Podnájem a exekuce

Od: Datum: 26.06.12 09:36 odpovědí: 6 změna: 26.06.12 15:02

Mám podnájemce, na kterého je uvalena exekuce. Může být exekuce uvalena i na můj byt (resp. družstevní byt ve vlastnictví družstva), když přijde exekutor za podnájemcem do tohoto bytu, kde bydlí? Mění na tom něco skutečnost, jestli má v bytě trvalé bydliště nebo ne? Tzn., že trvalé bydliště osoby, na kterou je uvalena exekuce v daném bytě = právo uvalit exekuci na tento byt? A co trvalé zařízení bytu (linka, bojler, vana atd.)? Na to může být uvalena exekuce? I v případě, že budou tyto věci vyjmenovány v dodatku k podnájemní smlouvě? Díky za odpověď.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 26.06.12 09:48
 

Vy jste nájemce a ještě byt pronajímáte. Byt je vlastníka a ten nemůže exekutor do exekuce pojmout, jen věci které jsou vlastnictví podnájemce. Přesné info lze najít v exekučním řádu a OSŘ.

 
Od: ron*
Datum: 26.06.12 10:22
 

Dobrý den.

Nahlédněte do: (§326 odst 1 zákona 99/1963 Občanského soudního řádu)

 
Od: lolaprasatkova
Datum: 26.06.12 10:36
 

Radku, zrušte mu trvalé bydliště. Jinak já zažila exekuci, kdy přišel exekutor a sebral i to co dlužníkovi nepatřilo. V tomto státě se práva nikdy nedovoláte

 
Od: buss®
Datum: 26.06.12 11:24
 

Kdyby bylo napsáno, zrušte mu nájem a pryč s ním, tak je to řešení, ale toto? To nerní pro exekutora brzda. Vlastníkovi bytu nic nehrozí. A to je v tomto případě družstvo...

 
Datum: 26.06.12 11:13
 
avatar

Exekutor může vstoupit kamkoli, kde se domnívá, že má povinný své věci, bez ohledu na to, zda má v daném místě trvalé bydliště. Může se tedy pokusit zabavovat nějaké věci v prostoru, který má dlužník v podnájmu. Pokud bude chtít zabavit (sepisovat) věci, které nepatří dlužníkovi, lze na tuto skutečnost exekutora upozornit a snažit se tvrzení doložit (např. v podnájemní smlouvě je vypsáno vybavení bytu, které má podnájemce k dispozici apod.). Je na exekutorovi, zda tyto věci zabaví (sepíše). Pokud se rozhodne věci zabavit (sepsat) je na vlastníkovi dané věci, aby se obrátil na soud, který exekuci nařídil s tzv. vylučovací žalobou, tedy aby soud vyloučil přesně vyjmenované věci z exekuce jelikož nepatří povinnému. Byt v tomto případě zabavit nemůže.

 
Datum: 26.06.12 15:02
 
avatar

Družstevní byt se nemůže stát předmětem exekuce.Stejně tak i základní vybavení bytu,kuchyňská linka,vana, WC a vestavěné skříně.Jen osobní věci nájemce.

JABRAKA

 

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.