Jak správně vyústit digestoř na fasádě?

Od: Datum: 03.07.12 21:29 odpovědí: 6 změna: 05.07.12 15:47

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jak správně vyústit digestoř na fasádu?

Trčí mi trubka zhruba 10 cm od zdi venku. Trubka bílá plastová má průměr 130 mm (koupená nějaká v Obi na digestoře, nebo 125?). Je na to nějaký kryt, komínek, nebo dá se něco nasadit, aby byla digestoř správně ukončená a nebyly s tím problémy? Děkuji moc za odpovědi.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hankauk*
Datum: 03.07.12 21:31

MLocku, já mám zvenčí plastové mřížové kolečko. A je přímo na fasádě. Žádná trubka mi ze zdi nečouhá.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.07.12 21:35

proč by měla koukat ze zdi trubka?

jen mřížka jak píše kolega správně...

doplněno 03.07.12 21:35:

tedy kolegyně..

*hi*

Datum: 03.07.12 21:55

Trubku uříznout přibližně s fasádou a pak třeba toto:

http://www.domovmuj.cz/ventil…zka-kulata-s-limcem-seda.html

Od: mlock
Datum: 04.07.12 00:05

Děkuji moc za odpověďi. Původně jsem to chtěl takto udělat, ale bylo mi řečeno, že z digestoře může kapat nějaký kondenzát, proto trubka čouhá ven. Fasáda bude světlá - bílá káva. Je pravda, že digestoř zase tak moc nepoužíváme, protože témeř nesmažíme, takže jen na páru. Možná bude mřížka stačit. Kdo poradí, jak se má správně digestoř ukončit? Digestoř je vevnitř zhruba 3 metry od zdi. Vývod je plochý a vede nad kuch linkou a pak je redukce na kruhový průřez přes zeď ven. Bude tedy mřížka stačit? A nemusí být nějaká speciální prosit dešti. Zde často fouká a voda valí po fasádě dolů, ale do teď nebyl žádný problém, tak by to asi mělo stačit. Díky.

Od: uska®
Datum: 04.07.12 07:30

Trubka přes zeď by měla mít sklon dolů, aby se vám nestalo, že kondenzát vám bude kapat zpět digestoří na rozpálené plotýnky. Na konec rubky jsem dokoupila zpětnou klapku a již zmiňovanou kulatou mřížku. Také mi bude trčet trubka přes fasádu, až při běžném provozu zistím, zda něco odkapává a nebo ne. Uříznout se dá dodatečně. Trubku přes zeď jsem si nechala zateplit, snad zmírním srážení páry v trubce. Ještě nebydlím, tak nemám odzkoušené.

Od: mlock
Datum: 05.07.12 15:47

Je fakt, že já už tam dva roky bydlím a nikdy nic nekapalo, ani s tím nebyl problém, takže jsem spíš řešil zakončení na bílé fasádě, abych neměl špinavou fasádu. Po probrání se zedníky to tedy taky uřežeme u fasády a dáme mřížku. Snad by to mělo být ok.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.