Zveřejnění dlužníků

Od: Datum: 29.06.12 08:30 odpovědí: 12 změna: 01.07.12 19:51

Dobrý den,

chci se zeptat, na schůzi vlastníku bytů zveřejnili jména dlužníků a částky,které dluží na najemném, mají na to právo?

Děkuji P.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 29.06.12 08:36

Pokud tam byli jen vlastníci ano, nelze to udělat veřejně (už ne vyvěsit na nástěnce na chodbě).
No a ti co nedluží to hradí za dlužníky, je to správné?

Od: ron*
Datum: 29.06.12 08:39

Dobrý den,

žádný zákon takovéto zveřejnění jmen dlužníků nezakazuje.Už řadu let u nás platí ústavní princip, podle něhož to, co není zákonem zakázáno, je dovoleno.

Od: buss®
Datum: 29.06.12 21:31

No ale my máme zákon o ochraně osobních údajů, že? A stanovisko úřadu co se tím zabývá ohledně této věci je dáno. Myslet si můžeme co chceme..., pokud to nezměníme.

Datum: 29.06.12 08:47

Samozřejmně je to správně. Pouze v případě veřejného vyvěšení či uvedení v tisku, na internetu atp. se nesmí zveřejnit osobní údaje (rodné číslo atp). Jinak třeba zdravotní pojišťovna MV má na svých stránkách všechny dlužníky.

doplněno 29.06.12 21:39:

To buss : jméno dlužníka a výši dluhu - snad můžu ne? Co na to úřad na ochranu osobních údajů? Záměrně jsem uváděl tu ZPMV bo ty maj dlužníky na svých stránkách.

Od: viky®
Datum: 29.06.12 09:23

Dobrý den. Jsem majitelem bytové jednotky. Celý dům jsme si koupili po dohodě. Jsme vlastníci celého domu i pozemku. Platíme společně všechny opravy a práce na domě. Máme nárok vědět, když někdo nájem dluží a kolik. Jsou to také, naše peníze. Jen můj názor.

doplněno 29.06.12 10:03:

Ano, Kapkanaděje, má pravdu. Po zveřejnění jmen, najednou ing..., začal splácet dluh na nájemném ( 85.000,-Kč ) o kterém nevěděl. Mgr... okamžitě splatit celý dluh 62.000,-. Stačilo na schůzi odsouhlasit, že dlužníci, se budou na každé schůzi oznamovat i částky, které dluží. Na příští schůzi, byl dluh, jen u odstěhovaných nájemníků. Proč si má někdo užívat všechny výhody bydlení, jezdit na dovolenou do zahraničí a nájem za bydlení neplatit?

Datum: 29.06.12 09:53

Dobrý den. A dlužníci mají právo dlužit a neplatit za služby, které využívají? Vlastníci bytů na to právo mají a mnohdy je to celkem účinná obrana.

Od: metallica*
Datum: 29.06.12 10:27

přesně tak, někteří dlůžníci toho rádi využívají a někdy pomůže když má člověk ostudu..jak by k tomu přišli ti co platí?

Datum: 29.06.12 12:19

U nás byl před časem velký humbuk, že obecní úřad si dovolil zveřejnit jména dlužníků za nájem v obecních bytech. Nestačila jsem se divit, lékaři, učitelé, policisté - tedy žádní chudáci, dlužili 2-5 nájmů. Mají to spočítané, jelikož zde platí pravidlo rok a dost, pak následuje vystěhování do holobytu. Vám se líbí doplácet? Pokud jste sám dlužník, nedivím se, že vám ta ostuda vadí. Jsem pro zveřejnění a vyvěšení jmenovitého seznamu na nástěnku v domě! Pokud to nebude s číslem OP a rodným číslem tak je to v pořádku.

Ohodnoceno: 1x

Od: instalater*
Datum: 29.06.12 17:33

Já bych se na takovou věc ani neptal a raději bych zaplatil co dlužím. Pamatuji , že u nás byly dokonce na samoobsluze vyvěšeni lidi co zde kradli. Pak to po nějaké ostudě museli sundat. Taky se mně stalo , že jsem byl s penězama na hraně ,( to myslím není žádná ostuda) ale omezil jsem osobní spotřebu a zvýšil pracovní úsilí.

Datum: 29.06.12 17:45

Ona ta ostuda je v některých případech trochu jinde.Např jak třeba platit ,když 3 osoby (žena přes 2r.bez práce,syn student ) žijí z jedné výplaty o závratné výší téměř 12 000kč?

doplněno 29.06.12 20:31:

Kdysi dávno,no dávno,tak +-5 roků? bylo uveřejněno v místní Hypernově (dnes Albert) zveřejněny osoby jež se dopustili drobných krádeží- akdopak to byl? většina osob pocházela ze skupin placených spíše více než méně (NE z DĚLNICKÝCH profesí)! Paradox že?

Ohodnoceno: 2x

Od: instalater*
Datum: 29.06.12 21:12

diesel - že v obchodě vyjma teda té ..naší" menšiny kradou ti jak se říká lepší lidé je známá věc. Než paradoxem bych to někdy nazval stejně jako u našich politiků arogance moci.

Jak píšeš o výplatě 12 000,- tak to je smutný. To já jsem bral za komančů. Ale nezlob se , nedokážu pochopit jak někdo může být 2r. bez práce. Vždyť je toho všude tolik. Když si mně někdo stěžuje , že nemá práci , tak mu řeknu zítra ráno v 6 u mne před barákem v montérkách.A ...nepřišly. Až na jednoho 60r. chlapa. Šikovnej a má 1000,- na šichtu. - Zatím . Tento rok končím.

Od: renatka1
Datum: 01.07.12 19:51

To je pravda, znám rodinu, žena na mateřské a manželovi řekli,že nemá nárok na žádné dávky, protože pracoval 1/2 roku mimo republiku, že si měl našetřit. A teď mi řekněte,jak mají 3 lidé vyžít z 7600,-? Také neplatili nájem, ale to si myslím,že není jejich ostuda,ale někoho jiného...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.