Co je lepší karma nebo plynový bojler?

Od: Datum: 02.07.12 17:03 odpovědí: 6 změna: 02.07.12 23:28

Dobrý den, jsme tříčlenná rodina s dospívající dcerou, doposud jsme měli v bytě 2+1 na ohřev vody karmu, která už ovšem dosloužila.Tak bych vás prosila o radu co je lepší koupit jestli opět karmu, nebo plynový bojler?! Nevím na jakém principu pracuje plynový bojler?! Jestliže si napustím vanu a vypustím všechnu teplou vodu, tak za jak dlouho budu mít vodu opět teplou? Protože z karmy ji mám samozřejmě kdykoliv si vzpomenu .Děkuji za vaše názory a odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.07.12 17:21

Když jste karmu měli, tak si kupte zase průtokový ohřívač vody. Bude už zase modernější a úspornější.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.07.12 17:26
avatar

Dobrý den, plynový boiler ohřeje vodu za čtyřicet minut, ovšem záleží jak který. Jsou větší i s menším obsahem a můžou být vybaveny i topnou spirálou. Karmy jsou stále na stejný způsob ohřevu.

doplněno 02.07.12 17:52:

Plynový boiler by byl vhodný do kuchaně k dřezu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: viky®
Datum: 02.07.12 17:40
avatar

Dobrý den. Karmu jsme používali, jako velká rodina roky, je to lepší, než plynový bojler. S karmou se kdykoliv můžete sprchovat, kolikrát denně chcete. Vodu máte, kdykoliv. Cenově vám to přijde levněji, než bojler. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.12 22:06
avatar

Jestli budete chtít Karmu nahradit bojlerem, budete muset adaptovat trubky. Zvláště s plynovou trubkou bude problém, protože Karmy mají 3/4 palcový přívod a bojlery obvykle 1/2 palcový, trubky jsou jinde, odtah bojleru má jiný průměr než odtah Karmy atd. Já na vašem místě bych asi koupil novou Karmu. To je technicky nejjednodušší řešení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.12 23:18
avatar
Dnes koupíte průtokac s vestavěnym zásobníkem, což je nejlepší řešení. Výhody popisovat nebudu, je toho plný net.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 02.07.12 23:28
avatar

Asi bych hlasoval pro karmu. Veškeré průtokové ohřívače šetří energii tím, že ohřívají vodu pouze v okamžiku, když ji potřebujete. Bojlery ohřívají vodu do zásoby, ta pak logicky chladne a ohřívá se znovu, pokud není odběr.

Dnešní "karmy", tedy plynové průtokové ohřívače, už jsou "trošku lepší", mají zvýšenou účinnost, nemají věčný plamínek, k zapálení plamenu využívají energii vzniklou průtokem vody a jsou opravdu ekonomickým zdrojem teplé vody...

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.