Sousedi kuřáci

Od: Datum: 29.06.12 19:23 odpovědí: 28 změna: 29.05.16 15:37

Dobrý den,

Problém máme takovýhle. Pod námi bydlí lidé, kteří chodí do práce, vím že domů se vracejí denně kolem páté hodiny. Ale problém spočívá v tom, že to jsou kuřáci. Vždy když si zakouří, tak cigaretový kouř jde z jejich oken ze všech třech místností k nám do bytu. vždy se kouř dostane ven z jejich bytu a pak našimi okny k nám do bytu. Kouř se také dostává k nám přes zeď.Tak jsem zjisila, že se jejich kouř z cigaret dostane do našich skříní. Nikdo jiný v době si nestěžuje a vždy se setkávám s výsměchem. Protože v baráku žije již několik let několik kuřáků a na tyto lidi si nikdy nikdo nestěžoval ani lidé, kteří bydlí nad nimi. Co se dá s takovými sousedy dělat. Vždy když s nimi mluvíme, tak oni s námi mluví, tak jak my s nimi. Ale už nás nebaví čichat jejich cigaretový kouř. Jen nechápu, proč ostatní sousedi si na nikoho nikdy nestěžují a to i na ty kuřáky, kteří kouří na balkonech.

Děkuji za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: des*
Datum: 29.06.12 19:32

Bohužel,stali jste se alergičtí na kouř z cigaret a je jen jedno řešení.Odstěhovat se.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kejki
Datum: 29.06.12 22:28

Není kam, leda až budou nekuřácké domy. Většině lidí to přijde přehnané, ale já to chápu. Sousedi si balí nějakou hrůzu na vykuřování skleníků a ani 2,5m vysoká zeď to někdy nezastaví. Průraznější je jen vlezlý Rex na praní, který mi cigára silně připomíná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.12 19:44

Chapu ze je kour neprijemny,ale nechapu jak se muze dostat prez zed?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hahanaj*
Datum: 29.06.12 19:54

jak se vám dostává do skříní a přes zeď ...nechápu to - myslím, že to trochu přeháníte

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.12 19:59
avatar

Bohužel s tím asi nic nenaděláte... Ale nechápu jak se může dostat kouř přes zdi, to je to až tak silný kouř?

Ohodnoceno: 4x
 
Od: monikass*
Datum: 29.06.12 20:24

Co víme, tak doma vykouří oba dohromady tak kolem 10 až 12 cigaret, ale každopádně mi ten jejich kouř vadí, když jde z jejich oken k nám do bytu. Je pravdou, že z okna zas oni nekouří. A přes zeď mi to také vadí.

Od: hahanaj*
Datum: 29.06.12 20:29

vaše argumenty jsou fakt směšné- kdoví co vadí jim na vás - u nás kouří pán na balkoně 50denně a mají ho lidi zabít?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 29.06.12 20:12

Jsem nekuřák a má odpověď se vám líbit nebude. Kuřáci si kouří ve svém bytě, jistě si z něj platí, prostě doma. Chodí do práce a vrací se v 17.00 hodin. Do té doby si můžete spokojeně větrat a užívat nekuřáckého prostředí. V 17.00 hodin okna zavřete a je klid. Kuřáci také musí chodit spát a vy pak opět můžete větrat. Co je na tom složitého? Jak by se vám líbili sousedi nekuřáci se 3 pejsky? Po odchodu páníčků by vytrvale řvali. Jak je již psáno, přes zeď kouř neprojde pokud nemáte díry ve zdech.

Navrhovali vám rádci se odstěhovat, já také. Ale odstěhujte se až na hájenku neboť jinak nevíte kdo, kde se přestěhuje. Ovšem na hájence jsem nejsem jistá, zda by vám zas nevadilo řvaní ptáků.

Váš dotaz bych poopravila. Ne co mám dělat se sousedy, ale co mám dělat sama se sebou. Jistě řešení najdete u sebe, chce to jen dobrou vůli.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: hahanaj*
Datum: 29.06.12 20:16

uska dávám palec

Ohodnoceno: 0x
 
Od: czadam*
Datum: 30.06.12 13:42

Kdo nezažije nepochopí.

Pokud by se zavedl zákon, že lze dům "zkolaudovat" pro nekuřáky. Tj při výstavbě investorem, následně jen na základě stoprocentní shody všech obyvatelů s hlasovacím právem. Rád bych v takovém domě bydlel. V rámci domu by pak bylo "věcné břemeno" žádný kůřák a vše by bylo jasně postižitelné.

Bohužel tak jak je to dnes se s tím nic dělat nedá, jedině zavřit okna, koupit čističku vzduch/klimatizaci a řešit to tak. Odstěhování jinam bez jistoty, že se tam nenastěhují další kuřáci je k ničemu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: majda27
Datum: 29.05.16 15:37

ale myslím si,že i my nekuřáci máme právo trochu toho čistého vzduchu i když smog nám dává dost zabrat tak proč nám to mají ještě kazit kuřáci,mne občas když otevřu okno taky zavítá do ložnice kouř z cigarety avěřte,že to teda není moc příjemné,oni kuřáci totiž kdyby přestali kouřit a jiný by jim hulil do okna tak ty by vřískali jednoho takovýho znám.tak nám tady nekažte nějaké bludy*smich*

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 29.06.12 20:20

Jak radí kolegové odstěhujte se na samotu u lesa a tam budete mít čistý vzduch ale pozor na myslivce ty taky jsou někteří kuřáci

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 29.06.12 20:23

Souhlas s předchozími názory.

Je mi Vás líto. Nechtěla bych bydlet v domě s takovými zdmi-nezdmi a s oknem-neoknem, které nejde zavřít. . Nedovedu si představit, že třeba vaříte česnečku, a sousedi(kteří mají stejné stěny) mají česnekový odér po celém bytě. Zřejmě ho zahánějí odérem cigaretovým .Těžko radit. Opravdu.*sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: monikass*
Datum: 29.06.12 20:24

mimochodem, máme rok a půl nová plastová okna a celý barák je zateplený.

Datum: 29.06.12 20:58

Né, že bych za každou cenu musel mít menšinový názor, ale v jednom se musim monikass zastat. Před rokem jsem seknul po 28 letech a cca dvěstětisích cigaret s kouřením (fuj to jsem ale dobytek). Měl jsem docela kliku, že se to obešlo bez berliček a absťáku. Následoval jeden jedinej vedlejší efekt - návrat čuchu (prý se časem opět otupí - neotupil). Zapálenou cigaretu bezproblémů poznám na 100 metrů a ještě se zavřeným oknem. Mojí velkou výhodou ovšem je, že mně to nesmrdí, prostě to jen cejtím a nemám s tím problém. Naproti tomu zavítám-li třeba do lidlu, tak se mi z některejch lidí a jejich odérů doopravdy zvedá kufr, se snad celoročně nemyjou.

Takže doopravdy věřím tomu, že to někdo může takto intenzivně cítit. Když jim to vlítne do bytu a zavřou okna tak tim ten byt pro nekuřáka doopravdy načichne.

Jinak pravdou je, že kromě pokusu o domluvu, a krajní možnosti odstěhování to doopravdy nemá řešení. Ale domluvu bych doopravdy slušně zkusil. Já ačkoliv jsem byl třeba docela silný kuřák, jsem vždy když jsem šel kouřit před nějaký dům zkouknul okna a pokud byla někde otevřená tak jsem šel dál nebo třeba za barák, doma jsem nekouřil, v autě také později již ne. Třeba to vezmou v dobrém a doma to omezí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: miljan*
Datum: 29.06.12 20:56

Přes zeď se smozřejmě kouř nedostane, ale většinou se dostává nějakou škvírou u podlahy mezi sousedními panely. U vás to bude asi za skříněmi. Toť poznatek z praxe.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: instalater*
Datum: 29.06.12 21:38

Zdravím . Moniko , musím se vás zastat. Také velice vnímám smrad s cigaret a kolikrát se mi až navaluje. Jako instalatér vnímám smrad z odpadů , při svařování plastů atd , ale nic to není proti cigaretám. Když dělám v malé koupelně a za mne si stoupne majitel s cigaretou , tak bych zabijel. Jak píšete že kouř se dostává přes zeď , tak to může být stupačkama. Tak jak jdete v paneláku po schodech a víte že ta dělá buchty , ta něco spálila a ten si dělá topinky , tak já poznám kde jsou kuřáci. Nám pomůže pouze jedna věc. Zdražování cigaret . Zkuste ještě sousedy navnadit na elektronickou cigaretu. je to sice taky smrad , ale už né tak hrozný. Přeji pevný nervy.

Těm co radí se odstěhovat říkám , normální je nekouřit. Já neobtěžuji tebe , ty neobtěžuj mne. A v paneláku nejde jenom o smrad. Je to i hlasitá hudba, řvaní sousedů, vytápění bytů od praček atd. Vše je jenom o vzájemné slušnosti a toleranci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.12 21:49
avatar

instalater: "Zkuste ještě sousedy navnadit na elektronickou cigaretu. je to sice taky smrad , ale už né tak hrozný."

Elektronická cigareta nemá žádný odér!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: instalater*
Datum: 30.06.12 16:42

heterak - tento týden jsem dělal u kamaráda , který to kouří. Nemůžu si pomoct , klidně si o mně mysli že jsem blb , ale já to cítím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 29.06.12 21:54
I kdyby se přeorientovali na e.go tak už nic nezachrání cca 10let vykuřeny byt.Těch témat bylo tady hodně.Dokonce i kupec co musel stěny obouchat na cihlu aby se smradu zbavil.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 29.06.12 21:48
Já si vás pamatuji.Před rokem jste zadávali otázku a je na chlup stejná.Ovšem tenkrát vám to šlo i do lednice
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.12 22:32
avatar

Taky jsem si na to okamžitě vzpomněl.

https://www.poradte.cz/domacn…garetovy-kour-od-sousedu.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 29.06.12 22:55

Tý Brďo, to je síla, to snad není normální ... uf. Takového nekuřáckého souseda jako je petrahav či monikass bych nepřála ani mému největšímu nepříteli. A myslím, že je to jedno. I kdyby soused hned přestal kouřit, tak zdejší paní si stejně něco najde k nespokojenosti. Je mi takových lidí líto.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 30.06.12 06:40
No jo.Dík...Stejný problém...Dnes jiný odpovídající-stejný odpovědi a úvahy;)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: au1
Datum: 30.06.12 01:25

tož taky přispěju... klasika, panelák (zdi jak z papíru, to sem fakt jinde nezažil), sousedi kuřáci, balkon cca půl metru od našeho, + 2 uštěkaní psi. No, co na to povědět, třetím rokem tu čuchám ty jejich cigaretový smrady, poslouchám 3 čokly (jak jejich 2 začnou, náš se samo přidá :D ), a platím 13.000 za 2+1. V noci slyším, jak soused jde vykonat potřebu, o půl 8 večer pravidelně doslova zprávy na Nově :) Ale, žijem, bydlíme... hledáme nějakej pěknej cihlovej byt, ikdyž si nedělám iluze, že to bude o moc lepší. Souhlas, občas je to psycho, na ty čokly, mimochodem i na našeho, si hodlám pořídit nějakej antištěk :D A co se cigaretovýho dýmu týká, toto vlákno mě pomalu přivádí na myšlenku pořízení nějaké pěkně smradlavé věci na balkón :) Holt, sousedský vztahy nejsou jednoduchý, a na hrubý pytel platí pouze hrubá záplata :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kacena*
Datum: 30.06.12 01:41

A co třeba koupit byt v nové zástavbě. Kvalitní zdi, výborná okna, hezká příroda kolem a myslím že i potencionální sousedi budou v dnešní době nekuřáci. http://www.modranskyhaj.cz/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: au1
Datum: 30.06.12 13:32

s tím jdi do míst,kam slunce nesvítí :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jokr
Datum: 30.06.12 19:37

Vím, o čem píšete... Ráčila jste si jistě všimnout, že my, Češi řešíme vše tak, že "moudřejší ustoupí", vše se řeší formou rezignace na spravedlnost. My se odstěhovali a získali jsme ještě horší bordel než jsme měli. Vzpomínám si na mladou paní, které se podařilo vyměnit si svůj malý byt za větší, ale po silné kuřačce. Byli z toho smradu nešťastní, oškrábali co se dalo i nedalo... puch mají v bytě stále. Kuřačka se nastěhovala do přízemí a "ovlažuje" všechny nad...
Nyní jsme na chalupě, chtěla byste mít takové sousedy? Ve stručnosti, od východu k nám prostakují fekálie z chalupy dvou znojemských magistrů, z jihu máme tohle viz. foto. Ne, nejsou to cikáni, je to zastupitel, od západu si splácali hřiště. Hluk dlouho do noci, hlasité techno, sprostá mluva, inu, 100% katolická pidivesnice... Tady si snad tolerantní a slušný člověk může dát tak akorát smyčku a ještě mu budou závidět hezké počasí na pohřbu...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.