Jak na dlažbu v koupelně?

Od: Datum: 23.06.12 11:25 odpovědí: 2 změna: 23.06.12 14:06

V koupelně máme starou keramickou dlažbu 10x10 cm. Nyní chceme provést dlažbu novou z dlaždic velikosti 19,7x19,7 cm (tloušťka 0,6 cm).

Jedná se o dlaždice, které jsme našli jako nepoužité, ale nevíme, zda mohou být použity pro pochozí keramickou dlažbu.

Lze provést keramickou dlažbu na staré dlažbě nebo je nutné (nebo se doporučuje) původní dlažbu odstranit? Na jaký podklad dlažbu provést a jaká velikost spár je pro kladení dlažby ideální?

Děkuji za vaše jakékoliv tipy.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hezrone*
Datum: 23.06.12 13:39

Dobrý den,

kachličky o tlouštce 6 mm opravdu nejsou dlažba. Snad by se použít daly, ale do toho bych se tedy nepouštěl. Každopádně, co se týče staré dlažby, tu rozhodně nesundavejte, je to příšerná práce a pokud Vám nebude příliš vadit zvýšení podlahy (počítejte vrstva lepidla + tloušťka dlažby + rezerva ;) , takže radši tak 2 cm), pak je nutno starou podlahu natřít "adhezním můstkem"! Na něj lze lepit již lepidlo/dlažbu. Jinak lepidlo doporučuji flexibilní, spáry záleží na Vás, to není dáno, když pojedete do hobby marketu, uvidíte, že spár. křížky se prodávají od 3mm snad do 1cm, nevím přesně. Jestli jste to ale nikdy nedělal, asi bych to nejdřív zkusil někde nanečisto, pokud máte možnost, a to třeba právě těmi kachlíky z půdy nebo odkud je máte. Nedávno jsem, také poprvé, dělal svépomocí dlažbu v kuchyni a není to úplně tak špatné, to ne, ale pak prostě vidíte ty chyby a říkáte si, že až to budete dělat příště...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.12 14:06
avatar

Na ty staré dlaždice byste tyto "nové" mohli nalepit následujícím postupem.Nejprve povrch zdrsněte flexou,nepravidelně na povrchu udělejte rýhy.Adhezní můstek můžete pak vynechat,povrch lepidlo pojme dostatečně.Lepidlo(flexibilní) namíchejte raději řidší,aby udělalo tenkou vrstvu.Malý rozměr dlaždic by mohl být vhodný i pro bezespárové kladení,dříve se dost používalo,ale klade nároky na přesnost.Doporučuji kladení na koso.Okrajové přířezky je třeba přesně měřit,zabrušovat a podél stěn zasilikonovat.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.