Jak se žije v Kladně?

Od: Datum: 27.06.12 16:38 odpovědí: 3 změna: 27.06.12 18:46

Zvažuji bydlení v Kladně, protože ceny pronájmů bytů v Praze jsou příliš vysoké. Ocenil bych výhody malého města s vynikající dopravní dostupností do Prahy. Je mi známo, že za doby Poldovky bylo Kladno samý smog, ale domnívám se, že dnes by to tam mohlo být s kvalitou ovzduší lepší nebo se mýlím? Co kriminalita? Je to horší nebo lepší než v Praze? Uvítal bych odpovědi od těch, kteří mají s bydlením v Kladně zkušenosti. Díky a hezký den všem.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: skye®
Datum: 27.06.12 17:21

Bydlela jsem v Kladně přes dva roky, před dvěma lety jsme se odstěhovali zpátky do Prahy (před Kladnem jsme bydleli také v Praze). Přesně jako Vy jsme chtěli ušetřit a koupili jsme si malý byt v Rozdělově.

1) Ovzduší - lepší než v Praze a když budete bydlet na okraji, máte skok do lesa

2) Kriminalita - některým čtvrtím je lépe se vyhýbat, ale to je všude. V Rozdělově žádný problém.

moje potřehy:

3) Doprava - hrůza. Nevím, jestli byste do Prahy dojížděli, ale pokud autobusem, tak je to hrůza. Autobusy jezdí ráno narvané, pokud nejdete na zastávku s předstihem, tak stojíte. Cesta trvá do Prahy na Dejvickou 30 minut, ale to snad jen v noci. Přes den pořád zácpy, často jsme ráno jezdili i přes hodinu, hodinu a půl. Takže stát namačkaný v uličce je ňamka. A pokud jedete autem, tak se sice nemačkáte, ale nikdy nemáte jistotu, že přijdete do práce včas. Lístky jsou čím dál dražší + když si platíte ještě MHD v Praze, je to hrůza. Také Kladenské MHD je drahé, žádné přestupní lístky a třeba na nákup autobusem do Tescaz Rozdělova Vás lístky vyjdou na 50 Kč, protože přestupujete na dva až tři busy. Hrůza

4) Nákupy - nic moc. Je tam Tesco a středně velké nákupní centrum, myslím, že tam teď postavili ještě něco nového. ALe normální obchody mají tak po - čt 8 - 17, pá 8 - 15, sobota jen něco dopoledne. A o víkendu je tam všude mrtvo.

5) Kulturní vyžití - téměř žádné, staré kino a divadlo

6) spot - hodně...bazén, stadion, cyklistické trasy, procházky do lesa...To je super

My jsme se přestěhovali zpět do Prahy kvůli tomu, že náklady na dopravu byly stejně velké jako rozdíl, který se vytvořil ušetření na bydlení. Takže platíme stejně a nemusíme trávit kjaždý den dvě hodiny dojížděním. Pokud to ale máte s dopravou jinak, doporučuji kažopádně Rozdělov. Jezdí tam autobusy - jak MHD, tak do Prahy (a spoje tam začínají, takže si sednete), je tam i stanice vlaku. Je kousek do lesa, ale i do centra KLadna (5 minut busem).

Ohodnoceno: 2x

Od: mike32*
Datum: 27.06.12 17:51

Bydlím v Kladně od narození ... tj. 34 let ...

1, ovzduší jednoznačně 100 krát lepší než-li v Praze ...

2, kriminalita uplně na stejné úrovni podobně velkých měst

3,doprava - bez problémů - oproti Praze jsou tady prázdné silnice! MHD jezdí každou chvilku a o přecpaných autobusech nic nevím ...

4,Nákupy - na každym rohu supermarket - Kaufland, Tesco, Billa, Penny, Plus ...atd. Kaufland má do desíti večer a Tesco jede NONSTOP ... pani výše zřejmě jezdila nakupovat někam jinam, protože Kladno viděla jen z letadla ... :-D

Kladno milionkrát lepší, než Praha ... nicméně ceny podnájmu jsou srovnatelné s pražskými ... :)

doplněno 27.06.12 17:55:

A lokalitu jednozančně ne Rozdělov! Ale Kročehlavy ...!

Od: skye®
Datum: 27.06.12 18:46

PSala jsem o dopravě mezi Prahou a Kladnem, ne čistě v Kladně. Pokud myslíte, že jsou na prahu prázdné silnice, tak Vy jezdíte tím letadlem, protože ve špičce neprojedete. A o přecpaných autobusech opravdu asi nic nevíte, protože já jezdila denně tam i zpět a v obou směrech byly přervané. A to jezdí ve špičce skoro jednou za 15 minut. O nákupech jsem mluvila všeobecně, ne jen hypermarkety. Víte pane, oni lidé nenakupují jen poraviny...A Kročehlavy nic moc, tak o 30% více nepřizpůsobivého obyvatelstva nez v Rozdělově.

doplněno 27.06.12 18:48:

Ale samozřejmě chápu, že budete "svoje"město a "svoji" čtvrť bránit, takže Vaše slova beru a budu brát s rezervou. Já jsem psala s pohledu člověka, který se tam s jistými představami přestěhoval a po dvou letech se stěhoval zpět do Prahy, zejména kvůli dopravě. Jinak se tam žilo fajn, zejména bylo super, že 5 minut do centra a zároveň 5 minut do lesa. Ale Kročehlavy...nic moc!

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.