Pokládání OSB PD

Od: Datum: 09.01.13 07:12 odpovědí: 4 změna: 09.01.13 10:13

Dobrý den, budu pokládat podlahu z OSB (2 vrstvy kolmo na sebe, (Akufloor)) a neumim si predstavit, jak se pokládá poslední deska v řadě, natož pak poslední deska v místnosti, když jsou desky na perodrážku, u stěn je samozřejmě dilatační pásek tloušťky cca 10 mm ale pokud chci desku položit až k němu, nepůjde mi právě poslední v řadě nasadit, a s posldní v místnosti budu mít tento problém s perodrážkou v obou směrech (kratší i delší strana)? Ještě by mě zajímalo jestli u desek, které sousedí se zdí perodrážku odříznout nebo můžu ponechat, když nebude použita?

Děkuji za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dery*
Datum: 09.01.13 07:23

Myslím, že je jedno, jestli perodrážku u zdi oříznete nebo ne...

My když jsme pokládali OSB, měli jsme dilatační spáru u stěny volnou - prostě ponechaný volný 1 cm. Ten stačil bohatě na to, abychom desky v rozích a na krajích nasadili pohodlně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 09.01.13 08:46

já tam nechával 2 cm a jako diletační pásek nařezal pruhy z kročej.izolace (2cm), kterou jsem dával pod OSB.

u první desky uřízni péro a pak to eventuelně vyjde drážkou ke zdi na druhé straně, ale to bude náhoda

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rosstik*
Datum: 09.01.13 09:14

to olaf 71: taky jsem premyslel, ze bych tu dilataci narezal primo z tech desek , jak jdou ty desky rezat - da se ten pasek udelat rovnej - pece jen bude pak ten rez u okraje podlahy videt... spis me jeste zajimalo, jak vam tam sla nasadit ta posledni rohova deska, kdyz ji musite zalozit do 2 perodrazek - kratsi, delsi a u steny mate ty dil. pasky nalepeny, podle me tam musi jit tezko, kdyz mezi paskerm deskou uz se nenechava vule?

Od: olaf71*
Datum: 09.01.13 10:13

ty desky jsem tam dostal uplně v pohodě, zkus a uvidíš. PD přeci není tak hluboká. diletační proužek jsem tam dal až nakonec. kročejová izolace je vlatně tvrdší minerální vata a řezat jde normálně nožem podle latě.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.