Čím natřít vnitřek otevřené expanzky

Od: Datum: 09.07.12 07:22 odpovědí: 3 změna: 09.07.12 17:14

Dobrý den dávám po letech do pořádku naší železnou expanzní otevřenou nádobu která je součástí topení.Expanzku jsem očistila a škrábala co to šlo od rezu a nečistot.Rez na stěnách místy zůstává do hladka už to očistit nepůjde nikdy ale už nic nepadá ani se nedrolí je to soudržné.Nyní mám expanzku připravenou k nátěru ale nevím čím natřít.Něco jsme pročetla po netu špatné zkušensoti s nátěry tam kde je trvale voda a už byl rez jsou s klasickými email.barvami např.Hammerite atd..chválu jsem četla na výrobek Antikon.Nemá někdo vlastní zkušensot nebo doporučí čím nádoby tam kde je trvale voda natřít nebo "napatlat"?

děkuju Jana


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: drejdl*
Datum: 09.07.12 11:53

Zdravím, doporučuji nejdříve vyřešit rez. Z proncipu asi není možn é všechen odstranit, proto je potřeba nátěr, který se s rezem sloučí a vytvoří inertní sloučeninu, nejčastěji fosfát. Proto doporučuji nejdříve nátěr odrezovačem, po zaschnutí nátěr některou kvalitní krycí barvou. nezatracoval bych Hammerite, protože on také řeší problém se starou rzí. Jinak do budoucna - kdybyste expanzku měnila, je ji vhodné nechat pozinkovat. Zinkoven je po kraji celkem dost a tím je vše nadlouho vyřešeno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jerry00
Datum: 09.07.12 15:22

Bohužel si myslím, že se to žádnou barvou nevyřeší. Pokud je expanzka z pořádného matroše(4-5mm) tak nás všechny přežije. Paradoxně, očištěním se agresivní voda dostane na "čistý" plech a koroze se znova rozjede. Jestli se do expanzky nedostává teplá voda, tak snad jedině tlustou vrstvu asfaltu. Hammeritka není určená pod vodu.Pod vodu jsou jedině barvy na bazény. Ale ceny těhle barev jsou šílené. To už je lepší koupit pancéřový plech a udělat novou. Vyjde to nastejno a je to na 100let. Já měl ot. expanzku taky rezavou(4mm). Byla dobrá ale vyměnil jsem ji za plastový 60l soudek na chemikálie. Nechávám tam tak 25l vody, kdyby se tam propracovala teplá, aby se to namíchalo. Po zimě, kdy jsem párkrát vařil, tak voda v sudu dosáhla někam ke 30°C.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: des*
Datum: 09.07.12 17:14

Natřete nádrž gumoasfaltem,2x a je pokoj na mnoho let.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.