Suché WC - otevřené, na rohu sousedova pozemk

Od: Datum: 30.06.12 13:23 odpovědí: 7 změna: 30.06.12 19:08

Zdravím,

mám dotaz. Soused staví dům v místě s hustou zástavbou, pozemky cca 600-700m2. U rohu pozemku se kterým sousedím (také rohem) si postavil suchý záchod, kadibudku pod kterou je díra bez utěsnění (žádná nepropustná jímka, jen díra v zemi v hlíně), je tam proste cca půl metru mezera, takže všechny výpary mohou ven.

Je v současné době v ČR možnost nějak tuto věc postihnout. Není povinnost používat chemické záchody, nějaký toj toj nebo jak se tomu říka?

Prvně za ním chci zajít a sdělit mu, že to často zapáchá, ale bez něčeno v ruce to nemá ani moc smysl. Je jasné, že tímto si ušetří peníze na úkor všech sousedů, kterým tím znemožní užívání pozemku.

Nějaký zákon o odpadech, inspekce ŽP nebo snad stavební úřad?

Adam


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 30.06.12 13:29

Dobrý den, Adame.

Domluva se sousedy bývá často obtížná, zkusit to můžete.

Rozhodně bych ale vznesla dotaz-písemný, (doplněný fotografií ) na stavební úřad.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 30.06.12 13:40

Je to nepříjemné, ale hned běhat o úřadech? Jak by se vám pak žilo vedle souseda? Zákon neznám, ale pokusila bych poprosit souseda, zda by po vykonané potřebě mohl hovňajzy posypat vápnem. I kdybych mu měla ten pytel vápna koupit. A bylo by po smradu. Věčně stavět nebude ...ale žít vedle sebe budete pravděpodobně dlouho.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: czadam*
Datum: 30.06.12 13:46

To není soused, to jsou stavaři co mu staví dům. A zákony řešit nechci, jen chci vedět na čem jsem až tam pujdu s prosíkem aby to vyřešili. Dokážu si představit že mě ti zedníci a podavači cihel pošlou někam. Proto by to bylo úplně zcestné tam chodit pokud by nebyla žádná páka na ně.

Od: uska®
Datum: 30.06.12 14:02

Aha - tak je to zařízení staveniště, to je jiná. Něco z netu:

Otázka: zajištění WC jako zařízení staveniště pro stavbu chaty
Stavíme chatu. Na parcele musíme zatím postavit suchý záchod. Jak daleko musí být od sousedovy zahrady, na zahradě nemá studnu ani žádnou stavbu? Musíme mít na postavení "kadibudky" jeho souhlas? Děkuji
dotaz položil/a: Laštovková M., 19. dubna 2011
Odpověd: RE: zajištění WC jako zařízení staveniště pro stavbu chaty
Stavba suchého záchodu jako "zařízení staveniště" není vhodným řešením. Stavební úřad by Vám toto řešení s velkou pravděpodobností neschválil... Nezabýval bych se proto problémem odstupových vzdáleností stavby od hranice pozemků a staveb a raději hledal vhodnější řešení v podobě instalace např. chemického nebo mobilního WC (např. Toi Toi).
odpověděl/a: , (Jan Krátk

Ohodnoceno: 0x
 
Od: smloula
Datum: 30.06.12 14:18

Dobrý den,

udělal bych to následovně. Až dostaví, záchod odstraní tak bych udělal to samé a pořádně bych jim znechutil nějaké zahradní opalování.

Hezký den.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: instalater*
Datum: 30.06.12 17:17

Pochopil jsem to tak , že je to prozatimní ,,kadibudka" pro zedníky po dobu stavby. To si chcete se sousedem hned na začátku dělat problémy? Nestačilo by zajít za stavařema jestli by byli tak hodní a mohli to občas prohodit vápnem. Na stavbách se pohybuji už pár let a věřte mi že většina tech chlapů jsou normální a vaši prosbu budou akceptovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kejki
Datum: 30.06.12 19:08

Na táboře jsme to sypali chlorovým vápnem, ne obyčejným.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.