Jak opravit protékající záchod

Od: Datum: 02.07.12 12:42 odpovědí: 8 změna: 02.07.12 22:34

Máme v domě několik wc - stává že po puštění vody- která byla předtím uzavřena někde v řádu na ulici- 2 wc protékají a ostatní ne. Čím je to způsobeno?

Nevím jak tuto závadu řešit . poraďte prosím - děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: aurora*
Datum: 02.07.12 12:51

Pokud je problém ten, že po spláchnutí a naplnění jímky voda stále protéká do mísy, pak je potřeba podívat se nahoru do jímky...pokud máte ten starý klasický záchod, tak zjistíte, že je asi vadný plovák... stačí chvíli pozorovat, co se děje po spláchnutí v té jímce, když se naplňuje vodou, plovák je od toho, že by měl automaticky po dosažení určité hladiny vody uzavřít přívod do mísy, což se neděje... koupit nový plovák a vyměnit. Jsem ženská a zvládla jsem to sama. Nic složitého. Je potřeba zajít do obchpdu s armaturama a podobnýma všcma, instalaterským sortimentem... Při té příležitosti si tam kupte rovnou i těsnící kolečka a vyměňte je, stojí to pár korun.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: hop®
Datum: 02.07.12 13:00
avatar

Při zavření a otevření se občas z potrubí uvolní nečistoty, která pak vadí správné funkci WC.

WC může protéket ze dvou důvodů. Jedna možnost je netěsný vypouštěcí ventil, pak WC protéká ihned po spláchnutí. Druhou možností - v tomto případě pracděpodobnější - je netěsnící napouštěcí ventil, takže voda po spláchnutí začne protékat až po chvíli, po naplnění nádržky.

Některé napouštěcí ventily jsou na nečistoty citlivější, některé méně. Většinou stačí zavřít přívod vody do nádržky, ventil vymontovat, rozebrat a vyčistit. Zkušenější kutil rozebrání a vyčištění zvládne i bez demontáže ventilu, pokud je rozumný přístup k nádržce, v někerých případech je naopak nutné sundat celou nádržku.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 02.07.12 16:34
avatar

Já už mám pravidelnou zábavu, pravidelně čistím napouštěcí ventil. Je tam taková docela jemná jehla, která uzavírá přítok ma ta se zanáší. A další problém je opravdu v plováku, který se zvedá se stoupající hladinou na jakési tyčce a obvykle se ta kluzná plocha zanese vodním kamenem, takže plovák neklouzá.:)

Stačí klepnout do bojleru a nebo očistit všechny plochy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.12 13:02

Většinou to bývá bordel v armatuře která uzavírá napouštění nádržky - tedy rozebrat - vyčistit - složit. případně některé nádržky mají sítko na vstupu.

doplněno 02.07.12 13:15:

Hope ale já neopisoval, pouze píšu pomaleji*hi*, jinak logika byla taková, že spíš přicpané vstupní sítko a takto "omezený" či redukovaný tlak nemusí některé armatury dovřít. Mám to z vlastní zkušenosti když mně 10 let starý geberit kterému nic nebylo (ani nemohlo bo ze zoufalství jsem vše krom nádržky vyměnil) dováděl k šílenství když v kombinaci z preskontrolem a jednim vzduchovým pérem (příprava odbočky) při každém sepnutí vodárny udělal pssst. tak dlouho až přetejkal. Nakonec to vyřešila až zpětná klapka z krátkým vzduchovým pérem přímo u hajzliku, která mu drží tlak i když poklesne ve zbytku systému, a hajzlik i já jsme od té doby spokojeni.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: hop®
Datum: 02.07.12 13:05
avatar

Pokud by bylo zanesené vstupní sítko, voda by nepřitékala vůbec, ale pokud budeme ventil čistit, je dobré zkontrolovat i toto sítko - bývá viditelné po odšroubování přívodní hadičky.

doplněno 02.07.12 13:18:

Robine, pravda, o tomto problému (přicpané sítko) jsem již slyšel, ale zatím jsem se s ním nesetkal, takže tato možnost mne zrovna nenapadla. Takže díky za doplnění! ;)*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hahanaj*
Datum: 02.07.12 15:32

děkuji za rady

Od: instalater*
Datum: 02.07.12 22:28

Zdravím. Souhlas s hopem. Jenom bych doplnil. Dát rohový ventil s filtrem a pokud budete někdy otevírat hlavní přívod vody tak ho pouze trošku odrazit a jít si zapálit. Až se vyrovnají tlaky , tak ho pustit naplno. Když mám v baráku staré pozink vedení , tak při napouštění odmontuji hadičku z napouštěcího ventilu a uzavřu roháček. Po natlakování soustavy odpustím z hadičky kýbl vody a pak to teprve propojím. Je to rychlejší a pohodlnější než čistit ventil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 02.07.12 22:34
avatar

Souhlas, jde to i jinak, před uzavírkou vody uzavřít roháček před WC nebo po dobu uzavírky nesplachovat. Po otevření přívodu odpustit bordel jinudy a teprve pak otevřít přívod na WC anebo spláchnout...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.