Nátěry na chalupě

Od: Datum: 08.07.12 21:18 odpovědí: 4 změna: 08.07.12 22:49

Dobrý den,
koupila jsem akrylátovou bílou barvu na dřevěné podhledy (očištěná prkna)a trámy na chalupu. Po nátěru se mně však cca po 2 hodinách objevily praskající bublinky a barva se odlupuje. Prosím, poraďte. Má vliv velká teplota (cca 27ˇC)? nebo příliš vyschlé dřevo?
Děkuji Libuše


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 08.07.12 22:10

Píšete očistěná prkna ... jak očistěná? od bláta? Jsou prkna napuštěná? Mají nějaký základ? Byla dřív namořena? Natřená? ČÍM? Trošku upřesněte dotaz.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.12 22:48

Dobrý den,

prkna a trámy byla natřena původně barvou, emailovou, nátěr jsme odstranili brusnými papíry. Prkna napuštěná nejsou ani namořena. Děkuji

Libuše

Datum: 08.07.12 22:21

Krom toho, že je mi líto Vaší chalupy (použil bych něco co lze snadněji odstranit, a je prodyšnější), tak lze konstatovat, s pravděpodobností hraničící z jistotou, že Váš problém je dán kombinací "neprodyšné" akrylátové barvy, vysoké teploty vzduchu (barva zaschne nejdřív na povrchu), nižší teploty dřeva (ještě se neohřálo na teplotu vzduchu a barva nejbílže k němu schne pomaleji), a z toho plynoucího následného odparu vodní páry ze spodní vrstvy barvy.

Jinak řečeno voda uzavřená akrytovým nátěrem uvnitř dřeva se mění na vodní páru a tato Vám nadzvedává Vámi provedený nátěr.:)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.07.12 22:49

Děkuji. Zkusím se nad tím zamyslet.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.