Odhlučnění odpadu z koupelny a WC v 1p

Od: Datum: 29.06.12 09:56 odpovědí: 7 změna: 04.07.12 09:24

Dobrý den.

V domě budu mít koupelnu a WC v 1patře nad obývákem a odpady musím vést zdí u které bude sedačka. Takže to potřebuju co nejlíp odhlučnit. Zeď má tloušťku 60cm takže docela dost místa na nějakou vatu nebo jinej material. Poraďte jakej materiál tam dát. Diky za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.06.12 10:02

Sedačka bude hned u té odpadové trubky, nebo za zdí? Pokud za zdí, tak to nevadí. Jinak se dělají odhlučněné trubky (je tan buď PUR pěna nebo polystyren, ale jsou drahé. Nebo kolem ní dát takovou tu šedou pěnu co se s ní zatepluje vodovodní potrubí, ale nevím zda se dělá potřebný průměr (tuším že 100cm). Pokud to teprve děláte, veďte odpad né obývákem ale jinoum místností, ideálně chodba, komora, technická místnost apod. Předpokládám, že to bude plast.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kraft*
Datum: 29.06.12 10:11

Sedačka bude u zdi a odpad povede v té zdi - bude se zasekávat(je to obvodová zeď). Za zdí je obvodová zeď dalšího domu. Bohužel je to rekonstrukce a jinama to nejde.

Datum: 29.06.12 10:06

Zde jsou nějaké odhlučněné roury... :

http://www.glynwed.cz/cs/poze…avitelstvi/odhlucnene-odpady/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.12 10:13

Začal bych drážkou ve zdi o šířce 20 cm a hloubce 35 cm. Na záda a boky drážky bych dal vatu tl. 4 cm pak bych insatloval trubku osově 10 cm od zad a boků původní drážky, uzavřel bych 4cm vatou a zazdil 15 cm cihlou. Kotvení trubky na protihlukové příchytky. Mezi trubkou a vatou by měla vzniknout mezera 1 cm. Vatu zabezpečit proti posunutí. Správně navrhnout a realizovat odbočky kolena a spády.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.06.12 10:37
avatar

Je zde zmíněno odhlučněné odpadní podtrubí, ať již Friaphon, nebo Skolan dB, Silent PP, Polokal 3S...a další typy.

Jsou to zpravidla vícevrstvé potrubní systémy, ev.ještě vyplněné různým druhem plniva..

Samozřejmě velmi výrazně hluk tyto trubky utlumí, ale je zcela nutné je instalovat tak jak doporučuje výrobce, a to se týká jak zvukově

izolačních objímek, tak použití co nejméně kolen...změnu směru provádět pomoc 2x45st kolena a nikoliv 1x87st...atd.

Toto potrubí bývá vždy dražší než klasické PPs HT potrubí...(a dle konkrétního typu i velmi výrazně dražší včetně drahých tvarovek).

Nicméně Vy budete potřebovat tak 4m...a to Vás finančně nezruinuje..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: instalater*
Datum: 29.06.12 17:22

Zdravím . Nejlevnější řešení by asi bylo HT trubka obalená miralonem. Žádná ostrá kolínka (.Dělat obloučky z více kolen ) Trubka se nesmí nikde ,, natvrdo " dotýkat zdi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bernardtheuer
Datum: 04.07.12 09:24

Jedno důležité upozornění. Dbejte na to, aby se potrubí nedotýkalo stavebních konstrukcí. Pakli-že provedete instalaci tak jako píše martincakl, nemusíte mít obavy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.