Neplatící najemník...poraďte co dělat!

Od: Datum: 21.06.12 18:07 odpovědí: 9 změna: 22.06.12 09:00

Dobrý den, mám problém s nájemníkem už cca 10měsíců neplatí nájem a služby a stále jen slibuje že to dohradí ale ted v poslední době nekomunikuje vubec. Jak ho mužu dostat z bytu?, Musím mu najít náhradní byt? Vůbec si nevím rady... on nekomunikuje a vyhýbá se konfrontace se mnou. Já jsem majitel nemovitosti a smlouva najemníkovi skončila 31.5.2012 má tu ale trvalé bydliště... poraďte prosím! Děkuji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 21.06.12 18:31

Má u vás trvalé bydliště,a píšete,že mu nájemní smlouva skončila v květnu,z čehož jasně plyne,že už vaším nájemcem není,pokud to správně chápu.Tudíž,zajděte na váš příslušný úřad,a bydliště mu ihned zrušte,nemá u vás již co dělat!Pokud se nebude chtít vystěhovat sám,zavolejte policii,oni mu již pomohou.Co s dluhy?Ty vám asi nebude chtít zaplatit,tudíž jedině právní cestou.Více neporadím...On si z vás dělá legraci,h...l jeden!

Datum: 21.06.12 19:15

dojděte k bytu, vyměňte zámky a hotovo. Trvalé bydliště mu nic dnes nezabezpečuje. TB můžete mít třeba na magistrátu města Plzně, a jiných dalších měst.

Od: standam*
Datum: 21.06.12 19:33

valerie

smlouva je ukoncena, nova neni, vypakovat (rozumne se dostat do nemovitosti a vystehovat, staci par chlapu), policie neudela nic, na to je potreba soudni prikaz apod. nebo jak se tomu rika, jen rozumne at si nestezuje na ublizeni na zdravi

pak rychle resit zmenu trvaleho bydliste, jinak muze dojit exekutor, kdyby nahodou k tomu melo dojit z jinych duvodu

pokud par chlapu nepomuze na vymozeni dluhu, tak jedine soudni cestou, soud da za pravdu, ale uz se nestara zda to bylo splneno, takze exekutor... je to na par let

Datum: 21.06.12 19:50

valerie, rozdělte problém na skupiny.

Fyzické vystěhování, (postup zde nelze rozebrat)

náhrada nákladů na vystěhování

náhradu nezaplaceného nájmu a služby.

Pokud mu rádně skončila nájemní smlouva, nemá tam co dělat. bez náhrady.

(Podle §697 Občanského zákoníku má každý pronajímatel, jemuž nájemce dluží za nájem, nárok na poplatek z prodlení. A ten je stanoven Nařízením vlády č. 142/1994 na 0,25 % za každý den prodlení.)

zdroj: internet..

Ohodnoceno: 5x

Od: polinek*
Datum: 21.06.12 20:40

,,napište mu doporučený dopis kde mu určíte datum vystěhování a pokud tak neučiní,že ho necháte vystěhovat,aby nemohl říct, že se mu ztratily věci. také mu můžete napsat ,že se tam bude stěhovat nový nájemník.třeba rodina ,pro váš klid. Lidi jsou zlí ,může se mstít.Tak proto.Nebo že to prodáváte. Možností je fůra,jak se ho zbavit

doplněno 22.06.12 07:42:

,vy máte smlouvu s nájemníkem na jiné jméno,,ne? Zajděte n SOC.ODBOR A tam se poraďte jak s tatínkem. A za asistence policistů bych nábytek vystěhovala. Po upozornění podnájemníka..pokud se s ním nějak spojíte.

Tatínek neví,kde je syn?Sousedi neví nic?

doplněno 22.06.12 07:45:

taky bych zašla na policii,že se v mém bytě zdržuje cizí osoba ,aby šli se mnou a povykládali si s tatínkem.

Ohodnoceno: 2x

Od: valerie*
Datum: 22.06.12 09:00

Ano smlouva je na jeho syna a ten už se odtehoval ale tatinka bez penez tu nechal... i s dluhy...:-D

Datum: 21.06.12 23:07

děkuji za odpověďi.

Nájemník se někam odstěhoval ale nechal po sobě byt plný svých věcí a navíc jsem zjistila že tu nechal 85leteho tatínka s umírajícím psem co stím? JSEM POVINNA MU VĚCI NĚKAM USCHOVAVAT NEBO CO SNIMI ABY PAK NEŘEKL ŽE JSEM MU NĚCO UKRADLA...?

doplněno 21.06.12 23:15:

a navíc tatinek nemá dostatečné peníze na hrazení nájmu...

A i když nemám vruce papír od soudu o vystehovaní mužu ho vystehovat? on tu nemá co dělat...nechci abych pak měla problemy já...

a navíc další výdaje spojené s tímto nájemníkem si nemohu dovolit...nejsou to stokoruny až je to v desítkách tisíc...a toho umírajícího psa take musim uhradit já... ale kdo mi to pak vrátí... hruza... nejhorší je že vlastní syn tu nechá otce napospas osudu... no a co ted se vším... :-D

Od: paulkucera
Datum: 22.06.12 07:59

Určitě do budoucna mějte nájem pojištěný. Dluh bude nutné řešit právní cestou - lze dnes již koupit právní službu za 3000 Kč, která pořeší tento proces a jenom hradíte navíc soudní a další poplatky. Anebo za 9000 Kč a řeší to i právně případ, kdy dotyčný se nechce stěhovat. Jinak, dané osoby tam nemají co pohledávat, holt silný žalůdek a vystěhovat jak tatínka tak psa na ulici. Berte to jako varování na příště - nenecháváme věci vyhnít, pořiďmě si k tomu zajištění a službu a řešme okamžitě - 10 měsíců je Vaše fatální selhání, jinak to nelze označit :(.

Datum: 22.06.12 08:56

jj dluhy vím že jedině právně, ale kam mam vystehovat stareho otce? na ulici? a co ty věci mám povinost mu je schovavat někde nebo kam s nimi?

jj čekala jsem moc dlouho, ale jesem holt dobrák no :-D

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.