Snížení ph vody kyselinou solnou

Od: Datum: 05.07.12 10:10 odpovědí: 6 změna: 05.07.15 07:18

Dobrý den. Chci se zeptat, zda se dá snížit ph vody kyselinou solnou(chlorovodíkovou), samozřejmě naředěním. Známí prý to tak praktikuje už dlouho, ale mám obavy o zdraví, jestli to není nebezbečné. Nechce se mi totiž utrácet za drahou chemii se stejnými účinky. Tester mi ukázal ph vody v bazénu 8,2 a tak nevím, jestli je to ještě v pohodě, nebo nebo mám ph snížit. Bazén máme letos poprvé , takže to ještě nemám zmáknuté. Předem děkuji za odpovědi a případné vychytávky ohledně údržby vody.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: des*
Datum: 05.07.12 10:16

PH 8,2 může být,ideální je kolem 7. Když budete dolévat vodu tak se zředí.Berte to objemově.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.07.12 10:20

Ideální hodnota pH je mezi 7,2 - 7,6.

Pokusy s HCL bych nedoporučoval.

Pokud jste zainvestoval tisíce do bazénu,nepokoušejte se ušetřit dvě stovky za CTX,Lagunu či pod.výrobky.

Datum: 05.07.12 14:39

Já to na doporučení chemika (dobrého chemika) takto praktikuji již cca 15 let. Orientační dávkování při 16 m3 vody je takové, že tři litry HCL 36% (kyselina solná-máte překlep) změní Ph 8,5 na Ph 7. Vše samozřejmě při dodržení zásadních zásad bezpečnosti uvedených na balení.

Pochopitelně je to naprosto bezpečné, můžete si zpočítat i výslednou koncentraci, a zjistíte, že by jste se musel více bát okurkového salátu:).

Cenově to vychází na zlomek ceny bazénové chemie*cert*

Ohodnoceno: 4x

Od: pity®
Datum: 05.07.12 14:51

Zdravím a děkuji "robinu1" za očekávajíci odpověď a opravu slova. Máte u mě bod.

Datum: 05.07.12 23:01

I když byste se té vody napil, tak v žaludku je také HCl. Jedinou otázkou zůstává, zdali ta koncentrovaná HCl neobsahuje nějaké závadné příměsi - odkud pochází?

Datum: 05.07.15 07:18
Taky už mě nebaví kupovat drahý pH mínus, našel jsem:
Na úpravu stačí (do cca pH 7) kyselina sírová 38% případně solná (vhodnější pro tvrdou vodu) - obvykle pro snížení pH bazénové vody platí: 30 ml kyseliny sníží pH 1000 l (1 m3) vody o 0,1.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.