Prostup nerez komína stř. kcí

Od: Datum: 06.07.12 14:07 odpovědí: 4 změna: 07.07.12 11:17

Ahoj,

izoluji podkroví minerální vatou. Mám 3-vrství nerez. komín (vnitřní průměr 140 mm; vnější 200 mm). Vata by měla být nehořlavá a proto není problém s dotažením až ke komínu. Ale jak vyřešit napojení parozábrany na komín. Komín ještě nemám v provozu, ale slyšel jsem, že je dosti horký a parozábrana by tak mohla shořet. Rád bych se Vás proto rád zeptal, jak řešit tento detail. Někde jsem se dočetl něco o tom, že se okolo komína má dát cetris deska, která nahrazuje parozábranu a je nehořlavá. Parozábrana se napojí na desku až v bezpečné vzdálenosti. Bohužel nevím co je na tom pravdy.

Díky

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: des*
Datum: 06.07.12 19:14

3vrství komýn je při provozu studený jak neboštíkovy nohy.Kde jste slyšel ten blábol žeby od něj mělo něco chytnout,nechápu.Takže izolujte ,jak se patří a nevymejšlejte.

Datum: 06.07.12 19:51

K dopojení parozábrany, případně difůzně otevřené fólie slouží díl zvaný prostup střechou. Tento díl vyrábějí všichni výrobci nerezových komínů.

Je sice pravdou, že maximální provozní teplota venkovního pláště komína je 70 st.C , ale to pouze do okamžiku vyhoření sazí. V okamžiku vyhoření sazí, dojde k přestupu tepla přes koncové díly systému, kde je venkovní a vnitřní plášť spojen dohromady a v tu chvíli je teplota venkovního pláště někde úplně jinde (řádově 1000 st. C)

Každopádně já mít doma nerezový komín, tak po zkušenostech mých známých (kteří vyhořeli právě díky dopojení parotěsu na komín) bych bez revize (doopravdické revize) komínu, nezapálil v kamnech ani noviny. Zkuste si tedy vybrat tu správnou radu, je to Váš dům, Vaše střecha, Váš komín.

doplněno 06.07.12 20:40:

To jendax: vyhořeli právě proto ,. že měli parotěs nalepený na komín, Jinak pokud se domníváte, že komín může vyhořet pouze když je plný sazí tak jste na omylu. Mně občas saze v komíně chytnou, a je to jen a pouze velkým komínovým tahem. A ač tomu nebudete věřit tak já mám velký komínový tah, jenom když mám vyčištěný komín, takže pokud topím jenom suchým dřevem tak občas do týdne po vyčištění komín prostě blafne, což pokud zrovna nejsem u toho ani nepoznám.

doplněno 07.07.12 12:49:

To Des: ale třívstrvej nerezovej komín je celý z nerezu, takže jako nerez, vata, nerez jako třeba toto http://www.schiedel.cz/kominy…rezove-kominy/schiedel-ics-25

doplněno 07.07.12 13:50:

To Děs: Nic se neděje:), ale normálně to kominíci dávaj, akorát jsou dva druhy kominíků, jedni co jim to ještě nikde neblaflo, a druzí co jim to blaflo (i s celým domečkem)

Od: jendax
Datum: 06.07.12 20:30

A proč pak ti vaši známí vyhořeli? Copak nečistili komín? Nebo z toho měli udírnu a dehet jim tam rostl jak rampouchy? Při čistém spalování se jen tetelí z komína . Kouř je nespálené palivo(dřevoplyn)

Od: des*
Datum: 07.07.12 11:17

Mám pocit,že jsme Turci.3složkový komín = nerez roura-skelná vata -betonové tvárnice.+omítka.Přes místnost je vedena ona betonová tvárnice,která má teplotu jak místnost,ca25°Cmax.Ikdyž chytnou saze v komíně,což se stane,nikdy se beton nerozžhaví na teplotu,která je zápalná.Proto se určitě dělaly zkoušky a pokud by to tak bylo,nikdy by se nesměly 3složkové komíny dělat!Vemte rozum do hrsti.

doplněno 07.07.12 13:10:

Tu robin! Soráč,ale já jsem měl na mysli klasiku!Od té nic nechytne.To na co je odkaz,se snad ani nesmí použít v rodinném domě,od toho opravdu může hořet.Ještě to nastuduju.

doplněno 07.07.12 13:28:

Tak jsem to přečetl a nezdá se žeby od toho mělo něco chytit.Izolace je tam habaděj,určitě to musí být vyzkoušené proti zahoření.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.