Porušení statiky domu

Od: Datum: 05.07.12 11:36 odpovědí: 4 změna: 06.07.12 06:29

Dobrý den, při stavbě obecní kanalizace došlo zřejmě v důsledku používání těžké techniky a těsné blízkosti našeho domu u silnice k porušení statiky domu (na půdě se vychýlily obvodové zdi a došlo k vypadnutí jednoho trámu a posunu u ostatních konstrukčních trámů). Na koho se obrátit se stížností a jak celou situaci řešit? Máme strach, že nám při dalších otřesech spadne střecha na hlavu.

Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hankauk*
Datum: 05.07.12 14:06

Okamžitě kontaktujte statika, který se přijede na dům podívat a vypracuje vám zprávu. Zároveň se obraťte na stavební odbor dané obce/města pro ev. pozastavení činnosti a prošetření možných následků. Poptejte se také u sousedů, zda i oni nemají problém se statikou.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.07.12 14:32

Vzhledem k tomu, že nejbližší pracovní den je až v pondělí, a to může za daného stavu věci být pozdě, kontaktoval bych odpovědného pracovníka krizového řízení města (nonstop) a ten by měl vše potřebné zařídit. Zároveň s tím bych kontaktoval policii s podezřením na spáchání trestného činu, a případně HZS pokud je to třeba k provizornímu zabezpečení stavby.

doplněno 06.07.12 08:12:

Loloprasatkova, pardon, ale pokud došlo k vyklonění zdi, tak ta se může vyklánět tak dlouho, apři stávajících podmínkách (vítr déšť podmáčení podloží) tak rychle že do pondělka může někoho..., a pokud vy nemáte pocit krizové situace tak já bych ho měl, a přesně a právě proto tady to krizové řízení je, prostě možnost zasáhnout okamžitě a ne až se úředníci probudí a za 60 dnů vydají ve věci rozhodnutí, si třeba přečtěte stavební zákon, a tam je přesně na tyto věci pamatováno.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lolaprasatkova
Datum: 05.07.12 23:54

Je zbytečné kontaktovat pracovníka na krizové řízení. Budou jen naštvaný, že otravuje. Je to úředník a s úředníkem je nutno vycházet dobře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.12 06:29

S prominutím blbost, tady jde jenom o majetek, ale především o život! Je to úředník a je tu pro mě, placený z mých daní, takže ať se otáčí a ten úředník má tu pohotovost na telefonu pěkně zaplacenou. Jsem státní "úředník", tak vím co mluvím. Jsme tu pro lidi a ne lidi pro nás.

Takže shánějte a volejte, pokud se nedovoláte, tak volejte 150 a nebo 112 a chtějte na místo hasiče a statika, aby se na to podívali, než to spadne někomu na hlavu a Vám zbudou jen oči pro pláč.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.