Nové podlahy

Od: Datum: 29.06.12 11:53 odpovědí: 3 změna: 29.06.12 14:33

Dobrý den,

plánuji rekonstrukci bytu a zatímco se plácám ve výběru firem (některé cenové nabídky jsou nehorázné), tak mezi tím řeším, jak vlastně udělat nové podlahy. V jedné místnosti jsou parkety, jejichž renovace by znamenala přebroušení, zatmelení, nalakování, rpsotě spousta práce.

Zajímalo by mě tedy, jaký postup doporučujete, jestli přímo na parkety dát nové OSB desky, nebo spíš parkety dát pryč, prostor mezi prkny vysypat nějakým materiálěm pro vyrovnání výškového rozdílu (uprostřed podlahy je slabá prohlubeň), na to pak OSB desky a na ně pak povrch. Nebo jaký by byl nejlepší způsob vyrování podlah.

Jen pro informaci, v druhé místnosti je nějaká novější podlaha, asi tak 30 let stará, dřevotřískové desky, na tom lino. Ale vrže to jako čert, takže i tam bych chtěl novou podlahu.

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.06.12 13:00

V místě prohlubně bych zbrousil, flexi lepidlem natáhnul do roviny, na to dal 18mm OSB pero-drážka, slepit k sobě vodorovně, k palubkám svrtat, mezi palubky a OSB mirelon aby to nevrzalo. Osobně jsem pro vyrovnání podkladu a znovupoložení parket.

Co se týče DTD tak jsou asi volně ložené, takže pod ně dát mirelon a k podkladu (asi prkna?) přišroubovat RAPID vruty.

doplněno 29.06.12 13:59:

Jediný problém u OSB oproti SDK vidím v tom, že musíte řezat pilou, zatím co SDK stačí odlamovacím nožem. Jinak u tohodle typu podlahy by stačila jedna vrstva OSB, navíc jde nechat i jako finální vrstva, což SDK ne. Jinak v tom rozdíl co se týče práce nevidím žádný.

doplněno 29.06.12 14:40:

Za výhodu by se možná dalo považovat, že deska SDK je větší, než deska OSB s pero drážkou,, jenže SDK je bez drážky, což OSB se taky vyrábějí a v celkem velkých rozměrech oproti SDK.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.12 13:17
avatar

Nevím,proč každý volí OSB desky,ty vyžadují poměrně velkou pracnost a jsou při dvojitém položení stejně drahé,jako sádrovláknité desky.Technologie položení Rigidur - suché podlahy vyžaduje kromě změření a slepení podlahových desek jen oříznutí na míru a už se na ně může položit definitivní krytina,lino,koberec,nebo dokonce i dlažba.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.06.12 14:33

Já se v tom houby vyznám (a nemám z koho v okolí tahat rozumy, bohužel), takže se klidně nechám poučit. Takže vy byste doporučil sádrovlnité desky? A jak se to s nimi vyrovná? Co obnáší Rigidur? Podlahy nejsou nijak kriticky křivé.

Díky

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.