Protékání oken

Od: Datum: 09.07.12 11:10 odpovědí: 8 změna: 10.07.12 16:25

Dobrý den,

na jaře jsem si nechal vyměnit původní dřevěná okna za plastová. S okny jsem spokojen, ale po měsíci se v rozích začalo objevovat celkem rozsáhlé promáčení zdiva. Kontroloval jsem utěsnění a parapety, ale nenašel jsem žádnou vadu. Jedná se o panelový objekt bez zateplení. Zatéká ve všech místnostech mimo okna s balkónem. Mám reklamovat u montážní firmy nebo si radši najmout zedníka? Děkuji za radu.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 09.07.12 11:14

Jednoznačně reklamovat - proč platit znovu za původní lajdáckou práci? Navíc, pokud je montáž vztažena k záruce, mohlo by najmutí jiného zedníka znamenat porušení záručních podmínek.

Podle fotky - a ´baj voko´ odhaduju, že problém bude v montáži vnějšího parapetu, ale opravdu jde jen o odhad. ;)

Od: ales101*
Datum: 09.07.12 11:26

Další foto:

Datum: 09.07.12 11:26

A ještě jedno foto:

Od: lolaprasatkova
Datum: 09.07.12 19:22

To je prasárna a toho kdo vám dělal projekt bych s chutí zastřelila. Dal vám okna s velkým rámem, aby ušetřil. To je tak, když na světě existují syčáci.

Datum: 10.07.12 08:25

lolaprasatkova: Tomu nerozumím. Do výměny oken jsem investoval hodně peněz. Nešel jsem do nejlevnější firmy a nejlevnějšího produktu. Myslel jsem si, že když vezmu rodinný podnik a nebudu šetřit, tak se vyhnu těmto problémům. Okna jsou opravdu moc pěkná, bytelná a splňují má očekávání. Zatékání mne mrzí a nevím co mám dělat. Bojím se, že při reklamaci jen zasilikonují parapety a zmizí. Radši bych tedy investoval do zedníka a pořádně věc vyspravil. Samozřejmě přijít o záruku je věc nemilá. Děkuji za odpovědi.

Datum: 10.07.12 08:46

Přihlaste se do poradny a já vám dám kontakt do vnitřní pošty.

Datum: 10.07.12 08:47

LOLA-Kde jste si toto sjistila?To je blbina jak hrom.

Datum: 10.07.12 16:25

Oprava spočívá v tom,že musí parapet strhnout a znovu vyrovnat.Musí sedět v drážce rámu.Snadno ji najdete na styku parap..a okna.Když si vezmete malou váhu a zvážíte spád směrem od okna,musí být bublinka aspoň středem přes čárku-i víc.Po délce okna se nesmí parapet lámat.To zjistíte dlouhou váhou nebo dobrou rovnou latí.Okapničky(kryty na boku parapetu ) musí být utěsněny kolemparapetu i špalety.Parapet musí být přišroubován k rámu okna po celé délce tak aby z drážky nikde nevyčníval.

Snad vám toto pomůže při reklamaci u firmy.Já to dám i na stránky pro ostatní.

Petr S.

doplněno 10.07.12 16:26:

Pravděpodobně je špatně usazený vnější parapet. a není dobře zatěsněný z boků.Proto teče voda pod okno do zdi a pak to celé vlhne.Oprava není složitá,ani nákladná.Na jedno okno od 100 do 150 kč max včetně materiálu.Prvně bych reklamoval dílo a pokud by to neopravili dobře,mohl bych to opravit třeba já a firmě reklamovat opravu.Pracuji s okny víc než 8,let a řeším i reklamace zákazníků.

Ohodnoceno: 2x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.