Nátěr vaničky pro děti

Od: Datum: 01.07.12 21:13 odpovědí: 9 změna: 02.07.12 11:15

Dobrý večer. Babička mích dětí přivezla dětem plechovou vaničku na koupání na dvorku.Problém je že ji doma natřela a na modro.Ptala jsem se jestli barva nepuští.I když řekla ne já jsem rukou projela přes dno vaničky a měla jsem jí modrou.Chci se zeptat neni nějaký třeba lak nebo tak něco kterým by to šlo spravit. Že by to byl jako film mezi barvou a pokožkou.Koupat se tam nemůžou to bych je rovnou mohla strčit do barvy.Škoda že si nemůžu přečíst ten obal.Když jsem se ptala co je to za barvu tak že ve spreji.Kdo ví co je to za bordel.Přece když něco natírám a vím že je to pro děti tak se zeptám prodavače aby to bylo bezpečné.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.07.12 21:18

Já osobně bych se snažil barvu odstranit (drátěný kartáč, šmirgl) a poté bych aplikoval nějaký voďák určený pro styk s pitnou vodou. Pokud to má být sezónní záležitost tak svou službu udělá i Balakryl:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 01.07.12 21:26

Jestli ta barva lze zasucha setřít rukou, jde pravděpodobně o špatnou aplikaci - takže přelakování by nedrželo.

Jak radí kolega - barvu odstranit (ať už mechanicky nebo rozpouštědlem) a případně nabarvit nějakou jinou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hahanaj*
Datum: 01.07.12 21:29

já bych vaničku nepoužívala - budete nad tím trávit čas a vyhodíte peníze za barvu a výsledek bude kdo ví jaký- kupte jim umělohmotnou vaničku a budete mít po starosti. to jen můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 01.07.12 21:32
avatar

Zkuste z babičky "vydolovat", čím ji vlastně natřela. Třeba jen nějakou šmolkou, pak stačí napustit vodu a barva bude pryč. Určitě bych nechtěl mít doma místo dětí šmouly, ale na druhou stranu bych to asi zatím nedramatizoval...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.07.12 08:51

Babička řikala že je to barva na auto.To nechápu.V noci pršelo a jak byla vanička mokrá tak barv se na ruce nedrží.voda modrá neni.Uvidíme co za sucha. Neptala jsem se jestli je čerstvě natřená třeba jen neuschla.Uvidím co dál.Když tak bych jí znovu nenatírala.Děkuji za odpovědi.

Od: hop®
Datum: 02.07.12 08:58
avatar

Pokud šlo o barvu ve spreji, je možné, že babička vaničku nastříkala a po zaschnutí nátěru ještě tu a tam stříkla kvůli opravám laku. V některých místech pak jemné kapičky už někdy nepřilnou a po doteku se "odrolí". Zkusil bych vaničku jednorázově omýt třeba jen hrubší stranou kuchyňské houbičky a měl by být od barvení pokoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.12 09:54

zkoušela jsem o barvě něco zistit na netu zatím se mě to nepovedlo. Nebude puštět nějaký bordel který by vadil pokožce? Já se strachuji a když to vezmu kolem dokola tak se vyrábí výrobky but již hračky nebo nádobí pro děti a taky nevím co tam je co škodí nebo ne navíc se ve vaničce jen vykoupou a nebudou zní pít nebo jíst.Děkuji za radu.Je fakt že vanička všude nepouští.Hezký den.

Od: jajapaja*
Datum: 02.07.12 10:26

Špinění barvy je detail - vydrbat houbičkou a bude klid. Ale otázka je zdravotní nezávadnost barvy, a hlavně plechová vanička je tvrdá a pokud na ní děcko spadne tak se potluče (vyrazí zuby). Navíc plech je těžký a studí. = pořídil bych jim něco jiného. I když koupal jsem se v orezlé zinkované a taky žiju ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.12 11:15

Vaničku jsem umyla odrhla jemným kartáčem a je. Je fakt že závadnost barvy neznám.Nejrozumější bude koupit malej nafukovací bazének neni drahej a jsou i větší než pro malí děti a bude klid.My jsme taky jako děti vlezli do sudu plechovího sice jen na osvěžení a taky byl rezavej jak liška.Jenže dnes děti hned z každýho prdu marodí.Děkuji moc za rady.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.