Izolace základů

Od: Datum: 03.07.12 11:08 odpovědí: 2 změna: 03.07.12 13:42
avatar

Dobrý den,

vím,že to tu bylo 1000x,ale chtěl bych to nějak shrnout.Mám RD podsklepený cca 70%,výška sklepů pod terénem 1,5m.Materiál soklu kameny. Z jedné strany rd se mi tlačá někde voda. Ve sklepě cca 10 cm od podlahy po deštích vykapává voda.Chtěl bych to nějak do zimy vyřešit. Vím o variantách:

1. podřezání) na tom se mi nelíbí.že nad podřezáním dům je suchý a pod je pořád mokro.

2.Izolace ( nopovka a štěrk atd.) to jak se píše moc účinné není,nebo to část lidí tvrdí.

a další?

Podloží je tady jíl. Nevím jestli to je spodní voda,nebo děštová.Ale když prší například celý den,tak voda začne kapat až třeba druhý den,nebo vůbec.Už jsem z toho na prášky a nevím jak dále. Děkuji za odpovědi.Nevím,jak zjistit co to je za "voda" a jak to řešit


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.07.12 11:27

Napadají mně dvě varianty.

1)Drenáž umístněná cca 2m od domu a níže než je základová spára.

2)Ta pakárna co jsem dělal já tj. výměna celé konstrukce sklepa, za novou vč patřičné izolace, a odvodnění , ale já musel bo mně sklepní prameny dávaj v mokrých letech 80 m3/den. (dříve tím byl napájenej místní rybník)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 03.07.12 13:42

Jak už napsal Robin - drenáž. Předpokládám, že když se voda tlačí z jedné strany, je pozemek aspoň trošku svažitý, takže máte vodu kam odvést - přinejhorším budete mít jezírko s vrbami. ;)

Obkopat celý dům alespoň do hloubky základů, šířku spáry tak půl metru, vyspádovat do směru, jímž budete vodu odvádět. Spáru vysypat hrubým štěrkem, na stranu k domu lze dát nopovku (ale podle popisu to nevidím jako nutnost, voda vám ´jen´ vykapává), na stranu od domu je vhodné dát geotextilii (jinak se drenáž brzy zanese jemnými částečkami hlíny a přestane fungovat) štěrk průběžně dusat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.