Regulacni ventil

Od: Datum: 24.06.12 19:50 odpovědí: 17 změna: 25.06.12 21:22

dobry den.Mohu namontovat regulacni ventil pred vodomer?Dekuji Krizka

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 24.06.12 19:53

Myslím, že ne...

Datum: 24.06.12 20:12

trubka před vodoměrem není vaše, tak raději do ní nevrtejte. Za vodoměr ho zapojit můžete. Je ale otázka, k čemu ho vlastně potřebujtete? Na redukci tlaku se zrovna moc nehodí. To byste musel mít trvalý a konstantní odběr vody a ten na vodovodní trubce asi nemáte.

doplněno 25.06.12 13:04:

Douška pro tazatele, protože odpovídat se může nanejvýš třikrát.

http://www.regulacnitechnika.…til-d06fn-dn40-honeywell.html

Tady máte jeden #ff0000">REDUKČNÍ ventil,(REGULAČNÍMU se zdálky vyhněte) který by váš problém měl vyřešit. Ale jak vidím, není zrovna laciný a budete k němu asi potřebovat i filtr.

Od: erik*
Datum: 24.06.12 20:14

tak potrebuji snizit tlak,aby mi neodchazely baterie ,kotel a spotrebice.co by jste mi doporuci?

Od: mowla*
Datum: 24.06.12 20:45

Regulační ventil ZA vodoměr...

Od: instalater*
Datum: 24.06.12 20:46

figurek - koukám a nestačím se divit. Redukční tlakový ventil se nehodí na redukci tlaku? Je vidět , že se mám ještě hodně co učit.

Datum: 25.06.12 08:15

chacha. Čtěte trochu pomaleji. Když za přiškrceným REGULAČNÍM ventilem není odběr, co vám udělá tlak?

Datum: 25.06.12 08:39

Tady je otázka co si tazatel představuje pod pojmem "regulační ventil"...

Regulační ventil opravdu technicky vzato není ventil redukční...a používá se k jiným účelům.

Pravděpodobně tazatel opravdu myslel redukční ventil, ale jako laik to napsal špatně.

Regulační ventil nevím k čemu by mu v rozvodu před či za vodoměrem byl.

Od: des*
Datum: 25.06.12 11:05

Figurek chacha vysvětli nám laikům,cože se děje za přiškrceným regulačním ventilem,když není odběr,proboha co dělá tlak?

Datum: 25.06.12 12:36

no to je ale hodně složitá otázka a na ni hodně složitá odpověď. Věřte nebo ne, když není žádný odběr za jakkoliv přiškrceným regulačním ventilem, pak tlak v trubce za ním okamžitě vystřelí na hodnotu, která je před ním. To jsou věci ... *smich*

Od: hop®
Datum: 25.06.12 12:51

Vážení kolegové, než se budete hádat dál, vyjasněte si, zda se bavíte o regulaci průtoku nebo tlaku, děkuji...

doplněno 25.06.12 13:10:

Martine, souhlasím! *smich*

doplněno 25.06.12 14:16:

Ovšem někdy je naopak dotaz položen rozumně a přesně a přesto rádcové řeší nesmysly, protože si dotaz pořádně nepřečtou... ;)

Viz třeba https://www.poradte.cz/volna-…jak-zavrit-plastove-okno.html

Datum: 25.06.12 13:00

hop:

To si ani tak nemusí vyjasňovat "kolegové", ale spíše zadavatel otázky...který zřejmě mezitím emigroval do Severní Koreje.

To je zase jedna otázka položená "na půl huby"...bez reakce na další podotázky, které sebou nese "zjišťování" pravého stavu věci.

Poradte.cz by se u některých otázek (a není jich málo) mělo spíše přejmenovat na "Detektivní agentura s.r.o."...aneb "stačí nám

napsat první písmeno z Vaší otázky...zbytek si vyšetříme sami".

Od: des*
Datum: 25.06.12 20:27

figurek-tak to tedy mám nějakého zmetka,mám nastavené 2atm a nic mi nikam neleze,je tam pořád dvě .Tak to mne sakra mrzí,že mi to neleze nahoru.Ale co nadělám,kašlu na to ,jen když to funguje.

Datum: 24.06.12 20:13

Dle beznych zvyklosti, ale i dle CSN se pred vodomer dava pouze uzaviraci ventil...Vsechny ostatni armatury se davaji az za vodomer, vcetne filtru, redukcnich venrilu, zpetnych klapek atd.
To ma samozrejme svou logiku, a netusim, proc by jste cokoliv mel montovat pred vodomer..pokud to neudela z nejakych duvodu sam spravce vodovodu.
Technickych duvodu k tomu moc nebude.
Ohodnoceno: 3x

Od: erik*
Datum: 25.06.12 20:13

opet dobry vecer. predem bych rad poznamenal, ze jsem nikam neemigroval a ani nezamyslym.dekuji vsem za vase odpovedi ale jasno jsem mel uz vcera vecer.

proste nemuzu jej nainstalovat pred vodomer.Slo mi vice mene o prostor,kereho v sachte nemam mnoho.Jiz jsem zakoupil dany ventil a zitra jej namontuju. Dosel jsem na vec po te, co mi prepoustel pojistny ventil na kotli na teple uzitkove vode.Tlak v radu byl vysoky a po nahrati vody mi ventil prepoustel.

Jeste jednou vsem dekuji.Erik

Datum: 24.06.12 20:41

Zdravím. Před vodoměr nemůžete . Obecně platí že po vodoměr je to majetek správce vodovodní sítě. ( většinou je tam blomba , kterou by jste musel porušit ) Regulační ventil se montuje za vodoměr a mezi ním a vodoměrem by měl být ještě uzavírací ventil a filtr . Také je na trhu souprava regulační ventil + filtr na jemné nečistoty. ( výměnné kartuše) . Doporučil bych vám RV s manometrem. Poslední dobou se setkávám s tím , že na RV po pár letech provozu spadne tlak na minimum a lidé ho mění za nový. Je to lehko odstranitelná závada.

Datum: 25.06.12 20:28

A já bych vám doporučil ještě dokoupit a instalovat filtr ale né topenářský ale ten s tou skleněnou nebo plastovou baňkou aby mněl 80-150micronů.Jinak vám může redukční ventil brzo odejít a nebudete mít nárok na reklamaci.

Datum: 25.06.12 21:22

figurek - omluva . Máte pravdu. Stále se nám tam plete to slovíčko redukční a regulační . Zadavatel otázky s velkou pravděpodobností také myslel redukční. Většinou to bývá tak , že když čtete , tak ze slova vnímáte první a poslední písmenka a ten střed si tam už nějak v podvědomí ve smyslu věty dodáte. Když tam Erik napsal ten dotaz , tak mně se před očima vybaví vodoměrná souprava s redučákem a nějakej regulační ventil vypouštím z hlavy.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.