Jak prodat dům přes realitní kancelář?

Od: Datum: 26.06.12 19:47 odpovědí: 10 změna: 30.06.12 22:22

Ahoj, chci prodat svůj dům a nevím, na jakou realitní kancelář se obrátit. V Brně působí celá řada realitek, a tak je výběr vážně těžký. Máte zkušenosti či rady, co se týče realitní kanceláře Brno Coloseum?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.06.12 20:15
avatar

přes realitku není třeba prodávat, musíte mít však známého právníka, jež Vám napíše smlouvu. S RK nesepisujte exkluzivitu, je to pro každého prodávajícího nevýhodné, realitky jsou potvory, jsou nuceni maximalozovat zisk, doba je težká, nemovitostí na prodej málo, ceny vysoké. Jsou servery i na prodej bez realitky, ale dejte si pozor i na tyto možnosti. náš s tát je státem zlodějů. bohužel.

doplněno 26.06.12 20:19:

jakmile zajdete do RK, tak Vám budou vnucovat svoje "nejvýhodnější" postupy. Obvykle to bývá jejich pojistka kšeftu, a pro Vás z toho nic zvláštního nevzejde. Nemovitost lze nabídnout i na internetových bazarových serverech (zajímavost).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stik*
Datum: 26.06.12 20:36

Dobrý den,

Já bych tak skeptický k RK v čr nebyl. Ale jestli se bojíte prodat RD/Byt sama tak Vám doporučuji využít RK. Ale jak bylo řečeno viz.hore :) když nemáte jistotu prodeje u RK nepodepisujte Ex.smlouvu ..

Ale nikdo Vám nezakazuje nabídnout nemovitost k prodeji tžeba všem RK, provizi stejnak plati kupující :) Můžete je kontaktovat emilem aby Vás to nic nestálo!

Ale na co si dejte převážně pozor je cena nemovitosti kterou nastavíte ( doporučuji si jí nechat vypočítat nezávisle - stojí to něco kolem 1500kč a Vám tu može přiníst několik desítek tisíc navíc...

RK se v 100% případech po 1 měsíci neprodeje snaží snížit cenu :) prostě jim to nedovolíte...

Praktiky u malých RK jsou takové že Vás nechají úmyslně nastavit cenu tak vysoko aby to bylo neprodejné a po 3 - 4 měsících Vám řeknou že našli kupce ale razantně pod cenou! Bohužel hodně lidí se toho chytne :(

PS. Když ale budete přemýšlet a budete mít vyčíslenou cenu nemovitosti, tak se nestane že Vás někdo obalamutí :)

Hezký den

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stik*
Datum: 26.06.12 20:44

A co se týče RK Coloseum, je na trhu od r. 2007 , jednatelem společnosti je David Šefčík ( základní vklad 200 000kč ) .. Já osobně zkušenost nemám ...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: karjala*
Datum: 26.06.12 22:08

Dobrý den, k prodeji realitku nepotřebujete, ikdyž po Vás po zveřejnění inzerátu půjdou jak slepice po flusu.

Lepší máte kontaktovat právníka, aby Vám sepsal smlouvu kupní a případně budoucí kupní, pokud bude protistrana požadovat placení hypotékou. Nejnebezpečnější fází je pro Vás převod peněz, protože mezi podpisem kupní smlouvy a vkladem do KN je prodleva. Ideální je to řešit tak, že kupující složí peníze do advokátní úschovy (nebo jiné úschovy k 3. osobě), jakmile budou peníze na účtě, tak se může podepsat kupní smlouva a jakmile dojde k zápisu nového vlastnického práva do KN, tak Vám budou vyplaceny peníze. O úschově samozřejmě musí existovat smlouva. Nepodepisujte kupní smlouvu, dokud nebudou peníze na účtu třetí osoby, protože pak by mohlo dojít k tomu, že smlouva bude donesena na KN, tam se nějaká paní podtrhne a do druhého dne zapíše návrh na vklad a vy už peníze nedostanete a nemovitost už nebude právně Vaše.

Také dejte pozor na praní špinavých peněz, nesmíte přijmout v hotovosti částku odpovídající 15 tis. EUR.

Jako prodávající byste měl platit daň z převodu nemovitosti. RK většinou posílá část kupní ceny rovnou na finanční úřad a je to ošetřeno v kupní smlouvě. Pravděpodobně by to šlo řešit i tak, že z bude část kupní ceny odpovídající dani z převodu zaplacena přímo z adovokátní úschovy.

Pokud využijete RK a budete dělat úschovu peněz u ní, pak vězte, že mnoho RK nemá v činnosti přijímání vkladů a nejsou pojištěné na případné ztráty z těchto úkonů. RK jsou pouze zprostředkovatelé, ale v podstatě nenesou žádnou odpovědnost.

A výše ručení RK ve výši 200 tis. Kč nic neřeší, pokud neprodáváte boudu o 4 prkýnkách v zátopový zóně...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.12 00:05
avatar

Jen bych upozornil na pseudorealitku Prolux, více na http://www.stop-prolux.net/ *stop*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lolaprasatkova
Datum: 27.06.12 10:58

Já bych se realitky nebála. Najděte si nějakou menší a která je déle na trhu ( stačí 5 let ). MAjí zkušenosti a odhad o trhu. Ráda bych upozornila, kdyby nebylo realitek tak neexistují specializované servery na inzerování. To , že realitku nepotřebujete je velký blábol. V 80 % na vaši nemovitost upozorní akvitiva realitky. Bohužel ne vaše. To, že ojebete realitku a nechcete jí od začátku zaplatit je smutné. Já se zastávám realitek protože mezi nimi je dost poctivých, které jsou menší firmy a jsou na trhu delší čas. Žiju na menším městě a dle mého odhadu je na trhu 30 % velmi slušných realitek, kde jsou lidé chytří a vzdělaní. Prodat nemovitost je dnes velká náhoda a umění prodeje. K tomu musíte mít obličej a znalosti . Ostatní jen tupě inzerují . Ve velkých realitkách se lidé jen točí a nemají potřebné vzdělání. Toto vzdělání se získává kurzy a školením, taky hodně samovzděláním. Jsou to léta praxe.

Co lidi dělají je smutné. Mnoho slušných realitek skončilo jen díky negativu, které dělají velké realitky .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.12 20:00
avatar

podívejte každá realitka inkasuje z 1000 000 korun částku 50 000.Když si najdete právníka za 10 000, klidně můžete navýšit cenu nemovitosti o 20 000 a pořád kupujícímu ušetříte 20 000. Právník na tom bude všeho všudy dělat nejdéle 5dní,takže pro všechny zúčastněné to vidím jako pozitivum. Realitku bych doporučil, ale tohle myslím není server pro reklamu. Realitních novin máte po Brně mrtě, tak tam něco vyberte.

doplněno 27.06.12 20:02:

nepřistupujte na exkluzivitu, může Vám to dlouhodobě blokovat prodej jiným dalším způsobem třeba přes třetí osobu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.12 00:52
avatar

Loni jsem měl podobný problém. Inzeroval jsem na www.bezrealitky.cz. Inzerce je levná a lze ji zaplatit mobilem. Samozřejmě se na vás budou lepit realitky. Ty jsem úspěšně odkopával. Když jsme se se zájemcem domluvili, zašli jsme společně za notářem a ten připravil smlouvy, vzal peníze do úschovy, blokoval peníze pro berňák na daň z nemovitosti a zařídil zápis do katastru. Přes notáře je to absolutně bezpečné, za jeho pochybení nebo eventuelní podvod ručí stát. O náklady (určují se dle výše úložky) jsme se podelili napůl. Je to levnější než provize realitky, ale hlavně bezpečné. Vše trvalo od první návštěvy notáře asi tři týdny. Já jsem se s realitkou jednou spálil a už nikdy více.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.12 09:47
avatar

Souhlasím s vaším názorem s výjimkou tvrzení, že za pochybení nebo podvod ze strany notářen ručí stát. To by se dalo chápat tak, že když notář zpronevěří svěřené peníze, tak poškozená osoba obdrží náhradu od státu? Tak to určitě není. Stát prostřednictvím ministra spravedlnosti notáře jmenuje, z funkce ho odvolává nebo mu pozastavujue činnost. Notář musí mít uzavřenou smlouvu s pojišťovnou o pojištění odpovědnosti za škodu, která by mohla vzniknout v souvislosti s jeho činností. Na úmyslný trestný čin zpronevěry se toto pojištění nevztahuje. Nechci nikoho strašit, notáři jsou spolehliví, svůj příspěvek sem vkládám jen pro upřesnění.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jokr
Datum: 30.06.12 22:22

Ach jo... ty rady... Nejdříve si zajistěte znalecký posudek na prodávanou nemovitost, páč budete finančnímu úřadu dokládat, jakou sumu jste prodejem získali a on vám vyměří daň. V tiskopise budou dvě cifry, cena odhadní a prodejní. Daň budete platit z té sumy vyšší, proč vysvětlí ing. Kalousek. Znalci jsou na internetu, tak vzhůru na ně, také posudek něco stojí, asi tak 6.000,- Kč i více.

Sepsání kupní smlouvy nebo smlouvy o uzavření kupní smlouvy (smlouva o smlouvě budoucí) je právnická záležitost a nelze nic opomenout, páč jakou smlouvu dneska uzavřete, takové budete mít zítra problémy.
Peníze, předání... Ideální je při podpisu smlouvy, např. dát si schůzku v sídle banky a hned a za asistence pracovníka banky uskutečnit převod z účtu na účet. V případě překlenutí určitého čas. období můžete využít úschovu, tzv. notářskou úschovu a ta zadarmo není, notáři nic nesmí dělat zadarmo. Na advokáta se s nabídkou úschovy usmějte s tím, že si svoje peníze zpronevěříte sami a lépe... Tak hodně štěstí.
Je to velmi, ale velmi zhruba ... tak se nenechte vlákat do osidel RK, páč jich je víc než prodávaných nemovitostí

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.