Přepenetrovaná zeď

Od: Datum: 28.06.12 06:01 odpovědí: 7 změna: 28.06.12 12:47

Poraďte prosím, pravděpodobně se mi podařilo přepenetrovat část zdi nově vystěrkované, nechytá mi na ní bílý Primalex, resp. chytá jen v určitých místech a při přemalování další vrstvy se v místě, kde se původně vsákl, tak se vytvoří markantně vyšší vrstva, takže to vytváří na zdi viditelné hrboly, takže doporučení vícevrstevného přemalování asi není účinné. Na radu malíře jsem malbu omyla jarovou vodou, znovu 2xpřetřela, ale výsledke mi přijde snad ještě horší. Uvádím další rady, které jsem dostala, jako smýt a nechat pár měsíců, že penetrace ztratí svůj účinek, či vzít to Savem a nebo na to navrstvit novou omítku, což mi připadá velmi náročné a nevyrovnám zbytek již vymalované zdi. Nemáte s nápravou tohoto někdo zkušenost? Děkuji.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: standam*
Datum: 28.06.12 07:10

Prepenetrovat zed snad ani nejde jaka byla pouzita penetrace a hlavne jaky pomer je Primalexu : voda, pripadne typ primalexu

Od: mowla*
Datum: 28.06.12 08:36

Pokud "přepenetrováním" vznikly na zdi lesklé hladké fleky, je potřeba je přebrousit - nejlép mřížkou na sádrokarton (lépe vibrační bruskou, jde to rychleji). Jar je k ničemu a Savo může uškodit omítce.

Datum: 28.06.12 08:36

To standa : přepenetrovat zeď jde, už jsem takto viděl přepenetrovaný celý hotel.

To janynka: Princip "přepenetrace" spočívá jednoduše v tom, že čeho je moc toho je příliš. V daném případě bych stávající pokus o náter buďto doopravdy smyl (primalex standart, plus) nebo obrousil (fortisimo, polar, profesional). Dál bych zkusil zbrousit vrchní vrstvu stěrky vč. penetrace (pokud bylo přepentrováno velmi málo ředěnou penetrací tak je důsledkem mj. to, že se penetrace nevsákla hluboko). Pokud by ani to nepomohlo či nešlo tak jediné co mně napadá je dopenetrovat místa která nejsou přepentrována na stejnou úroveň savosti.

Dále pak znám dva způsoby jak z toho ven.

1) způsob použitý mistry v onom hotelu byl takový že první nátěr byl primalex plus říznutý (naředěný) onou penetrací další nátěr rovněž ale již o něco méně atd až do normálního nátěru.

2) nátěr neředěnou (případně hodně málo) vinilovou suspenzí (typicky dulux, cova ) provedený válečkem a to svižně (aby nestačil nátěr na méně penetrovaných tedy savějších místech zasychat v průběhu nanášení) metodou mokrá do mokré (vymaluji válcem pruh šíře co to s rozumem dá po dalším namočení válečku nevlítnu rovnou do již malovaného ale jdu o cca válec do čistého a válcem se postupně vracím do předchozího tak abych tam dojel s válcem přibližně stejně mokrým jako jsem předtím skončil) Pochopitelně je dobré, poslední tahy válcem jet stejným směrem (z důvodu stejného postavení chlupu).

Dalšími možnostmi je opětovné přestěrkování stěrkou typu jubolin (néééé rokfinall atp). Jde hlavně o to aby si použitá stěrka nechala líbit až extrémní nesavost podkladu. Jubolin pak malujeme po přebroušení a zbavení prachu rovnou bez penetrace.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.06.12 10:37

robine

s prepenetrovanim nesouhlasim, to ze se nam omitka (podklad) leskne vubec nevadi navic to znamena, ze je napenetrovano a dle druhu a momeru naredeni je mirne lepivy a dle ruznorodosti savosti podkladu vice ci mene leskly, jedinej problem nastane pokud me penetrace po stene stece a kapky seschnou

ALE, pokud vezmu Primalex apod. a naredim dle vyrobce tj. 1:4 + valecek, musi drzet, takto naredena barva je husta a pokud jako podklad je jen penetrace, zadne jine (mastnota, prach apod.) melo by to byt OK

jestli zed napenetruji a pak maluju malbou naredenou pro prvni nater (tzv. nahrada penetrace, ridka smes), tak je to spatne, vsak se zname naredim...a pak jeste doleju vodu aby toho bylo vice

Datum: 28.06.12 11:42

Stando, kdybych to na vlastní oči neviděl tak bych tomu také nevěřil, ale v tom hotelu to i z neředěnym plusem (a to ještě za časů kdy byl doopravdy hustej) vypadalo jako malba hlinkou na skle prostě se to nedalo.

doplněno 28.06.12 13:20:

Stando, jo úplně se vším souhlasím pokud dodržíš návod a správně naředíš tak se ti to nemůže stát, pokud naředíš o něco míň než máš tak to může být lepivé či lesklé ale pořád ještě čímkoliv přemalovatelné, a pak přichází třetí verze když se daří tak se daří, málo naředíš, k tomu se přidá podklad ideální pro prů... příhodná teplota, hezkej průvan a najednouc bác a máš sklo na kterým nedrží skoro nic*cert*. A proto mně stačí jedn 4l kyblíček acryl emulse na několik bytečků.:-P

Datum: 28.06.12 12:47

ASI, jo, jak se rika kdyz to neznam tak to neznamena, ze to neexistuje

ALE, pokud dodrzim predepsany pomer redeni a pouziju penetraci urcenou pro dany podklad, porad jsem na vaskach

osobne jsem to zkousel od penetrace pod malbu az po penetraci pro sterky apod. i pres hlobkovou nebo na leskly povrch, ktery vytvorila penetrace a bylo vse OK

otazkou jeste je co ma tazatel za penetraci! ja pouzivam Soudal, DenBraven, Knauf apod. znacky nebo primo co nabizi vyrobce pod svuj podklad

ono staci maly test, penetraci (po seschnuti) namocit nebo ostriknou vodou, kapka stece, ale zbytek se musi pomalu vsaknout

jedine co me napada, ze byla udelana dalsi vrstva na jiz zaschlou penetraci, ale porad to jen resi savost a difuzi

mozna nejaka disperze, duvilax hmm nevim, to nam tazatel jeste nenapsal

jinak osobne penetruji vzdy tam kde je to potreba a to kvalitni penetraci, kor podklad, ktery je nesavy nebo naopak prilis savy a urcite tam kde je rozdilna savost napr. SDK a tmel, nekdy obycejne opraseni nestaci a je nutna penetrace

Datum: 28.06.12 09:25

Neustále o tom v příspěvcích mluvím.Penetrovat se má stěna jen tehdy,když je nesourodá a drobivá.Dnešní bátěrové interiérové hmoty obsahují přísady pro lepší přilnavost,pokud stěnu vystěrkujeme,není už třeba penetrovat.Je to případ malby na latexové nátěry,barva stéká a nedokáže vytvořit souvislou vrstvu.Je lépe natírat nejprve zředěnější barvou,po vyschnutí natírat definicí.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.