Zalití starých otvorů v betonu pronové šrouby

Od: Datum: 30.06.12 08:36 odpovědí: 12 změna: 30.06.12 20:30

začal se mi hýbat záchod. uvolnily se v chatrné podlaze staré dřevěné špalky ve kterých byl záchod uchycen. potřeboval bych je vyjmout a zalít nějakou hmotou do které by se přípdně vyvrtal otvor pro hmoždinky, nebo přímo šrouby. okolní betonová podlaha už taky něco pamatuje, tak by nebyla marná nějaká hnota, která se třeba rozpíná, nějaká chemie, nebo tak něco, ale bohužel neznám vymoženosti dnešního stavitelství, tak se proto raději ptám.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 30.06.12 08:48

Něco, "co se rozpíná", vřele nedoporučuju - podlahu by to mohlo roztrhat. Lépe je použít tzv. chemickou kotvu k zalití šroubů a nebo epoxid k zalití děr, do něj posléze nové vyvrtat (klidně se závitem).

doplněno 30.06.12 09:02:

Do epoxidu je lépe vyvrtat metrický závit - a nebo použít samořezný šroub, případně ocelovou kotvu.

Ohodnoceno: 2x

Od: srstka
Datum: 30.06.12 08:57

díky moc za tip. takže pokud bych použil ten epoxid. tak do něj stačí vyvrtat otvor, do kterého by šel našroubovat vrut, nebo je to tak tvrdý, že bych musel vyvrtat a vyříznout závit?

Datum: 30.06.12 09:07

takže na ten epoxid už po vašem doplnění odpověď znám, ale ještě bych se zeptal, pokud použiju tu chemickou kotvu, tak bude schopná vyplnit otvor velikosti 5 cm3, nebo se používá pro vyplnění menších prostorů?

Od: mowla*
Datum: 30.06.12 09:17

5ccm je malý otvor - v pohodě.

Chemické kotby jsou dvojího typu - buď, jak píše Jabraka, se používá lepidlo v tubě a hmoždinka s vrutem a nebo kapsle, která se vsune do otvoru, do ní se naklepne závitová tyč a vrtačkou zašroubuje (tím se současně smíchají jednotlivé složky ´epoxidu´ předtím odděleně umístěné v kapsli) - přesné rozměry (průměr i hloubka) díry a zavitové tyče jsou uvedeny u jednotlivých velikostí kapslí. Já používám druhý ´druh´- je hotovo najednou a po zatvrdnutí už jen nasunu podložku a našroubuju matku.

doplněno 30.06.12 09:37:

;)

Aha - tak vzhledem k velikosti děr (> čtvrt litru jeden kvantlík) ty chemické kotvy nejsou, v podstatě, použitelné - jsou na díry přiměřené vzhledem velikosti šroubu. Takže buď celou díru vylít epoxidem (drahé) a nebo použíto Hopovo řešení - beton..

Datum: 30.06.12 09:04

Od: hop®
Datum: 30.06.12 09:13

Pokud vyhnily i dřevěné špalíky, asi bych jejich zbytky vydloubal a zalil trochu řidším betonem, do něj pak vyvrtal díry a použinál originál šrouby na připevnění WC s hmoždinkami.

Pokud je wc používané lze pro urychlení práce použít "rychlobeton", do něj lze vrtat cca za hodinu, například : http://soudal.cz-dev.www3.e-o…/rychletuhnouci-opravna-malta

doplněno 30.06.12 09:17:

5cm3 je objem přibližně jedné větší hmoždinky, pokud vyndáte shnilé špalíky a ošistíte od rozpadajícího se okolního betonu, budete potřebovat materiálu více...

Datum: 30.06.12 09:22

@hop tak tohle se mi zdá, vzhledem k větším otvorům po těch špalících, jako ideální řešení. tedy pokud je ten rychlobeton kvalitnější než běžný beton. aby se mi zhledem k zabetonování relativně malému otvoru 5 cm3 při vrtání nevydrolil.

Datum: 30.06.12 09:24

tak se omlouvám. ten špalek má cca 6x6x6cm

Datum: 30.06.12 09:28

Tak to máte jen na špalíčku cca půl litru materiálu, něco Vám upadne při vyndavání špalíčků, a uvedený rychlobeton vyjde asi lépe i finančně...

Nechci Vás přesvědčovat, těch funkčních řešení by se určitě našlo více, ale já bych zvolil právě ten rychlobeton...

doplněno 30.06.12 10:09:

oprava : na špalíčky cca půl litru...

doplněno 30.06.12 10:37:

Srstka: Není zač, rádo se stalo, od toho tu přeci jsme! Tak hezký den! *slunce*

Ohodnoceno: 4x

Datum: 30.06.12 10:11

už jste mně přesvědčil a já ho byl koupit. *jasne* vzhledem k tomu, že ten povrch podlahy byl značně nerovný a díky tomu docházelo k vykývání záchodu, tak se mi bude hodit i k vyrovnání podlahy. celý pytel stál 200kč a kdybych měl kupovat nějakou chemii tak mě vyjde dráž. tak teď hlavně aby se dílo zdařilo. díky moc za vaši pomoc i všem ostatním.

Datum: 30.06.12 20:12

vše dopadlo naprosto skvěle. otvory jsem vylil betonem s namíchaným štěrkem a za 3h jsem vrtal díry pro hmoždinky. záchod drží perfektně. využil jsem jen 2,5kg i s vyrovnáním podlahy, ale nedovedu si představit nic lepšího e efektivnějšího, než je tenhle rychlo beton.

Datum: 30.06.12 20:30

Jj, ja vím, na některé menší opravy je téměř nenahraditelný! ;)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.