Jakou matraci koupit

Od: Datum: 08.07.12 01:01 odpovědí: 10 změna: 05.10.12 17:57

Dobrý den, mám k Vám prosbu, dosud spím na třech molitanových matracích,musím říci,že se na tom spí blbě,chtěl bych si proto pořídit matraci vcelku/je mi přes 20/ dle mámy si ničím záda ale nevím jakou.U nás ve Vesně mají snad víc jak 10 druhů různých matrací,z různých materiálů,nevím tedy jakou a z jakého materiálu,aby také vydržela,aby se to neproleželo jako ten molitan,mohli by jste mi třeba i poradit značku,zda je možné? A abych se taky už konečně lépe vyspal.Byl by někdo tak hodný a poradil jaký druh matrace/ a z jakého materiálu/ bych si měl pořídit,případně kde,nechtěl bych si koupit nějaký klump./anebo od jaké firmy/? Má někdo dobré zkušenosti s dobrou matrací,kde se člověk dobře vyspí? Děkuji moc za případné rady a odpovědi.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 08.07.12 01:09

Lamelové matrace od Jelínka - osobní zkušenost, akorát to není nejlevnější zboží... Velmi dobrou zkušenost s ní mají i mí rodiče, už nikoli mladí lidé.

Jo - odkaz - http://www.jelinek.eu/produkty-matrace ;)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.07.12 01:13

Já mám s matracemi obecně stále špatnou zkušenost. Jednou jsem i investoval nemalé peníze do (dle výrobce) premiové matrace a proležela se za krátký čas stejně. Sice jsem kus chlapa, ale zase nejsem hříčka přírody...Papírově se vejdu do doporučených zatížení matrací:)

Všechny ultrapěny, vyvýjené v NASA už u mě ztratily na důvěryhodnosti. Navíc bývají neprodyšné a pro člověka, co se v noci více potí je to problém.

Mohu jen řící, že mi už nějaký čas celkem slušně slouží klasická matrace s taštičkovými pružinami z IKEA v kombinaci s laťkovým roštem (rošt je podle mě taky celkem důležitá součást spaní). Ale nemám jí tak dlouho, abych mohl dělat nějaké velké závěry.

Obávám se, že odpovědi budou velice rozporuplné.

Ohodnoceno: 3x

Od: jardynek
Datum: 08.07.12 01:35

Díky za odpovědi panu Mowla a Minstrel, také jsem slyšel a docela to lidi i chválili matrace od firmy Machala, že prý jsou dobré ale dost zas drahé,tak nevím, jak se rozhodnout,proto bych chtěl Vaše /další/ zkušenosti,taky se potím.Ten rošt mi máma také radila.,díky za další odpovědi a rady./ má někdo zkušenost s f.Machala?/

Od: viky®
Datum: 08.07.12 02:25

Dobrý den. Není to dlouho, tak půl roku, co jsme v akci koupili polyuretanovou matraci, Base Hard. Potřebovali jsme starší osobě, zvýšit postel na vstávání. Matrace stála asi 1500,-Kč. Není hladká, rovná, skládá se s pěti různých vzorů. Na sezení, je moc příjemná, na spaní si jí nemůže vynachválit, právě proto, že není jen hladká. Po půl roce, zatím žádná změna na matraci není vidět, je stále stejná. Jiné matrace nemáme, tak nemohu porovnat. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.07.12 08:14

dobrý výběr je v Ikea viz také výše. Rošt stačí prkýnkový, zbytečně se s tím dělá věda.

Od: honza159
Datum: 12.07.12 16:01

Dovolím si nesouhlasit. Matrace v Ikei jsou sice levné, ale kvalitní opravdu moc nejsou. Tátovi se proležela cca za rok a to není nějaký extra "velký" člověk (kolem 80 kg). Pokud tedy nechcete každý rok až dva kupovat novou matraci, protože se vám proleží, tak doporučuji investovat do nějaké kvalitnější. Ta sice vyjde dráž, ale ve výsledku (vydrží déle, lépe se vám spí a nebolí vás záda).

Další věc, se kterou nesouhlasím - výběr roštu. Někde sice stačí "prkýnkový rošt", někde je ale potřeba koupit rošt lamelový. Záleží na typu matrace - třeba pro pružinové matrace stačí více-méně jakýkoli "rošt" klidně i jednolitá deska. Je to z toho důvodu, že je uvnitř dutá, takže může "dýchat". Ale třeba takové matrace latexové, nebo z líné pěny už je potřeba dávat na rošt - když se spotíte, tak je potřeba, aby pot mohl z matrace taky pryč a když bude ze spodu udušená, tak vám může za chvíli začít zapáchat, nebo plesnivět.

Od: venca60
Datum: 21.09.12 12:52

Levné matrace v Ikea? I ty za 5 - 10.000? Nebo koupena jedna matrace, levná a špatně zvolená - ty tam jsou také, a nejsou kvalitní všechny? Myslím, že těžko hledat výrobce, který by neměl v sortimentu též levnou a tudíž méně kvalitní matraci. Rada investovat do nějaké kvalitnější, ale ne z Ikea (?) je prazvláštní.

Od: marti11
Datum: 05.10.12 17:57

Zakoupili jsme v IKEA matrace, jedna vyšla na 6.000 a po 2 letech jsou proležele. A to to obracíme a děláme, měníme mezi sebou atd.. Prostě vyhozené peníze. Teďka jsme koupili od Jelínka lamelové matrace tak doufám že jsme neprohoupili

Datum: 08.07.12 10:24

Také jsem tak začínala, dříve nic jiného snad nebylo. Pevná podlážka a na ní tři matrace. Poté pevná podlážka a na ní jednodílná matrace. Později od Jelínka výše zmiňovaná sestava rošt a matrace tzv. system Valty. Nyní nové postele, polohovací rošt a kvalitní matrace. Těším se do postele. V případě nemoci možnost polohované zvednutí podhlavníku a dívat se na TV, v případě bolesti nohou opět polohované zvednutí části roštu v oblast dolních končetin.

Pokud nebudete měnit postele a stávájící podlážka je pevná, jako dřívější typ rozkládacího gauče, nebo válendy, potom zvolte výše uváděnou soupravu od Jelínka - Valty. Podle Vaší váhy zvolte větší pevnost lamel, aby jste neměl moc velké prohnutí. Pokud máte možnost do postele vložit rošt, kupte jednoduchý, nebo polohovací, podle svého uvážení a na to matraci Purtex. Já jsem kupovala vše dohromady ve Zdibech.

Kvůli pocení - odvětrávání je dobré, aby matrace neležela přímo na pevné neodvětrávané podložce.

Důležité je vše si vyzkoušet. Nekupujte po internetu na dobírku, ani co kdo Vám jakou matraci řekne. Musíte tomu věnovat čas. Najděte si u Vás ve městě pár adres, kde prodávají matrace a postele, napište si seznam a všechny je obejděte a matrace si vyzkoušejte. Nebojte se na nich poležet. Zakrátko zjistíte, jestli vyhovuje měkčí, nebo tvrdší.

Nebo si zjistěte, kdy budou ve větším městě nějaké výstavy bydlení, nábytku, tam si vyberete i s výstavní slevou. Hlavně zkoušet.

Poslední doporučení, udělejte si výlet do Prahy, do Zdib /Purtex/ a koupíte kvalitní, český výrobek. Mají i podnikové prodejny a také různé slevy a akce. Slevy využívejte hlavně na rošty, ale matraci je dobré kupovat ve středním cenovém rozpětí, ne tu úplně nejlevnější.

Od: zabu
Datum: 02.09.12 23:04

Já dávám hlas pro Jelínka. Máme lamelové a jsou skvělé. nepotřebují postel s lamelovým roštem. Pokud máte ale postel s lamelovým roštem, nepotřebujete samozřejmě matraci s roštem.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.