Nabidka nemovitosti koupene v drazbe

Od: Datum: 22.06.12 05:54 odpovědí: 1 změna: 22.06.12 06:53

Dobrý den,

chtěl bych se prosím Vás informovat na následující stav. Plánujeme koupit nemovitost, která má v katastru nemovitostí momentálně čistý zápis, t.j. bez zástavního práva, bez exekuce, bez plomby, řízení, atd... Ale stávající majitel nemovitost koupil v dražbě, protože bývalí majitelé se dostali do exekuce. Tvrdí nám, že všechny dluhy jsou splaceny a nemovitost, kterou nabízí je prý čistá.

Je evidence v katastru nemovitostí 100% jistotou, že je tomu tak? Nehrozili by nám v budoucnu nějaké exekuční návštěvy z titulu toho, že v historii byl dům v exekuci?

Existuje nějaký jiný rejstřík, seznam, kde je možné ověřit, jestli je opravdu dům "čistý"? Chceme se vyhnout případným problémům, které by mohly z tohoto vyplývat.

Dá se tento stav ošetřit právní cestou u prodeje nemovitosti v kupní smlouvě?

Děkuji za odpověď.

Tomáš


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.06.12 06:53

Osobně řeším stav domu, který je v exekuci. Je však v dědickém majetku, dědici se nepřihlásili a notář dům prodá s tím, že na dům se však vztahuje exekuce. Když jsem se notáře ptal s tím "dům prodáte, exekuci z toho splatíte a na dlům už exekuce nebude" mi řekl, že to takhle nefunguje.

Zašel bych na katastr a tam jim situaci vysvětlil, pořádně se zeptal, eventuelně se projistotu poradil s právníkem, popř. i v nějaká realitní agentuře (kde bych však neuváděl o jakou konkrétní nemovistost jde).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.