Dohoda s budoucím kupcem

Od: Datum: 04.07.12 20:02 odpovědí: 1 změna: 04.07.12 20:16
avatar

Dobrý den, prosím , nemáte někdo zkušenost s následujícím problémem: Jsem spoluvlastnice poloviny RD, druhou půlku zdědí moje neteř, protože zemřel její otec, který vlastnil druhou polovinu, ale protože se dědické řízení kvůli jeho dluhům potáhne ještě asi dlouho, potřebuji poradit, protože o dům mají zájem mladí lidé se 4 dětmi a my bychom jim ho rádi nechali za rozumnou cenu.Ale nevíme, jestli je možné prozatím sepsat nějakou smlouvu o sml. budoucí, když ještě ani děd. řízení nezačalo.Nebo nějakou radu, jak se toto dá vyřešit.Děkuji předem za odpovědi.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lll
Datum: 04.07.12 20:16
 

Vzhledem ke složitosti problému- nevyřízené dědictví, dluhy pův majitele, Vám takhle na dálku asi nikdo neporadí. Já doporučuji návštěvu právníka. Stejně tak ho budou potřebovat i kupci(pokud to nejsou kaskadéři).

Obecně: smlouva o smlouvě budoucí existuje, lze ji sepsat, ale pochybuju, že s někým, kdo možná bude a možná nebude(dluhy) majitelem té druhé poloviny.

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.