Dlažba do okálové kuchyně

Od: Datum: 08.07.12 10:57 odpovědí: 12 změna: 09.07.12 11:01

Dobrý den.
Bydlíme v montovaném okálovém domě. Ráda bych nahradila lino v kuchyni za dlažbu a v pokoji za plovoučku. Ale když jsme odloupli původní lino, objevili se dřevotřískové desky a ne beton... Podlaha je dost křivá a někde se desky i drolí (kde zatekla voda). Navíc jsou mezi nimi viditelné spáry.
Je nějaká možnost dát nivelaci na tuto dřevotřísku nebo se musí odmontovat? Kdyby se odmontovala, jak se pak vypořádat se vzniklým schodem?
Děkuji za jakékoliv rady,
Veronika D.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.07.12 11:04
avatar

Já nevím, jestli uděláte dobře, když do kuchyně dáte dlažbu. V zimě strašlivě studí a občas se někomu podaří upustit na podlahu nějakou těžší věc. A ta věc, nůž, hrnec, vlastně cokoliv, spolehlivě dlaždici praskne, rozbije. Spárování mezi dlaždicemi velmi rychle "zajde". Neudržíte původní barvu a pokud nemá původní barvu, není to pěkné. Vlastní zkušenost.*cert*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: veronikad
Datum: 08.07.12 11:09

I kdybychom měli do kuchyně dát radši něco jiného, stále zůstává problémem, co s tou dřevotřískou :-/ Teď už je to odkryté, takže s tím musíme něco udělat... Každopádně děkuji za názor, ještě tu dlažbu zvážíme.

Od: des*
Datum: 08.07.12 11:05

Tyto domy,byly stavěny pro kategorii chudých aby to moc nestálo.Kamarád z práce ho koupil pro syna a ca10let jim trvalo než ho předělali.Doporučuji,nanic nemakat,počítalo se totiž s tím že se jako vybydlené budou bourat.Oprava se nevyplatí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 08.07.12 14:04

Jako obvykle je to děs když něco píše des. Kategorie chudých? Ve své době překračovali cenu zděných nemovitostí, pochopitelně taky byly jiné materiály než dnes. Vše záleží na údržbě. Dispozičně výborně řešené. Zápodoněmecká licence.

Fakt mne nenapadlo že Marie Rotrová, Michal David a mnozí další jsou chuďasové. Rekonstrukce není nijak nákladná a u nás si je kupují mistři zedničtí. Asi vědí proč.

Tady je taky jeden po rekonstrukci. Ovšem né Ty co fotky podstrkavá další "odborník" laďatikak. To není žádný OKAL.

https://www.poradte.cz/domacn…-jak-zateplit-stary-okal.html.

Jinak pod dřevotřískou je ještě hobra a rošt takže pokud chcete odstranit až na desku tak vás čeká několik centimetrů betonu, případně dřevotřísku vyměnit snad za desky Cetris či jak se jmenují se zámkem. Případně nivelace ale nesmí to být ta na beton.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: veronikad
Datum: 08.07.12 16:44

Ona existuje nivelace na něco jiného? A nezateče to mezi spáry?

Od: jirbar*
Datum: 08.07.12 20:22

Jasně že existuje na dřevěný podklad. Snad je nějak vyztužena vlákny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: volvomen*
Datum: 08.07.12 11:17

Stím na nic nemakat nesouhlasím...když něco vlastním a chci nějak slušně bydlet vždy je možná nějaká uprava či oprava...Souhlasím s tím že do kucyhyně dlažba je né moc v hodná...jak už bylo nápsáno víše...Já bych volil Marmoleum clic je vhodná i do koupelen...tvaří se to jako plouvoucí podlaha i tak to vypadá a také se to tak pokládá...výborné vlastnosti a není to nijak náročné na udržbu...Původní lino bych strhnul a podíval se kde je co prohnile...jak jste psala...dnes máte mnoho kytu či lepidel na dřevěné podlahy...které vyplní díry a podobně...Vyspravit podlahu...přebrousit...a poločit Marmoleum clik...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mowla*
Datum: 08.07.12 11:27

Dřevotřískovou podlahu je třeba vyměnit (dávat jakoukoli stěrku na rozpadající se původní desky je zbytečná práce) - nahradit buďto OSB (HDF) deskami nebo SDK a dlažbu či plovoučku teprve na novou podlahu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: volvomen*
Datum: 08.07.12 11:34

měl jsem namysli malé praskliny...a menší dírky...jinak ano nahradit novou OSB deskou či SDK

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.12 11:51
avatar

Osobně bych se přiklonil k položení nášlapné vrstvy přímo na stávající podlahu z desek sádrovláknitých.Ty umožní položení jakékoliv krytiny bez jakékoliv další úpravy.Zvednutí podlahy by nemělo ovlivnit navázání ostatních podlah.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.12 22:40

Já bych DTD desky vyměnil za OSB , případně i klidně zase DTD a následně bych nalepil DITRA fólii a na ní dlažbu.

Ditra je drahá jako pes ale vyřeší snad vše.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lolaprasatkova
Datum: 09.07.12 11:01

Nebude lepší dát lino , které má dekor dřeva. Vyrábějí se zde velmi pěkné věci.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.