Nezkolaudovaná stavba

Od: Datum: 03.07.12 16:11 odpovědí: 6 změna: 03.07.12 21:55

Dobrý den, s manželem si stavíme rodinný dům svépomocí. Máme šestiletého syna. Z finančních důvodů jsme se rozhodli jít do domu bydlet, a to i pres to, že ještě zdaleka není dokončený. Dá se říct, že žijeme na stavbě. Můžete mi prosím říct, jak by postupoval stavební úřád, popř. sociálka kdyby nás někdo udal? Myslíte, že by nám třeba mohli odebrat syna? On má sice svůj kompletně hotový pokojík, ale obávám se, že zbytek domu není zrovna vyhovující. Možná hloupá otázka, ale přesto všem předem děkuji za každou odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 03.07.12 16:36

Pokud máte elektřinu a vodu, tak by sociálka neměla mít námitky. Koupejte syna třeba v neckách, to je fuk. Musíte prokázat, že máte jak uvařit, kde vykonávat potřebu (třeba v kadibudce) a máte zdroj vody, na praní třeba valchu. . Stačí užitková voda třeba ze studny. Pitná se může kupovat.

Jiná věc je (kterou také řeším), že stavební úřad může udělit potu až 200tis za bydlení v nezkolaudovaném domě. Jak mě tady rádci utvrdili, že v praxi se tohle neděje.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: novotna*
Datum: 03.07.12 16:40

Mockrát Vám děkuji za odpověď. Dům máme k bydlení částečně zařízený. Včetně provizorní kuchyně, funkční koupelny. Elektřina je také přítomna. Tím pádem jsem o něco klidnější.

Od: olaf71*
Datum: 03.07.12 17:20

pokud není žalobce,pak není ani soudce. každopádně by se dům neměl užívat, proto se kolauduje. dokonce někdo postaví dům bez povolení,tím pádem i bez kolaudace a nic se nedělo,přitom by se stavba měl odstranit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: instalater*
Datum: 03.07.12 19:59

Zdravím . Jenom bych se chtěl optat co vám brání v kolaudaci? Já jsem zkolaudoval a to jsem neměl kuchyň , futra s dveřma , schodiště bylo pouze vybetonovaný a bez zábradlí . Na zemi pouze beton. Měl jsem WC a sprchu.

Být vámi ( je fakt že nevím v jakém to máte stavu) zažádal bych o kolaudaci. Pokud tam budou nějaké problémy , tak to napíšou do závad s tím , že to dáte do pořádku. Vy pak budete aspoň přesně vědět , co se úřadu nelíbí. Ještě jedna věc. Pokud by se nedejbože stal nějaký úraz , neuvádějte nikde , že se to stalo doma.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: novotna*
Datum: 03.07.12 21:06

Nemáme ještě hotové rozvody elektro v celém přízemí, na podlaze v části domu je pouze beton, schodiště bez zábradlí. Pokoje bez futer a dveří. V přízemí dále chybí veškeré finální úpravy zdí. Dále schází hromosvod a na jednom z balkonů zábradlí. Nemyslím si, že by stavba šla již zkolaudovat. Jinak Vám velmi děkuji za Váš názor

Datum: 03.07.12 21:55

Nejsem si zcela jist ale mám za to, že stavební úřad může v odůvodněných případech, a to ten Váš bezesporu je, udělit souhlas sužíváním části stavby před kolaudací. Samosebou, určité věci jsou nutné z hlediska bezpečnosti. Určité jsou však malými náklady řešitelné. Rozvody elektro v přízemí nepotřebujete, postačí revize elektro pro místnosti, které budete užívat. Na schodiště instalujte jakékoliv provizorní zábradlí které bude vyhovovat z hlediska stability a bezpečnosti(klidně ztlučené z prken). Chybějící zábradlí na balkóně lze řešit demontovanou klikou ve dveřích atd.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.