tou tekutou lepenkou.

Datum: 11.07.12 13:02

To dno vám bude bez izolace propouštět vodu bude se voda tlačit ze spoda já to tak měl a musel jsem dno znovu rozkopat dát tam tu izolaci a ze dna mne už nic nejde jen po stranach a taky tam mám dvě skruže které budu muset vyndat a přivařit foliji ke dnu a pak je tam vložit nemám zkušenost stou tekutou lepenkou možná to funkční bude ale voda si vždy cestu najde pokud jsou kolem prameny a hlavně mokro

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alvys
Datum: 11.07.12 13:34

já doufal, že ta tekutá lepenka to podrží. Sice se beton nacucá, ale ven přes tu lepenku by to nemělo projít...

Od: alvys
Datum: 15.07.12 16:36

Ještě jsem dostal jednu radu. Dole jsem skruže podhrabal až na jíl, který byl suchý, takže pod skružema je asi 5 - 10 cm místo. To samé jsem udělal z vně. Nyní mi radí dané zapěnit studnařskou pěnou. Myslím si, že ke skruži i přívodu hadice do baráku by se měla chytit, ale jak s jílem? Spojí se nebo bude kolem jílu dál protékat voda?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.