Jaký zvolit chemoprén pro lepení pvc

Od: Datum: 29.06.12 15:10 odpovědí: 13 změna: 01.07.12 23:14

potřebuju nalepit na umakartovou stěnu pvc a chtěl bych se zeptat, jestli k tomu použít běžný chemoprén, nebo by byl lepší chemoprén na podlahy? jedná se o větší plochu a netuším, jaký je mezi nimi rozdíl a jen si říkám, jestli ten na plodalhy je víc naředěný, aby se lépe rozetíral.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: 111*
Datum: 29.06.12 15:12

nacheoprénu je napsáno jak savé materiály se s tím kterým lepí...

Od: selak
Datum: 29.06.12 15:24

ok. takže v hustotě hmoty u nich rozdíl nebude? koukal jsem, že na chemoprén prodávají i ředidla, tak si nejsem jistej, jestli ho nebudu muset ještě ředit, aby se to lépe roztíralo. to pvc má zespodu hodně slabou vrstvu chloupků, takže to asi trošku savé bude. u nás je v obchodě prodavačka, která o tom nemá vůbec přehled, tak se raději ptám tady. jinak díky za informace

Od: viky®
Datum: 29.06.12 15:46

Dobrý den. Na lepení do paneláku na umakartovou stěnu, jsme koupili, běžný Chemoprén asi 1 kg plechovka. Když byl nalepen první kus, tak odborníci zjistili, že to moc nedrží. Tak se PVC strhlo, benzínem pracně očistilo a šlo se koupit Chemopren Pattex, Extrém Klasik, Na namáhavé spoje.

Je to řidčí hmota, ne tak hustá, jako ta velká plechovka, lépe se roztírá. V této teplotě, co je nyní, se natřou obě strany a za 2 minuty už je to uschlé a dá se přiložit. Drží to skutečně dobře. Ničím se to neředí. Vyzkoušeno.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.06.12 15:47

Pro tento případ bych raději zvolil disperzní lepidlo(i chemopren se vyrábí v disperzní podobě)Takových kontaktních lepidel je hodně,nejčastěji používám Thomsit 200.

JABRAKA

Datum: 29.06.12 16:22

viky® - tak tohle je určitě cenná rada. díky. ještě bych se chtěl zeptat, na kolik m2 by vystačil 1l toho extrem lepidla? já toho bude lepit asi 10m2.
jabraka® - koukal jsem, že ten Thomsit 200 se používá pro savé materiály, což umakart není a lino díky ty slabounký vrstvě chloupků asi jen trochu, ale netuším, co se považuje za savý materiál, když to po krajích zatvrdne a uprostřed to díky nepropustné vrstvě pvc může zůstat měkké. a ten disperzní chemoprén jste měl namysli tetno?
http://www.azpapir.cz/lepidlo…-ean167-081454194-skup167.php

Od: viky®
Datum: 29.06.12 17:18

Ten Chemoprén, jsme kupovali v OBI, jen malé balení plechovek, protože jsme měli obavu, aby to zase, špatně nechytalo. Zbytek plechovky máme doma, tak tady je vydatnost, co je napsaná na plechovce. Vydatnost: 150ml / m2. Naše spotřeba, na asi 3 m2, byl asi 1,5 plechovky. Prodává se i velká plechovka.

doplněno 29.06.12 18:47:

Jsem ráda, když to pomůže. Nemusíte zbytečně vyhazovat peníze, za nepotřebný výrobek.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.06.12 18:01

takže pokud se nepletu, tak to malé balení plechovky co jste kupovali tedy mělo 300ml, čímž by ta vydatnost skutečně odpovídala údaji na plechovce. tak ještě jednou díky moc za cennou radu.

Od: lii*
Datum: 01.07.12 21:45

Šelak, nemáš foto toho nalepeného PVC?

Datum: 29.06.12 18:44

Na umakart je možné použít i jiné lepidlo,ale pro tento účel bohatě vyhoví.Umakart je dobré přebrousit buď hrubším smirkem,nebo zdrsnit flexou.Myslím si,že je zbytečné v té koupelně dýchat během práce ředidla.

JABRAKA

Od: fik*
Datum: 29.06.12 19:53

Chemoprén v disperzní podobě? To je totální blud *zed*- disperzní znamená na bázi vody, chemo je na bázi rozpuštědel.

Datum: 29.06.12 20:04

Napsal jsem chemopren,měl jsem na mysli chemopren bez jedovatého toluenu.Thomsit má výrobek,nazvaný chemopren,ale je takéThomsit disperzní.Aby bylo jasno.

JABRAKA

Od: fik*
Datum: 30.06.12 16:17

toluen je jedovatý a metylcyklohexan, který se dává do prenů místo zakázaného toluenu, jedovatý není? *smich* Aby tedy bylo úplně jasno, Thomsit je pouze obchodní značka výrobce, se složením lepidel to nemá absolutně nic společného - to jsou hrušky a jablka smícháná dohromady.

Datum: 01.07.12 23:14

Mluvíme tu o tom,čím nalepit lino na umakart.Já doporučuji disperzní lepidlo Thomsit 200,protože jsem s ním lepil už leccos.I lino na umakart.Pokud chce někdo v koupelně dychat i nejedovalé rozpouštědlo,nic proti tomu.Rozhodně to ale nedělá dobře ani tomu linu.Nezapomínejte,že se musí mnoho z toho rozpouštědla prodifundovat přes PVC ven.

Polemizovat o tom,zda je Thomsit chemopren a Thomsit disperzní,také nemusíme,stačí si to najít na Webu.

JABRAKA

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.