Malba se nechytá na zeď

Od: Datum: 24.06.12 21:20 odpovědí: 3 změna: 25.06.12 09:06

Dobrý den všem, mám v celém bytě nové štuky - cca 2 měsíce vyzrálé. Minulý týden jsem jednu místnost napenetroval Primalex penetrací - natíráno štetkou. Dnes jsem začal malovat - válečkem - a již po cca 5 min bylo vidět, že malba na zdi nedrží - nebo že se nechytá - jsou vidět přesně ty tahy štětkou, které se dělaly při penetrování. Zeď teď vypadá jak když to maloval někdo pod vlivem nebo malý dítě - jsou to prostě šmouhy a celistvý povrch prostě nejde vytvořit - ani při opakování. Maloval jsem Het Super Malba, což doufám, že není problém, protože sádrokarton na stropě jsem dělal úplně stejně a ten je bez problémů. Můžete mi prosím poradit co je problém a hlavně jak se dají takto "zničené" zdi opravit - nerad bych je znovu štukoval :( díky všem za pomoc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 24.06.12 21:38

Topit a větrat do průvanu. Máte mokré zdi.

doplněno 24.06.12 21:59:

Byla penetrace nutná? Vím, teď je pozdě ... koukněte na https://www.poradte.cz/domacn…eni/10876-penetrace-sten.html

Ohodnoceno: 1x
 
Od: peters9
Datum: 24.06.12 21:45

díky, ale tomu se mi nechce věřit - zkoušel jsem zeď v jiné místnosti, kde ještě není penetrováno a tam je to v pohodě - štuky jsou dělané stejně a jinak zdi jsou 40 let staré

Datum: 25.06.12 09:06

Já bych to typnul na "přepenetrovanou zeď" (málo naředěná penetrace - výsledkem je pak téměř nesavý povrch). Zkusil bych barvu typu Dulux, Cova tedy vinilovou emulsi a co nejméně ředit, respektive ředit tak aby nevytvářela jakoby mastnmá oka.

Případně druhá možnost, kterou jsem kdysi zažil když pánové pro jistotu přepenetrovali celý hotel, vytvořit savou vrstvu barvou typy primalex plus s přidáním původní penetrace.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.