Jak se snést se sousedy

Od: Datum: 09.07.12 17:59 odpovědí: 2 změna: 09.07.12 19:47

Zdravím všechny,

mám problémy se sousedy kvůli umístění stavby, ale to tu nechci řešit...bylo by tona hodně dlouhé story, které se táhne už cca 3 roky. Ale to na, co jsem se chtěla zeptat je, zda někdo neví, když si soused chce renovovat část domu (podsklepení) a chce si tam udělat sprchu tak si musíněkam udělat i odpad že? A neví tu někdo, jeslti potřebuje můj souhlas? On si totižmyslí, že je pán světa a když má dcerušku, cose vyzná v paragrafech tak, že si může dovolit všechno i klidně na černo...však on to nikdo neuvidí, když to je v baráku...Děkuju za případné rady

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.07.12 18:06

Na takové sosedy pomáhá jedno, odstěhovat se :D...

Jinak jestli jste podíloví vlastníci, měl by o tom dát vědět, jestli si bude dlubat pouze ve svém "bytě", tak si tam může udělat, třeba i kolotoč (nic lepšího mě nenapadlo), ale nesmí vás tím omezovat a ohrožovat.

Když se vám něco nebude zdát, zajděte na stavební úřad s tím, že váš soused provádí nepovolené úpravy - černou stavbu a že tím třeba narušuje statiku domu. Úřad to pak bude muset prořešit.

On si to třeba postaví, ale když příjde někdo ze stavebního úřadu, souused může dostat pokutu a pak třeba vrátit nemovitost do původního stavu, zbořit to, co postavil :D...

Hodně štěstí!

Datum: 09.07.12 19:47

Ne nepotřebuje Váš souhlas, na odpad rozhodně ne. Zkuste se nad tím vždy zamyslet, tak že Vaše práva končí tam kde začínají práva toho druhého. Obdobně je koncipován jak stavební zákon tak správní řád. Doopravdy máte za to, že Váš soused, ve své stavbě, na sousedním pozemku, nějak zasáhne do Vašich práv, tím že zřídí v suterénu sprchový kout? Je to jeho dům ne Váš.

Přísluší se dodat, že stavební úpravy, při nichž se nemění vzhled stavby, nezasahuje do nosných KCÍ a nemění účel užívání stavby nevyžadují ani stavební povolení ani ohlášení.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.