odkoureni do komina

Od: Datum: 22.06.12 10:52 odpovědí: 7 změna: 01.07.12 14:09
Dobry den,
Mam problém s provedením vyvlozkovani Komína. V současné době je v hliníku. Potřebují vyměnit plynový kotel ovsem pro spuštění potřebují revizní zprávu kominika, no a ten ji pro novy kotel na hliník už nevyda, protože musí byt vyvlozkovano v nerezu. Nejenom, ze to mam 17 metru,ale vložka je podle 2 kominiku u zakončeni Komínů zastrikana montážní penou. Kromě toho není na strese domu lávka nikomu z kominiku se tak do toho nechce. Anebo che,ale za poradny příplatek... Ze by to nemohli vytahovat ven z konce Komína, dle probourat Komín na půdě a vytáhnout ji tudy.
Možnosti by údajné bylo koupit turbo kotel a do současné vložky 120 mm, strčit rouru na odtah pro turbo kotel. Je uzsi, krásně by tam údajné prošla a problém by byl vyřešen. Myslíte, ze to jej tak Možné?
Děkuji za radu

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.06.12 00:34

Určitě by to bylo řešení,ale podívejte se na stránky výrobce kotle jaká je nejdelší možná spalinová cesta pro daný typ.Sdělit by vám to mněla i topenářská firma.Moc ale nušetříte turbokotel je dražší a odkouření také není nejlevnější většinou se dělá systém trubka v trubce ale tam bude problém s delkou,nebo dělené sání zvlášť a spaliny také zvlášť.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zebraw
Datum: 30.06.12 09:42

Dobrý den,

děkuji za radu. Je to tak, jak píšete... Max. déka se pohybuje kolem 15,50 m s tím, že každé koleno 90´ zkracuje tuto max. délku o 2,5 m. Takže když potřebuji 2 kolena, tak zbývá max. 10,5 m. od kotle a to mi nestačí... Pak jedině možnost trubka / trubka, ale to je zase u mě komplikovanější a dražší.

Zůstávám tak u možnosti atmosférického, ale mám malou koupelnu. Nebo pak kondenzák, ten má max. pro trubku v trubce kolem 32 m podle výkonu... Ale ta cena...

Od: hop®
Datum: 30.06.12 09:54
avatar

Řešením by bylo použití turbokotle s odděleným sáním, kotle BAXI by pravděpodobně délkou vyhověly. Výfuk vést komínem, sání ukončit v nějaké blízké větší nebo stále větrané místnosti...

doplněno 30.06.12 09:55:

Kondenzační kotel bych asi nedoporučil, kvůli ceně i jeho trošku specifickému použití, aby byl opravdu úsporný...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zebraw
Datum: 01.07.12 10:45

Děkuji za radu,

myslíte si, že by blo možné vést přívod vzduchu do turbo kotle ze světlíku? Světlík je zezhora z části uzavený, z části otevřený. Světlík má tak cca. 12 m2 a vysoký je cca. 15 metrů. Do budoucna je zamýšleno se zřízením výtahu do světlíku, ale jistě by ještě mnoho prostoru zůstalo. Problémem je případná prašnost, až by se výtah montoval, aby je nenasával kotel. Jedině na tu dobu odstavit kotel z provozu. Nevím.

Od: hop®
Datum: 01.07.12 10:54
avatar

Ano, světlík je jedna z vhodných možností, kam napojit sání turbokotle. Montáž výtahu bývá dlouhodobější záležitost, být po tuto dobu bez teplé vody, případně v zimě bez topení není hezká představa. Na dobu montáže výtahu je možné sání ze světlíku odpojit a provizorně nasávat třeba přímo z místnosti, kde je kotel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zebraw
Datum: 01.07.12 13:46

Aha, tahle možnost, nasávat prvizorně vzduch z místnosti mě nenapadla. Díky za podnět. Ještě se Vás zeptám na jednu věc... Kdo (plynař, kominík, topenář) vypočítává, zda-li postačuje velikost místnosti vzhledem k přívodu vzduchu, pro správné fungování atmosférického kotle? Než udělám novou vložku do komína (např. 80 mm pro odvod spalin pro turbo) , chtěl bych vědět, zda-li by nebylo možností skutečně ještě atmosférický kotel. V současné době mám hliníkovou vložku 125mm, kterou mi však vzhledem k přístupu na střechu a dalším věcem nedoporučil kominík vyndavat. Proto uvažuji o tom, že bych do této stávající vložil novou v nereze. A to právě 80 mm (v případě turba), nebo 100mm v případě 20Kw atmosférického Vaillantu (údajně 100 mm stačí, vývod z kotle má 110 mm). Koupelnu mám ale malou, cca. 7,5m3., okénko do světlíku, do předsíně v bytě jsou dole uřízlé dveře do koupelny. Nevím, zda-li to postačuje. V létě mívám se současnm kotlem (také 20kw) problémy s tím, že se mi kotel dusí a začnou se vracet plyny do koupelny. Proto bych to chtěl nejdříve pořádně propočítat. Děkuji.

Od: hop®
Datum: 01.07.12 14:09
avatar

Zdravím, začnu od konce:

Současné problémy s odtahem mohou být způsobeny nevyhovující stávající vložkou, komín musí mít předepsaný minimální tah podle výrobce kotle.

Píšete o výkonu kotle 20kW. Pokud jde o kombinovaný kotel bez zásobníku na teplou vodu, je jeho výkon pro plynulý ohřev vody "na hraně", většinou doporučujeme a montujeme kotle o výkonu 24kW, které zaručí plynulý ohřev vody i s jistou rezervou.

Atmosférický kotel je také možnost, ovšem toto řešení obnáší i nevýhody, například nemůžete mít v koupelně ventilátor pro odvětrání vlhkosti, případně by tento ventilátor musel být zapojen do blokace s kotlem. Pokud poběží ventilátor s kotlem zároveň, bude Vám tahat spaliny z kotle a komína zpět do koupelny - a to Vám revizák neschválí.

Nepíšete velikost předsíně, na výpočet je třeba znát i další parametry (stará nebo plastová okna), ale spojení koupelny s předsíní bývá běžně schvalováno. Případně by bylo možné udělat průraz a větrací mřížku do světlíku...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.