Vymena radiatoru

Od: Datum: 01.07.12 12:21 odpovědí: 8 změna: 01.07.12 21:05

Zdravim, potrebuju vymenit stary radiator protoze kape.Chci se zeptat jestly vymenu zvladnu sam, stare pripevneni bude asi potreba odriznout potom navrtat nove diry ale hlavne me zajima pripojeni jestyl je u tech novych radiatoru stejne.Diky

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pepr®
Datum: 01.07.12 12:31

Jaký máte ten starý radiátor? Žebrovaný nebo plotňák?

doplněno 01.07.12 12:49:

Martincakl: Nemáte pravdu Martine. Měli jsem staré žebrové plechové radiatory a tam byly rozteče byly větší.

Asi byly starší než vámi zmiňovanych několik desítek let.

Datum: 01.07.12 12:40

Pokud jste trochu sikovny a mate potrebne nastroje, pak to zvladnete...v opacnem pripade nikoliv.
Pripojovaci roztece jsou stejne jiz nekolik desitek let..., pokud u Vas ne, reseni se samozrejme take najde.

Od: jarda123*
Datum: 01.07.12 12:54

radiator je zebrovany

Od: hop®
Datum: 01.07.12 12:56

Kolik máte rozteč přívodů? 50cm?

V rozteči problém nebývá, spíše ve větší vzdálenosti starých přívodů od zdi, pokud chcete nahradit deskovým radiátorem...

doplněno 01.07.12 12:59:

Pro inspiraci můžete juknout třeba sem:

http://www.korado.cz/file/cms…ogy/korado-radik_klasik_r.pdf

Ohodnoceno: 1x

Od: pepr®
Datum: 01.07.12 13:12

My máme taky Korado radiátory a rozteč je 54,5cm, takže jsme museli přívody ke starým, žebrovaným radiátorům upravovat.

Tak by asi bylo nejlepší změřit rozteč starých a poptat se v obchodech na stejnou. Ušetříte si naše problémy s úpravou. Teda ne že by to byl velký problém upravit, ale ušetříte si dost práce.

A jak píše hop možný problém je ta vzdálenost od zdi.

doplněno 01.07.12 13:27:

No jasně Hope, já vám to neberu *palec* Proto jsem psal, že mám taky Korado a rozteč je jiná. A byl jsem v pěti obchodech v okolí a všude měli stejnou. Tak jsem na to upozornil.

Je teda fakt, že mě nenapadlo zeptat se na jinou rozteč *nevi*

Od: hop®
Datum: 01.07.12 13:20

Pepr: standardní rozteč radiátorů nejen od Korada (výška 60cm) je 54.6mm, proto jsem také dával odkaz na řadu "R", která je cíleně určena právě pro výměnu za staré radiátory s roztečí 50cm... *zed*

doplněno 01.07.12 13:32:

Tato "R" rozteč se běžně nepoužívá, pravděpodobně nebude standardně v prodeji, zbytečně by radiátory asi zabíraly místo. Ale není sebemenší problém v jekémkoli instalatérství objednat...

Od: instalater*
Datum: 01.07.12 16:05

Zdravím. Za označením radiátoru bývá R jako rekonstrukce . Tyto radiátory jsou běžně v prodeji . Problém je jak už tu bylo psané vzdálenost radiátoru od zdi . Dá se koupit delší držák. Také ho není problém vyrobit . Pokud jsou na přívodu delší trubky v 1/2" , tak se dá i trubka rukama ohnout do požadovaného tvaru za studena. Já to dělám i na 20 cm , ale to už chce trošku síly a grif. Pokud budete měnit ventil - přímý . Změřte si jeho délku .

Datum: 01.07.12 21:05

já si to nechal udělat a stálo to 500,- a mam klídek , nemusím kupovat různý redukce .

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.