Pročištění americké lednice - vodní kámen

Od: Datum: 21.06.12 23:44 odpovědí: 3 změna: 23.06.12 00:23

Po cca 10 letech provozu americké lednice, se postupně zmenšil průtok vody. Po kontrole přívodu(zaneseno kamenem) je zřejmé, že ten kámen bude asi i uvnitř. Už u kohoutu byl červenohnědý hnus, u šroubení u lednice taktéž. Umělohmotné hadice jsou průchozí. Voda protéká opravdu jen pozvolna, spíš jen crčí. V podstatě je vše ucpané. Máte někdo radu, jak si s problémem poradit? Pro úplnost dodávám, že vodu bereu s městského řádu -Káraný. Jak můžu vyčistit ventily a vedení od kamene? Kávovar a varnou konvici musím čistit kyselinou citronovou často. Tam však dojde k varu. Lze tak čistit i systém lednice? Tam ke zvýšení teploty k varu nedojde.Děkuji za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.06.12 11:13
avatar

Na wecku mám nástavec a pod ním se mi začal usazovat vodní kámen, který nešel ničím dolů. Nastříkala jsem na něho ocet a za chvíli znovu. Pustil se! :D Nešlo by tam napustit ocet?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ficus
Datum: 22.06.12 11:55

Včera jsem tam napustil kyselinu citronovou a nehlo se to. dnes tedy zkusím ocet . Díky za typ.

Datum: 23.06.12 00:23

Důležité je hlavně vymněnit filtr na vodu ten bude s největší pravděpodobností ucpaný,nachází se někde ve spodní části lednice.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.