Zvládne umyvadlo odpad z pračky?

Od: Datum: 04.07.12 23:18 odpovědí: 8 změna: 31.08.12 14:52

Po přestěhování potřebuji prát, v koupelně pod umyvadlem není přípojka na odpad z pračky, na vanu je zas hadice krátká, proto se ptám jestli lze řešit (alespoň dočasně) odpad z pračky do umyvadla (umyvadlo ve výšce 80 cm). Předem děkuji za názory.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.07.12 23:24

Není lepší definitivní řešení? Dát pod umyvalo sifon s vývodem na pračku. Mám už dlouhá léta takto připojenou pračku, hadici taženou pod vanou kolem celé koupelny a funguje to spolehlivě.

Ohodnoceno: 2x

Od: instalater*
Datum: 04.07.12 23:33

Zdravím. Ano , pokud jsou odpady v pořádku , tak to na provizorku stačí. Jinak souhlasím s ladinpraha. Instalatér.

Datum: 04.07.12 23:40

Přestože neznám průměr vašeho potrubního systému, troufám si říci, že je možné umyvadlo použít pro odtok vody z pračky. I kdyby jste měl potrubí zmrvené, třeba i toho nejmenšího průměru ( setkal jsem se s nejúžším 32mm), za použití sýtka v umyvadle nehrozí žádné riziko ucpání. Pouze by se mohlo stát, že by potrubí nestíhalo odvádět dané mnžoství vody. Dnešní pračky naštěstí tolik vody nevyužívají.

Datum: 05.07.12 01:21

Máme to takhle již rok a žádný problém

Od: viky®
Datum: 05.07.12 02:16

Dobrý den. První vypouštění vody z pračky bych hlídala, aby tlak vypouštěné vody a množství, nezahltil odpad umyvadla a voda nešla vrchem ven. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 1x

Od: lolaprasatkova
Datum: 05.07.12 13:12

Já bych to taky napojila do sifónu. Přesně tak Láďa z Prahy má pravdu. Jednou zapomenete a soused má vystaráno. Tahkle nás kdysi v podnájmu vyplavovala sousedka. Ještě teď na ní nadávám co všechno nám zničila. Vždycky zapomněla dát hadici do umyvadla.

Od: hop®
Datum: 05.07.12 13:14

Souhlasím s "Viki", neměl by být problém s průměrem potrubí. Pokud by však byl odpad nadměrně zanesený, nemusel by stíhat odvádět vodu. Při prvním praní poznáte...

Od: amule
Datum: 31.08.12 14:52

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.