Plovoucí podlaha - v celku ve dvou pokojích

Od: Datum: 06.07.12 21:24 odpovědí: 3 změna: 07.07.12 01:05

Zdravím, budu pokládat plovoucí podlahu ve dvou pokojích. Jsou vedle sebe, takže z jednoho pokoje se projde do druhého. Chtěl bych podlahu položit bez spoje mezi dveřmi. Jen mě zajímá, jak budou podlahy dilatovat? Nebude se mezi dveřmi dělat boule? U zdí mezeru vytvořím ale tohle jsem se nikde nedočetl. Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hahanaj*
Datum: 06.07.12 21:40

Pokud jsou obě podlahy v rovině nemělo by to /dělat boule /- syn dělal takto podlahu z kuchyně do chodby mohl udělat vcelku, ale z druhých pokojů do chodby musel podlahu vypodložit aby byla v rovině a musel ji nechat pár dní jak u stěn tak právě mezi dveřmi " pracovat" pak vše napojil přechodovou lištou a u stěn teprve olištoval.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.12 21:42
avatar

Pochopit dilataci materiálu,je dost složité.Ale uvědomte si,že po položení podlahy se tepelná roztažnost příliš neprojeví,vždyť v místnosti bude téměř stejná teplota po celý rok.Dilatace vlivem vlhkost?To bude záležet na tom,jaké prostředí budete vytvářet.Ještě jsem se nesetkal s případem,že by se plovoučka vyboulila,pokud je položena za určitých zásad a dodržení solidního provozu.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mowla*
Datum: 07.07.12 01:05

Jak píše Jabraka - tepelná dilatace (pokud se nebude v průběhu roku příliš měnit teplota podkladu a necháte podlahovou krytinu se na teplotu před pokládkou adaptovat) nebude výrazný problém - předpokládám nějaké lamino, tedy prachotřísku. Pokud jde ale o novostavbu, doporučuju s pokládkou podlahy počkat - stavba bude vysychat a sedat - potkal jsem už i ´odlítanou´ dlažbu... Navíc jsou podkladové materiály těchto dlaždic (´prken´) velmi savé a po prvotním nabobtnání na vlhkém podkladu se mohou ´trhat´ (vytvoří se spáry mezi jednotlivými dlaždicemi a podlaha je pak náchylná k mechanickému poškození povrchu).

Je-li podlaha (podklad) v jedné rovině, ideálně v jednom kuse a necháte-li dostatečné spáry okolo stěn, "boule" se bát nemusíte. Pokud v jednom kuse není, mezi dveře položte dlaždici ´napůl´ (cca), ne hranu ´dlaždice´, v případě vzniku nevelké praskliny mezi místnostmi se nebude deformovat (praskat).

BTW - plánujete-li mezi místnostmi dveře, může podlahová lišta vytvořit práh, přitom nebude tvořit překážku pro chůzi (příp. - invalidní vozík?). Pokud jde jen o ´optické hledisko´, chápu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.