Vafky - vypnutí, zapnutí?

Od: Datum: 07.07.12 23:58 odpovědí: 7 změna: 09.07.12 23:31

Ahoj, mam takový problém nedavno jsem se nastehoval do noveho bytu kde jsou tuto vafky ( viz foto ). Tak mam dotaz jestli je dobré vafky na leto uplne vypnout? Ted jsou na N ( to je vecny plaminek ze jo? :) ) takze z nich jde porad trosku teplicko. Popř. jak tento typ vafek úplně vypnu a na zimu zapnu? ( fakt tomu moc nerozumím). Omlouvám se možná za stupidní dotaz ale vafky mam poprvé v životě. Předem moc děkuji za odpověď.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lujs®
Datum: 08.07.12 02:32
avatar

Já mám (asi) modernější wafky a vypínám přívod plynu protože ten bláznivej plamínek dokáže za 6 dní sežrat 1m3, docela zbytečně.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.07.12 11:12
avatar

OT: Díky za zajímavou informaci, nevěděla jsem, kolik věčný plamínek WAV spotřebuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 08.07.12 02:59
avatar

Dobrý den.

Doporučila bych vám objednat si nyní, někoho z plynáren, který by vám zkontroloval Vafky, zda je vše v pořádku. Také vám vysvětlí, na co si máte dávat pozor a jak vše funguje. Uděláte to pro svojí vlastní bezpečnost, před topnou sezónou.

Na obrázku máte dvě tlačítka. Jedno je plamínek, druhé je uzavření. Plamínek si přes léto vypněte a zároveň si uzavřete přívod plynu, do Vafek. Jak píše nahoře rádce, ušetříte spotřebu plynu.

Toto je jen informativní, abyste měl představu, co VAFKY jsou

=============================================

Podívejte se na návod a obsluhu VAFKY.

http://www.kvart-cz.eu/privat…load/Navod_VAFKY_01092006.pdf

Ohodnoceno: 1x
 
Od: des*
Datum: 08.07.12 10:41

Na vypnutí topidla Junkers,což nejsou WAWky,stačí zavřít přívod plynu.Taktéž bych se řídil spíš návodem na příslušné podokení topidlo Junkers.Plynárny se se taktéž seřizováním podokeních topidel nezabývají.Jsou na to školení technici od servisu Junkers.Jiní to obyčejně ani neumí.

doplněno 10.07.12 08:17:

Stačí vypnout plyn kohoutem u topidla,ne hlavní uzávěr.Automaticky se vypne plynový ventil.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.07.12 10:52
avatar

Všichni vám všechno řekli (bílým tlačítkem vypnout a zastavit přívod plynu, kličem na přívodní trubce). Zeptejte se sousedů na kontakt na servisního technika a koncem prázdnin, nejpozději v záři si ho objednejte na kontrolu. Plynař přijede, vyčistí, zkontroluje, vysvětlí a přípraví kamna na zimu. Aby se vám nestalo to, že venku budou mrazy a kamna začnou stávkovat a plynař bude mít práci jinde.;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lolop
Datum: 09.07.12 23:12

Moc děkuji za odpovědi, udělám tedy jak radíte, vypnout bílíl tlačítkem a raději vypnout i hlavní uzávěr. ;) Ještě jednou díky za rady :)

Od: lujs®
Datum: 09.07.12 23:31
avatar

Lolop pokud budete vypínat tak hlavní uzávěr ne ,,raději" ale bezpodmínečně! .! .! .!

doplněno 10.07.12 09:03:

To je potom stejný asi jako když pojedu na měsíc z domu, vypnu, rozmrazím ledničku a potom ji zase zapnu kabelem do elektřiny a chlazení nastavím na 0 (nulu).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.