Zelené dno v bazénu

Od: Datum: 25.06.12 11:30 odpovědí: 4 změna: 25.06.12 17:27

Dobrý den.Mám v bazénu zelené dno a nejde to vzít ani vysavačem.pry existuje nejaký přípravek ktery ty řasy vyplaví na hladinu a filtrace to vyčístí.Neznáte jeho název,nebo nemůžete mi nějak poradit.Děkuji.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: myse®
Datum: 25.06.12 12:25

kartáčem očistit a pak vyfiltrovat... podle mne nic neodlepí ty řasy ze dna... takže mechanicky

Datum: 25.06.12 16:46

Mně to takhle nejde ode dna když mám vysoké PH (přes 8), po úpravě PH se to odlepí či rozpustí a už to jde vysavačem.

Od: gita65
Datum: 25.06.12 16:59

Také jsme měli přes zimu zelené dno. Nejdříve jsme použili savo do bazénu a pak vločkovač. Nechali delší dobu puštěnou filtraci, aby se vločkovač dobře promíchal. Ten udělá takové chuchvalce, které vyplavou napovrch. Pak vysavačem celé dno dobře vyčistili. Veškeré přípravky na bazén prodávají. Důležité je potom často filtrovat a dát do plováku chlor tabletky a kontrolovat PH.

Datum: 25.06.12 17:27

Zelené dno přes zimu jsem na jaře zvířil smetákem, nechal až si zase trochu sedne, potom udělal "proud" aby se voda točila dokola. Nechal jsem to přes noc, ráno byl veškerý nepořádek ze dna usazen uprostřed bazénu a to už jsem vzal hadicí s čerpadlem přímo ven z bazénu, přišlo mi zbytečné tím hnusem zatěžovat filtraci :) Potom přišel na řadu chlor šok a od té doby jen jednou za týden dám samoposuvný vysavač a přes noc filtruju. A teda používám tablety chlor trio do skimmeru ;) Voda je krásně čistá a průzračná, včetně dna :)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.