Penetrovat nebo umýt?

Od: Datum: 28.06.12 11:55 odpovědí: 4 změna: 28.06.12 16:47

Dobrý den všem :) Budu muset vymalovat kuchyň. Nejspíše s pomocí některého z mladých. Ale jsem silně zmatená. Táta rozvařil mýdlo s jelenem nebo Helada a zdi velkou štětkou natřel tou mýdlovou vodou. Říkal, že to mýdlo s předchozí malbou udělá kašičku, která vyschne a nová malba pak drží. Celý život jsem si malovala sama takhle jsem to dělávala. Zvláště pak v kuchyni a nad sporákem. Teď všichni mluví o penetraci. Nejsem 100let za opicema se svým mýdlem s jelenem?*hi*

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 28.06.12 12:03

Mýdlová voda zeď odmastí - zejména v kuchyni a nad sporákem je to vhodné... ;) A dělá se to v případě potřeby pořád.

Penetrace se používá ke zpevnění omítky a už namalovaných vrstev (aby se nemuselo škrábat) - takže zda penetrovat či ne závisí na tom, jak předešlé vrstvy malby drží. V dobách "před penetrací" se malovalo primárně štetkou, takže se strhávání starších maleb takový problém nebyl.

Je-li na stěně několik vrstev, zejména barev bez akrylátu, je penetrace vhodná - nejlíp to vyzkoušíte navlhčením stěny a zkusmým setřením/odloupnutím - takže někde tam, kam není moc vidět (ať nemusíte nakonec ještě škrábat).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.06.12 12:28

Já bych zmaten nebyl a zůstal bych u Vašeho osvědčeného postupu*palec*. Hlavne se nedejte zvyklat mediální masáží na různé akryláty*cert* atp a zůstaňte u starého dobrého remalu*hej*.Mýdlo s jelenem (jeho obdoba) se dnes používá na napouštění různých supermoderních stěrkovacích hmot akorát s tím rozdílem že pod jiným názvem a za asi tak padesátinásobek ceny*cert*. Já osobně jelenem napouštím třeba cementové pohledové stěrky a nedám na něj dopustit*ua*.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 28.06.12 14:15

Když by se jednalo o kuchyň s usazenou mastnotou,tak to mýdlo rozmíchám do horké vody,stěnu tím namočím a seškrabu.Teprve pak,když stěna uschne,případně opravím stěrkou nedostatky a normálně vymaluji.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.06.12 16:47

Škrábala jsem posledně. Úplně to nenávidím! *jasne* Jasně, namydlíme a uvidíme, jak se to bude chovat. Při podezření škrábnu alespoň nad sporákem. Mám ráda Primalex a ten drží. A mýdlo mám vyzkoušené. ;) Děkuji všem

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.