Výstavba/rekonstrukce chatky - povolení

Od: Datum: 09.07.12 22:09 odpovědí: 3 změna: 10.07.12 08:39

Dobrý den,

prosím o Vaše rady a názory. Vlastním pozemek, vedený jako zahrada. Na pozemku dříve - než jsem jej zakoupil, stávala zděná chatka cca 3x3 metry. Zbyl po ní vyzděný sklípek pod úrovní terénu. Chatka byla zničena vandaly a zbyly z ní jen základy. Je stále zakreslená v katastrální mapě jako stavba.

Rád bych chatku znovu postavil. Na můj dotaz na příslušný úřad, zda mohu chatku postavit - de facto zrekonstruovat mi přišla odpověd:
Vámi uváděnou stavbu - chatka na k uskladnění nářadí a žacích strojů - nelze na pozemek parc.č. 558/4 v k.ú. Ctiněves vedený v územním plánu jako plochy Sady, chmelnice a ochranná zeleň umístit.Dle § 18 odst.5 stavebního zákona "lze v nezastavěném území v souladu s jeho charakterem umisťovat stavby, zařízení a jiná opatření pouze pro zemědělství, ...". Tyto stavby jsou přesně specifikovány ve vyhlášce č. 268/2009, o technických požadavcích na stavby, ve znění vyhlášky č. 20/2012(§ 3 písm. f)) a požadavky na provedení těchto staveb jsou uvedeny v téže vyhlášce § 50-§ 53a.Výše uvedené stavby lze dle stavebního zákona umístit v tomto území pouze územním rozhodnutím, pro které je třeba předložit - 3 x projektovou dokumentaci v souladu s výše uvedenými vyhláškami, ověřenou autorizovaným inženýrem pro pozemní stavby; kladné vyjádření MěÚ Roudnice n.L., památkové péče; kladné vyjádření MěÚ Roudnice n.L., odbor životního prostředí; čestné prohlášení o neexistenci veřejné technické infrastruktury na předmětném pozemku, která by mohla být stavbou poškozena; vyjádření Správy železniční dopravní cesty, p.o.; ČD - Telematika, a.s.; Drážní úřad.

Je tento navrhovaný postup nutný? Chápu jej, kdybych chtěl stavět novou chatku, ale teoreticky jde jen o opravu poškození, které bylo způsobeno vandaly. Co si o tom myslíte? Mohl bych argumentovat, že stavba by sloužila vlastně k zemědělství, když by v ní byly uskladněny nástroje na sázení a údržbu dřevin, které na pozemku nyní cíleně vysazuji nebo něco v tom smyslu...

Chápu, že pozemek není stavební atd. V chatce bych rád měl schováno nářadí, sekačky atd...

Máte případně tip na nějakou firmu z okolí Roudnice nad Labem, Mělníka atd, která by zpracovala projektovou dokumentaci? Na kolik by tak vyšla s ověřením od autorizovaného inženýra pro pozemní stavby?

Děkuji za jakékoliv rady,,,,v této problematice se ztrácím...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 09.07.12 22:23

Tady se opět potvrdilo - kdo se moc ptá, moc se dozví. Nezačal jste příliš dobře dotazem na SÚ, zda je možno POSTAVIT chatku. V katastru chatku máte, tím platíte daň z nemovitosti z této chatky a chtělo to jen formálně chatku opravit. Na opravy jste žádné povolení nepotřeboval. Jak z toho ven, moc dobře nevím, záleží jak máte doslovně formulovaný dotaz na SÚ.

Nejprve v uvedených vyhláškách si nastudujte (co se povoluje) stavby k zemědělské činnosti, jestli se váš záměr tam dá zařadit.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.07.12 06:44

K původní chatce, názor nejvyššího soudu, stavba zanikla, jestliže již není znát půdorysné uspořádání 1. nadzemního podlaží. Pokud by jste stavbu obnovil, a našel se dobrý soused, tak by se jednalo o stavbu nepovolenou se všemi následky.

Vzhledem k situaci bych se poptal po mobilních stavbách (památkáři atp.)

Jinak lze to podle mne napasovat na stavbu pro zemědělství.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lolaprasatkova
Datum: 10.07.12 08:39

Chlapi vám odpověděli a já taky souhlasím. Skoro to vypadá jako když jste měl černou stavbu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.