Hydro izolace

Od: Datum: 21.06.12 22:46 odpovědí: 4 změna: 29.06.12 14:52

Dobrý den,

je vhodné použít nopovou fólii na ochranu základu v případě nepodsklepené stavby, a pokud je základ od vodorovné hydro izolace padesát cm směrem dolu oblepen extrudovaným polystyrénem se zámkama?

Děkuji, na


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: feio
Datum: 22.06.12 11:22

Dobrý den pokud chcete zaizolovat základy - je zjevné že dům pohlcuje vlhkost z oklních sváhů či s okolíního terénu domu je potřeba k izolaci použít tu to skladbu... 1.) Očístit zaklady cca 1m dolů ,okolo celé izolované bubovy, 2.) použít penetraci ( Penetral ALP ) na základy nachat zaschnout , 3.) následně nalepit hydroizolaci hořákem ( proti radonová izolace nebo obyč ,zaleží na potřebě domu - poradit se s prodejcem ) 4.) extrudovaný polyestern .. 5.) přiložit nopovou folii na polyestern ( nopem směrem na dům ) spodek cca 20cm nop.folie ohnout odbaraku zatížit kameny či zapřít aby se folie nesesunula při zahazování zeminou...spoje nop.folie přesah min 20cm bez sváru..! ( se svárem stačí 8-10cm )

Ohodnoceno: 0x
 
Od: na*
Datum: 22.06.12 13:43

Děkuji za reakci!

Pro upřesnění: dům je ve stavu stavby a nejsou žádné známky pohlcování vlhkosti, nachází se na rovině. Základová deska je opatřena penetrací a hydroizolačními pásy klasicky z vrchní strany, z boků je jen nalepený extrudovaný polystyrén na výšku 60cm, s tím, že přesah na cihlu je 10cm. Pod něj již nic nedám. Cihly začínají 10-15cm nad budoucím terénem, který by měl být tvořen u zdí kačírkem ve vrstvě cca.40-50cm. Přesahy střechy jsou 40cm.

Datum: 22.06.12 14:24
avatar

po Vašem doplnění,... není třeba dávat nopovku

ta by sloužile jen k ochraně XPS ale od čeho? jedině mechanické poškození. Hrozí Vám toto?

Nopovka je modní HIT a často se dává zbytečně, nekvalitně a dle druhu nopovky a použití se umístí pupky ven či dovnitř. Záleží případ od případu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: teddy
Datum: 29.06.12 14:52

Dobrý den,

feio Vám odpověděl celkem dobře. Jedinou chybou je že nopová folie se nedává nopama na zeď ( nopy k baráku, ale obráceně.) Správná nopová folie dle normy ČSN má být oprařena kluznou folií, nopama se dává od baráku a na nopech je připevněná ještě geotextilie. cena těchot nopový ch folií je kolem 200Kč za 1m2. Nikdy prosím Vás nepoužívejte ty za těch 30Kč co jsou v kdejakých stavebninách, ty jsou uplně špatně a nedokáží vydržet tlak zeminy, nopy jim praskají a zmačkávají se a tudíš jako ochrana hydroizolace (asfaltové stěrky, modifikovaných asfaltových pásů ) je špatná.

Ať se daří

T. Příhoda

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.