Vibrační vlny z vysílačů tel. operátorů

Od: Datum: 03.07.12 20:53 odpovědí: 35 změna: 06.04.15 23:11

Dobrý den, jeden telefonní operáto má na střeše našeho domu pronajatý prostor a umístil tam svůj vysílač. Jenže poslední dobou tam ty vysílače přidává a přidává... Jsem 2 patra pod střechou a v noci vnímám takové vrčení nebo vibrování. Nevíte někdo, jestli tyto vysílače vyzařují nebo produkují nějaké vlny, žáření nebo něco jiného? A můžete mi někdo poradit, jak zjistit, zda je takovej vysílač zdraví škodlivý? Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 03.07.12 21:14

Tyto antény vyzařují vlnění, elmg., o vysokých frekvencích a malých výkonech. O (ne)škodlivosti už ´pár let´ debatují různí lidé, různě vzdělaní, různě motivovaní - a marně.

Každopádně - nic zdraví prospěšného ta emanace asi není, prokázat opak se ovšem nedaří...

Buďte ráda, že příjem z pronájmu šetří vaše výdaje (třeba do fondu oprav), nyní - pokud vím, opravdu nelze nic více říct.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.07.12 13:15

Při návštěvě známého v nemocnici jsem měl možnost poznat člověka, který pracoval s podobnými zařízeními. Vzdělání středoškolské, plat kolem 40 tisíc čistého. Jaká perfektní profese, prolítlo mě zpočátku hlavou. Postupně mě začal přibližovat svou náplň práce, přičemž jsem svůj názor začal měnit. Příliš mě toho v paměti neutkvělo, ale pamatuji si, že pobyt v buňkách je časově omezen, při každé návštěvě je člověk zasažen určitou dávkou záření, na dveřích byla výstraha ve smyslu Životu nebezpečné záření.

V noci se soustavně budil, mluvil ze spaní, měl zdravotní i psychické potíže.. nic k závidění. Absurdní bylo i to, jak se do nemocnice dostal. Přiznával, že si toho příliš nepamatuje, ale tvrdil nejistě, že se mu z ničeho nic při chůzi na schodech podlomila noha. Na operaci byl s kolenním kloubem. Působil na mě nejistě a zmateně.

Všiml jsem si, že velké vysílače jsou připojeny ke kontejnerům, které obsahují různá elektrozařízení. Naštěstí máte na jen střeše anténní vysílač.

Pokud máte obavu o své zdraví, zapůjčte si příslušný přístroj k měření. Příliš to nestojí, a zbaví vás to případného strachu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: visnovsky
Datum: 18.09.14 09:21

to repty: můžu poprosit o soukromý kontakt? zajímal by mě ten váš známý a jak jste to myslel s přístrojem k měření. jaký přístroj máte na mysli?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.12 22:34
avatar

V každém případě ty vysílače vyzařují před sebe, ne pod sebe. Tedy ten, co máte na střeše, zcela jistě nepůsobí na Vás

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 03.07.12 22:50

Každý vysílač něco vysílá, tyto elektromagnetické vlny vysoké frekvence. Doma máte mohutný vysílač o 1 kW - mikrovlnku na 2,4 GHz.
Vibrovat by mohly prvky antén při větru. Zda to vyzařuje, což by nemělo, dolů tak hajdy na hygienu. A jiní to neslyší?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lll*
Datum: 04.07.12 12:53

Ty vibrace a vrčení mohou být od klimatizace, kterou jsou některé stanoviště vybaveny. Nebo to může být, ale je to dost nepravděpodobné. od zdrojů v použitém zařízení.

Určitě to není žádná vyzařovaná VF energie, ta je z mnoha důvodů, opravdu směrována do stran a nikoliv pod anténu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.12 13:05
avatar

I kdyby bylo VF záření z tohoto vysílače škodlivé (což je sporné, ale spíš ne), rozhodně by ho Vaše smysly nezaznamenaly. A už vůbec by nebylo slyšet. Pokud slyšíte (nebo cítíte) vibrace, můžou to dělat zdroje pro ono zařízení, nebo ona zmíněná klimatizace. Je to sice nepříjemný úkaz, ale škodlivé to v žádném případě není. Pokud je to tak silné, že to obtěžuje okolí, oznamte to na hygienické stanici.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.12 21:08
avatar

Klid, pod svíčkou je největší tma. Užívejte si to a buďte rád(a), že nemáte problém s něčím nebo někým jiným.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karjala*
Datum: 05.07.12 00:16

Děkuji všem za odpovědi. Proberu s výborem tu hygienu, ale na druhou stranu, i kdybysme od ní měli negativní posudek, oligopolní operátor si snadno zaplatí jiný, který vyjde pozitivně a ničeho se nedovoláme... budu doufam, že anténa nespadne a bude i nadále vyzařovat dopředu...

Datum: 05.07.12 17:08
avatar
Ano, antény (sajty) základnových stanic (BTS, NodeB) jsou značně směrové, pod sebe prakticky nevyzařují a jejich výkon je navíc velice malý. Není se tedy čeho bát.
P.S. Většinou je to tak, že pokrytí pro dům a okolí kde jsou na střeše sajty, zajišťuje paradoxně sousední BTS, protože má silnější signál.
www.gsmweb.cz
Ohodnoceno: 0x
 
Od: lolo*
Datum: 05.07.12 18:51

jestli je to panelák družstevní,tak družstvo se má správně před instalací zeptat družstevníků,tedy lidí v bytech,zda s tím souhlasí.Bohužel mafiánské praktiky v mnoha družstvách na to kašlou.Škodlivé to určitě je

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.12 19:29
avatar

Ta škodlivost se zatím nepodařila nikdy nikým prokázat. Mimochodem mikrovlnka v kuchyni pracuje se stejnými vlnami, ale někéolikanásobně větším výkonem. Je zvláštní, že té se nikdo nebojí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: veg2
Datum: 31.08.12 16:47

Vyzařování vysílačů je velmi škodlivé. Zdravotní následky obyvatelů domu, na kterém je vysílač, se projeví až s časovou prodlevou. Zasahuje to do buněk.

Ukázalo se, že k orgánům obzvláště citlivým na rádiové vlny patří plíce, nervová soustava, srdce, oči, varlata a štítná žláza. K onemocněním, jichž v posledních dvou desetiletích pozoruhodně přibývalo, přičemž je dobrý důvod spojovat je s masivním přírůstkem záření v našem životním prostředí, se řadí astma, poruchy spánku, úzkostné stavy, výpadky pozornosti , autismus, roztroušená skleróza, ALS, Alzheimerova choroba, epilepsie, fibromyalgia, chronický únavový syndrom, šedý zákal, hypotyreóza, cukrovka, zhoubný melanom, testikulární nádor, i infarkty a mrtvice u mládeže.

Záření z věží mikrovlnných vykrývacích vysílačů je spojováno i s vymíráním lesů, reprodukčními poruchami a poklesem populace u mnoha druhů ptactva, a špatný zdravotní stav a vrozené chyby u hospodářských zvířat.

Literatura prezentující biologické účinky mikrovlnného záření je opravdu enormní, jde o desítky tisíc dokumentů. Člověka přitom naplňuje úžasem, že mluvčí průmyslu mohou vše prostě odbýt výrokem o prokázané neškodnosti radiotechniky nebo stejně absurdním tvrzením, že o nějaké škodlivosti zdraví neexistuje žádný důkaz.

Lékaři už dokonce tuhle nemoc, kterou zatím trpí jen pár procent lidí, vystavených nějaké formě vysokých elektromagnetických frekvencí, pojmenovali. Co konkrétně toto záření podle jejich zjištění způsobuje?Zvýšenou propustnost mozkové krevní bariéry, zvýšený únik kalcia, nárůst rakoviny a poškození DNA, vytváření stresových proteinů a poškození nervů. Vystavení této energii je spojováno se změnami v krevních buňkách u školních dětí, dětskou leukémií, oslabením motorických funkcí, zhoršením reakčního času a paměti, bolestmi hlavy, závratěmi, únavou, slabostí a nespavostí. Další symptomy této dnes již nemoci (EHS): problémy se spánkem, únava, bolesti, nevolnost, problémy s kůží, očima a ušima (tinnitus), závratě atd.

Chraňte si zdraví, nechte antény z domu odstranit. Uvědomte o tom i ostatní spolubydlící, nikdo není v bezpečí, je to hloupost, že se říká, že pod anténami je zastínění. Není. Bude tam nárust rakoviny.


Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.08.12 17:37
avatar

Dále pak zahoďte mikrovlnky, mobily, televize, rádia, počítače, zdravotnická zařízení, veškeré radiové ovladače... a pak zpátky na stromy, nebo lepší do jeskyň. Tam nám bude dobře, nic nás neozáří a budeme žít zdravě až do smrti. *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.08.12 17:40
avatar

To je ale blábol! kde jsi k tomu přišel?

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.08.12 21:11
avatar

Hmmm, tak pokud tomuto všemu věříte, tak to máte OPRAVDU velký problém. Nezbyde vám zřejmě nic jiného, než se přesunout buď do nějakého hlubinného dolu, nebo aktuálně jsem četl reportáž o silech pro jaderné rakety v Pěrvomajsku. Jsou dokonale stíněné :

http://cestovani.idnes.cz/muzeum-jadernych-raket-pervomajsk-ukrajina-fzk-/kolem-sveta.aspx?c=A120816_154403_kolem-sveta_tom

A doporučuji shlédnout i toto - mrazí z toho v zádech víc, než z nějakého nablblého hororu:


Nicméně vězte, že kdekoliv na zeměkouli jste vystaven účinkům rádiových vln všech možných frekvencí a mnohdy nezanedbatelných výkonů. Pro mě byl velmi poučný výlet na takovou ,, pérovku z matračky´´ dlouhou 200m a vysokou takřka 90m, přičemž ji postavili přímo u elelktrárny v Černobylu, neboť do toho prali neuvěřitelné výkony v řádu MW a tudíž by byl problém tahat k tomu nějak daleko dráty. . Proti tomu jsou běžné BTS mobilních operátorů skutečně nevinnými záležitostmi.


Ohodnoceno: 0x
 
Od: zdeni
Datum: 21.10.12 11:37

Mikrovlnku určitě nepoúživejte, je škodlivá, více např na http://zony.vbrne.info/mikrovlny.html.

Záření z mobilu i základové stanice jsou také škodlivé, bohužel se v tom točí tolik peněz a k rozvoji přispívá i pohodlnost a nezájem nás ovčanů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kiik
Datum: 21.10.12 13:42

Sepsat nějakou petici proti vedení družstva že podle zákona se určitě mělo napřed dotázat nájemníků,zda souhlasí.Nebo jít za právníkem do občanské poradny.Zdarma v každém krajském městě.Bylo by zajímavé vědět,kam ty peníze za pronájem jdou.Ty družstva jsou vůbec vychytralé podniky.Kolik lidí ve státě,kteří bydlí v družstevních bytech,ví,kam jdou peníze,s kterými disponují tyto družstva?Co a kolik se platí za služby,platy placeným funkcionářům?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.10.12 21:21
avatar

A to je takový problém si nechat předložit podrobné vyúčtování? Na to má každý člen družstva nárok.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.10.12 22:39
avatar

To Kiik : To má opravdu logiku *zed* Když operátor tu BTS budoval, zcela jistě musel mít souhlas družstva či nájemníků nebo vlastníků. Jak správně píšete, za to operátor platí. Určitě bude celý odvázaný z jakési petice a zcela jistě scvakne paty, BTS odstěhuje a naprosto určitě nebude ani chtít tyto náklady zaplatit *smich*

Ale dobře - předpokládejme, že operátor v chvilkovém pominutí smyslů BTS přemístí zdarma na protější barák o 50metrů dál. To si ovšem tazatel polepší ve stylu ,,z deště pod okap´´ protože zatímco vysílač pod sebe nezáří, tak naopak před sebe vyzařuje. Takže zatímco za současné situace je vcelku ,,ve stínu´´. po přestěhování to bude schytávat z první ruky. Opravdu si stále myslíte že tuto situaci vyřeší petice proti nenažraným funkcionářům?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kiik
Datum: 21.10.12 22:52

Když jsi tak chytrý,promon,tak vymysli něco lepšího.O bezohledném zavádění antén bez souhlasu nájemníků by se dalo napsat stohy papíru.Stačí se podívat na střechy paneláků v celé republice.Kolika družstevníků se vychytralá vedení družstev ptala,zdali s tím souhlasí?Dalo by se spočítat na jedné ruce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: volnasek
Datum: 08.09.14 15:00

pokud se chcete něco dozvědět a dostat důkaz, zda vysílače tel.operátorů škodí nebo ne, není nic jednoduššího, než se podívat na dokument německé televize DW s názvem "plný signál"

možná se dá stahnout i na uložto

důležitý je konec dokumentu, ukazuje jak se tel.antény rozmístily v nějaké židovské obci na západním břehu jordánu (myslím) a od té doby obrovský výskyt rakovin obyvatel. a kouzelné bylo, že když do mapy udělali červené kroužky v lokalitách zjištěných rakovin, kopírovalo to výskyt oněch antén

mě by zajímalo, dá-li se někde sehnat databáze těchto tel.vysílačů. nebo mapa

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.09.14 20:59

Minulý týden jsem dostal v e-mailu link na video, které ukazovalo účinek vody, která byla ohřáta v mikrovlnce, zchladla a pak se použila na zalití rostliny v květináči. Vedle toho byla druhá rostlina zalévána vodou z kohoutku. Ta rostlina zalévaná vodou z mikrovlnky chřadla a po 8 dnech úplně uvadla. Nevím,co si o tom mám myslet, bojím se, že je to hoax. Asi bych to musel zkusit sám - mikrovlnku máme.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fx
Datum: 08.09.14 21:17

Samozřejmě, že je to nesmysl. Stačí znát princip ohřívání vody mikrovlnkou. Teplá voda je prostě teplá voda, ať tu Energii získala jakkoliv.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: volnasek
Datum: 11.09.14 14:43

není nic jednoduššího, než to zkusit

to samá jsem slyšel o vodě ve sklenici, která se vloži mezi 2 telefony - a provedou minutový hovor

možná blbost, možná ne

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.14 15:54
avatar

Tak to bude z toho super vulkán a ještě vám to vypálí díru do stolu a do stropu...

Má povědomí někdo jaký má vubec vysílací výkon telefon? A tuší někdo kolik by bylo potřeba energie na ohrátí 2 dcl vody za 1 min?

Chtělo by to začít přemýšlet ... ještě tu retadorvaní maniaci nezmínili ,, ilumináty,, a ,,chemtails,,

Ohodnoceno: 0x
 
Od: volnasek
Datum: 18.09.14 09:28

tak než napíšeš něco o retardech, měl bys začít přemýšlet ty. nikdo neříkal že dva telefony ohřejí vodu na 100C

bavíme se tu o škodlivosti záření. někdo psal že voda ohřátá z mikrovlnky (a určitě ten dotyčný nemyslel že by pak kytku zalil vroucí nebo 70C vodou) dokáže zabít kytku

já napsal, že něco podobnýho sem slyšel o dvou mobilech a sklenici vody. tzn. že záření z dvou mobilů něco udělá s vodou a rostlina pak taky zahyne nebo když se s tím zalévají semínka, špatně klící a jsou poškozená

mikrovlnku nevyzkouším, nemám. koupím semínka a s vodou to zkusím. na 95% to je ale blbost

nicméně zdraví neškodnost mobilu u ucha a telefonních vysílačů - tomu rozdhodně nevěřím

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.14 16:11
avatar

Otázka je, co je to "zchladla". Jestli ji dotyčný nechal vychladnout z 90 na 70 °C a pak zaléval, tak se ani nedivím, že se to té rostlině nelíbilo...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 18.09.14 10:21

A že nechřadneme za desítky let používání, když tam ohříváme tekutiny, třeba polévku..., kolují různé ptákoviny o různých věcech.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: volnasek
Datum: 18.09.14 12:17

to je věc pohledu. rostlina taky umře když na ní šlápnu ale když šlápnu na vás :) neumřete

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.14 13:19
avatar

To je demagogie. když šlápnu na strom (taky je to rostlina), určitě nezahyne. Naopak znám pár lidí, jejichž šlápnutí na mě může být i smrtelné. *smich*

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: volnasek
Datum: 19.09.14 08:37

ano, to jsem tím chtěl říct, že nejde srovnávat 10cm kytku, člověka a strom. každý vydrží něco jiného. takže nejde říct, polívku z mikrovlnky jím a žiju, tak proč by to mělo zabít kytku

(otázka je, jak dlouho my budeme žít a jesti a za jak dlouho se náhodou všechny vlivy moderního prostředí neprojeví. všechno záření od wifin, mobilů, antén operátorů, eček v jidle atd.)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mafie
Datum: 19.09.14 08:56

Mě by hlavně zajímalo,proč bytová družstva klidně dávají plno vysílačů na střechy paneláků bez svolení družstevníků a vůbec se jich neptají.To přece je proti stanovám družstev..Asi z toho má někdo dobrý byznys nebo úplatky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pank
Datum: 23.09.14 08:23

nevíte někdo prosím ¨co měl dopisovatel na mysli, jaký přístroj a kde lze zapůjčit?

Pokud máte obavu o své zdraví, zapůjčte si příslušný přístroj k měření. Příliš to nestojí, a zbaví vás to případného strachu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomassch
Datum: 06.04.15 23:11

Dobrý den,

řeším něco podobného i doma. Protože jsme na kopci, přijímáme wifi signál pro naši kancelář a dílnu, která nemá signál. Ukázalo se, že dvě antény ze čtyř skutečně vibrují bez závislosti na zapnutí či vypnutí, bez závisloti na větru a v určitých náhodných cyklech. Někdy je pár dní klid, někde "hučí" jen přes den, někdy jen v noci a nejedná se o nějaký stabilní zvuk, ale v čase se mění, zesiluje, zeslabuje... Technici providera byli na střeše a skutečně ty dvě antény vibrovaly i pře bezvětří. V současnosti zkoušíme těmto vibracím zabrátit různými mechanickými prostředky, ale prozatím se nám "hučení" nepodařilo zamezit. Nikdo netuší, co by mohlo vibrace způsobovat. Dospěli jste k nějakému řešení?

Děkuji za odpověď

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.