Revize po odebrání elektromneru

Od: Datum: 12.12.12 21:24 odpovědí: 9 změna: 13.12.12 20:03

Zdravím mám dotaz ohledne revize po odebrání elektromneru na zaklade skončení smlouvy s dodavatelem. v dnešní době máme hodne starosti a stresu tak že jsem si nepohlídal ,že mi končí smlouva s dodavatelem elektrické energie. ani mne neupzornil že mi končí smlouva a nezeptali se jestli chci dál u toho dodavatele zustat . odebrali mi elektromner podle jakého paragrafu je stanoveno že když mám odebraný elektromner s techto duvodu 3-5 dní že musí být nová revizní zpráva k nainstlování elektromneru.když elektro instalace je v mnedi a provedena v soustavě TNS . pokládám to za nemorální a chování hamýžných kapitalistu kteří v této republice vládnou a sužujou lidem život. jak se říká všeho do času žádný režim netrvá věčné. dekují za odpoved. MIREK


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.12.12 21:30
Jestli to mate od CEZU tak maji ted 5 let pro domacnost. Kde neni potreba revizni zpravy po odebrani elektromeru.. podnikatele maji snad 2 roky.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.12 23:29

Pletete hrušky a jablka dohromady.

1. Po demontáži elměru je nutné předložit:

a) platnou revizní zprávu elměrového rozváděče

nebo

b) potvrzenou přihlášku od revizního technika

2) To o čem píšete je povinost rezervovat instalovaný příkon odběrného místa.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.12.12 12:51
avatar

zakus, vynikající odpověď. Je to přesně tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.12 22:20

Víte, o tom že je to nemorální chování a víceméně jen bysnys, by jsme tu mohli klábosit do nekonečna...doba je jaká je.

Ovšem všechno má alespoň dva pohledy na věc - tím, že Vám skončila smlouva, jste se z pohledu emergetiků stal bezvýznamným zákazníkem a při znovu uzavření smlouvy se k Vám budou a musí chovat jako z zákazníkovi novému.

Nedivte se proč, prostě to tak je. Energetika se k Vám teď bude chovat jako k novému zákazníkovi. Protože vy potřebujete od energetiky elektroměr, oni od vás potřebují revizní zprávu, jako krycí dokument o tom, že instalace za elektroměrem je v pořádku a není zdraví nebezpečná. Jde opravdu jen o to, aby byla energetika krytá před případnými problémy.

Kdyby například den poté, co osadí elektroměr objekt vyhořel a vyšetřování by ukázalo na závadu elektroinstalace, byl by to pro ně potencionální problém s možnou soudní dohrou.

Je to stejné jako když chce prodavač v trafice po mladíkovi občanku, když si chce koupit cigarety. Je to jen zákonná obrana, i kdyby byl nezletilý, stejně si najde způsob, jak si zakouřit...

Paragraf jako takový není, je to zkrátka směrnice nebo jedna z obchodních podmínek dodavatele.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dankaa
Datum: 13.12.12 06:57

Dobrý den.

Chci se zeptat proč byl odebrám elektroměr?Trochu mi to "vystrašilo" o těch věcí se přiznám skoro nic nevím.Ono se musí hlídat kdy končí smlouva a včas ji obnovit?Jsme řadu let u ČEZU ale nikdy se nic neobnovovalo tak jestli to není nějaká novinka.

děkuji

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.12 12:53
avatar

Danka, klídek, vy máte jinou smlouvu, na dobu neurčitou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.12 08:57
avatar

Co do toho pletete kapitalisty? Rozvodný závod prostě potřebuje mít jistotu, že je elektroinstalace v pořádku. To že to tvrdíte Vy, není rozhodující, musí to potvrdit odborník.

doplněno 13.12.12 08:58:

Jo a miluju lidi, kteří do každé ko.otiny pletou politiku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 13.12.12 09:14

Jednak se chci připojit k Dance. Jak - nepohlídal prodloužení? Jsem u ČEZu, co máme barák a nikdy mě nenapadlo, že by mi mohli vzít elektroměr, když řádně platím. Občas se někdo objeví, vymění elektroměry za novější nebo jen odečte, jednou ročně mi přijde doúčtování a úprava záloh, ale nic o době platnosti smlouvy jsem netušil. Měl bych si to hlídat?

Jinak můj osobní názor - pokud demontovali elektroměr, odešel zákazník a montáží nového elektroměru jim přichází nový. A každý nový zákazník musí předložit revizi, nevidím na tom nic divného a už vůbec nic společného s politikou či kapitalizmem. Revize se musely předávat za sociků a myslím, že i za první republiky (to sice nepamatuju, ale myslím si to).

To je stejný, jako by si tady někdo stěžoval, že ho popotahujou policajti, protože jel bez řidičáku, protože ty zasraný ku...vy politický chtěj, aby si ho každý udělal, no co je to za politiku, žeee*zed*.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.12 20:03
avatar

Hodně starostí a stresu máme všichni, to však neznamená, že bychom měli uzavřené smlouvy považovat za cár papíru, kterým není třeba se dále zaobírat

Smlouvu na dobu určitou uzavírají obě strany dobrovolně. Obě strany vědí, kdy smlouva končí, a ani jedna ze stran není povinna druhé straně připomínat, kdy dobrovolně sjednaná doba uplyne. V tomto případě nejde o "nemorální chování hamižných kapitalistů", nýbrž o pochybení jedné ze smluvních stran (na straně odběratele).

doplněno 13.12.12 20:09:

Danka, Ladaadal:

Smlouvy na dobu neurčitou hlídat nemusíte.

Měnily se jenom smlouvy zákazníků, kteří si nechali fixovat na určitou dobu nějakou "zvýhodněnou sazbu" - těm smlouva současně přešla ve smlouvu na dobu určitou.

Dalším případem mohou být smlouvy o přechodu k jinému dodavateli, ovšem tam bývá nastaveno automatické prodlužování smlouvy o sjednanou (stejnou) dobu (případně o 12 měsíců).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.