Jaké střešní okno - jaký výrobce

Od: Datum: 21.06.12 15:09 odpovědí: 20 změna: 27.06.12 19:53

Máte někdo zkušenosti z okny SKYLIGHT?

http://aukro.cz/plastove-stre…118-lemovani-i2418281725.html

Potřebuji 8 strešních oken, nikdy jsem to neřešil. Střecha sedlová 35°, pálená taška.

Rozměry oken asi 78 * 118.

Nevím jestli dřevo nebo plast a jakou značku.

Asi jako většina lidi v tomto státě jsem bohužel limitován cenou, ale nechci kupovat šunt, za cenu nejlevnější.

Děkuji za názory

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: standam*
Datum: 21.06.12 18:49

Osobne nemam, ale jsou to polaci a kupovat stresni okna na aukru a placeni predem! to snad ne

ber v potaz servis a zname znacky, napr. ROTO, Velux apod. a moznost zateplovaciho bloku

ja mam ROTO plastove a naprosta spokojenost

Ohodnoceno: 2x

Od: jkr®
Datum: 22.06.12 09:38

Diky za nazor, podivam se po ROTO a jiných nepolských.

Nějaké nabídky už mi došly třeba tohle Dachstar, cenově je pro mě přijatelné, nevím, jak je to s kvalitou.

http://www.okna-stresni.cz/st…anDS01506-skupDACHZn1ak07.php

Datum: 22.06.12 11:27

jkr

nejsem si ted 100% jisty, ale celoplast dela pouze ROTO, osobne jsem pro plastaky

u drevenych muze casem dojit k prdnuti spoju v rohu a samozrejme je nutne osetrovat dreveny ram , je to od situace a jak je okno namahane (UV, ne 100% kvalitni montaz apod.)

musel bych se mrknout na fakturu, ale me ROTAky staly 6-7tis. vcetne bloku a oplechovani velikost podobna tve

najdi na netu nejlepsi cenu a tu pouzivej, kdyz je budes brat jinde

Osobne jsem je vzal z netu, faktura na fi., ktera je zdarma namontovala resp. namontovala tri, pak jsem jim zdelil, ze takto ne.

vsechny tri jsem predelal a dalsi namontoval sam - tak na to take pozor

staci mala odchylka (pravy uhel) a uz to nesedi, napojeni na difuzku je samozrejmosti

jeste mala rada, okna maji pas parozabrany, pokud das okna a zbytek az za rok, zakryj parozabranu UV ji znici, pak je nutne ji odrezat a napojit novou az na ram, coz nicemu nevadi, ale je to zbytecne

Datum: 27.06.12 15:13

Dekuji za radu, kamarad ma Velux a je spokojen - má bezúdržbová PU okna. Cenově ale na ně nemám, tak zkusím prosondovat ceny na ROTO. Příliš na to nespěchám, tak to nechci hrotit.

Ještě se zeptám:

Budu překládat střechu, protože budu dávat podstřešní folii. Je to jedno, že okna budu (z důvodu peněz) dávat asi až potom, anebo by to bylo lepší udělat to najednou?

Od: parazit
Datum: 22.06.12 10:43

Jak řiká kolega nahoře.vyprdni se na takový klumpy čínsko-polský.

U nas máš tucet výrobců Velux,fenestra,roto.kvuli ušetřené tisícovce na okně to za to nestojí.

A okna která uvadíš jsou bez lemování a těch zateplovacích fundamentů*smich*

Jestli dřevěná nebo plastová "Záleží na vkusu každého soudruha""doma mam dřevěná v SDK a moc jim to sluší.

Zdar a sílu.

Od: parazit
Datum: 22.06.12 10:47

A přitom počtu oken co uvádíš by ti mohly dát nakou množstevní slevu.si myslim.parazit

Od: ich*
Datum: 22.06.12 11:16

Můj názor - dřevo né.

Plast ano, ale pozor na výrobce? Skylight, Fakro, Dachstar (Okpol), Fenestra PVC provedení (DAKSTRA) - vše polský profil a provedení. Tzn.pokud chceš kvalitu tak Velux (dřevěné poplastované) nebo ROTO (Rehau profil). Sleduj i záruky a možnost pozáručního servisu...aukro ti asi záruky moc nedá...

Od: feio
Datum: 22.06.12 11:43

Dobrý den ...absolutně nekupovat okna z druhé ruky ale nová! plastová střešní okna jsou vhodná pouze do koupelen či WC tam kde je vlhkost -( pokud chcete mit PVC všude tak prosim ale je to zbytečné ) Rozhodně bych volil dřevo - pár parametrů kterých se držet ( dvojtě lakovaný rám , bezpečné sklo a vyklapění okna kyvné , jaké dalsí komponenty nabízí ten určitý prodejce k oknu - žaluzie plysovací limce na zateplení aby nebyli problemi v zimě , předokení rolety atd..) Já osobně bych doporučoval Velux řady GGL ( spolehlivost ,kvalita ,záruka ,popř. vinikající servis firmi velux ) - jsou dražší něž konkurence ale ví také proč :)! s podzarvem prosluněných dnů T.Míček ( montáž střešních oken ) -klemp.pokrývač ,tesař

Datum: 22.06.12 13:36

Díky za odpověď.

Řeším, jestli plastová nebo dřevěná. Osobně jsem blíže dřevu, ale dost lidí argumentuje tím, že dřevo nevydrží tolik co plast, že do budoucna se musí natírat atd. atd.

Jeden pán co mi posílal nabídka na okna a montáž mi říkal, že by se dřevěných nebál, poněvadž prý to dřevo není zcela odkryto z vnější strany a netrpí tolik, jak by si laik mohl myslet. Cenově tuším dřevěná obecně vycházejí laciněji.

Chci hlavně pořádnou montáž, zkusím se poptat mezi známými, třeba už to někdo řešil a má na někoho dobré reference - to bude asi nejlepší.

Datum: 22.06.12 17:40

dobrý den ..jen abych to uvedl na pravou míru ( po dobu 12let zpětně co jsi vzpomínám jsem namontoval dost oken firmy Velux a nevzpomínám si že by jsme jezdily na opravy laku a tak podobně - i po delší době! ) nevím kdo vám to řekl ale asi stím zkuženosti nemá! Pokud by jste měl zájem o montáž oken od odborné firmy rád vám pomohu - zkuste mi zaslat poptávku a mrkneme na to co pro vás mohu udělat ( feio@seznam.cz ) s pozdravem T.Míček

Datum: 22.06.12 22:20

TO feio!

Věřte, že i já mám dlouholeté zkušenosti s okny a tvrdím, že dřevěné okno opravdu do moderního domu nepatří. Pokud je dobře udělaná izolace a dokonalá parozábrana, tak střešní okno je to nejstudenější místo ve střešním plášti! Nejhorší případ je když navíc pod oknem není zdroj teplého vzduch (radiátor), nedejbože je použito podlahové topení... Asi jste viděl ještě málo, ale lak může "odejít" velmi brzy - vše závisí na fyzice stavby a vzdušnou vlhkostí v daném domě. Již několikrát jsem měnil tato okna v domech, které byly staré méně jak 10 let...

Datum: 23.06.12 08:56

Do moderniho domu...co to je za nesmysl ..! .ty dřevěná okna jsou na to stavěny ...to co tady ukazujete na obrázku je známka toho že ( já osobně to mám také nafocené ) dotyčná osoba nepoužila zateplovací sadu a nedej bože okno řady méně kvalitní ...!. je jasné že půdní prostor není správně odvětrán a dochází ke kondenzaci par přímo na okně...okna nižší kvality take nemají dostatečnou vzuchovou odvětrávací mezeru přímo v okně...! ( Velux GGL se zateplovacím límcem dřevěné a je klid ) - pořád ten lak ...Okno je zvenku plně kryté plech. lemováním , není tedy možné aby lak UV zařením trpěl nebo mechanickýmj opotřebením...! ( max. zevnítř pokud to nějaký nešika odře ) - a zevnitř je dvojtě lakovené ...! příště podávejte přesné informace - popř. napiště pouze váš názor s pozdravem T.M ps: moderní domy dnes nevydrží ani ze 1/4 to co dříve obyčejný dům postavěný schopnými řemeslníky... kterí používaly pouze tradiční materialy tedy Dřevo a Kámen NEEEE PVC! :) doba plastová :) :)

Datum: 25.06.12 21:02

Citát "( Velux GGL se zateplovacím límcem dřevěné a je klid ) - pořád ten lak ...Okno je zvenku plně kryté plech. lemováním , není tedy možné aby lak UV zařením trpěl nebo mechanickýmj opotřebením...! ( max. zevnítř pokud to nějaký nešika odře ) - a zevnitř je dvojtě lakovené ...! "
Jste úplně mimo mísu... promluvte si s někým od fochu, případně od výrobce.Pletete hrušky s jabkama. Co má venkovní oplechování společného s vodou ředitelným lakem na vnitřní straně okna? A poznámka o tom, že na lak nemá vliv UV záření to už NO COMENT. Jinak je to opravdu můj názor, stejně jako je Váš názor na super okno GGL...

Datum: 27.06.12 10:16

Za prvé pozorně čtěte než napišete o nekom že je mimo mísu... ( max. tak vy )! okna sem prodával 3 roky ruzné druhy u specialky na střechy...jinak montáže provádím již 15rokem takže moc dobřě vím jaká okna dát na střechu či ne s pozdravem TM...Kolik pak jste jich namontoval vy a kolik prodal a kolik pak jste jich řešil v reklamaci...! .že tak dobře víte o čem mluvíte...? Pokud stim nemáte dostatečné skušenosti tak sem ani nepište...takovej chytrolínů je tady dost... ( bacha na přemka prkenou podlahu :)

Datum: 27.06.12 19:53

...poslední příspěvek pro Vás Feio:

Docela jste mne pobavil :-D. Věřte, že oken jsem namontoval opravdu hodně a snad všech značek, které jsou (nebo už i nejsou) běžně na trhu (Velux, Roto, Fakro, Fenestra, Helios, Kubeso). Jediná okna, která odmítám montovat jsou okna NONAME značek z hoby marketů - takové přenechám odborníkům Vašeho typu. Možná by Vám neškodilo občas absolvovat nějaké to odborné školení. To že preferuji okna s bezúdržbovým profilem neznamená, že jsem příznivce Přemysla Podlahy. Schválně si vemte vlhkoměr a projděte s po novostavbách, jistě ho rovněž máte v montbrašně...možná byste byl překvapen, kde všude jsou vlhkostně namáhaná místa. U WC a koupelen to se čeká, ale co kuchyně? Nejvíc vlhkostně namáhané prostory je ložnice v zimních obdobích...mějte se fajn, přeji hodně spokojených zákazníků.

Od: vk
Datum: 22.06.12 15:49

http://www.najstresneokna.sk/stresne-okna máme kombináciu drevo popalstované . Zatiať OK.

Datum: 22.06.12 17:17

Jak se zde uvádí, já mám také ROTO a spokojenost. V koupelně plastové a zbytek dřevěné. Určitě koupit i se zateplovacím límcem. Já jsem je kupoval na netu a sehnal jsem je za dost dobrou cenu, tuším že to bylo 45% a to jsem ještě dostal dopravu zdarma. (taky jsem jich měl 8 ks). A na závěr tu musím říct že německá okna ROTO se taky dělají v Polsku, což mi vůbec nevadí...

doplněno 22.06.12 17:20:

jo a za montáž jsem platil 1000,- kč/ ks do taškové střechy. a tu si vzít opravdu odborníka, jinak se Vám to může hodně prodražit do budoucna.

Od: lolaprasatkova
Datum: 26.06.12 12:48

Mladý muži, když něco ošidíte na stavbě tak se vám to vrátí jako bumerang. Já jsem ráda alespoň mám práci. Nešetřete tolik na těch oknech. Víte kolik stupňů je v létě na střeše? Plast není vhodný. Já klientům doporučuji dřevo. Nepracuje tolik jako plast. Zlatý velux a ještě když si dáte práci dostane 25 % slevy, jen hledat.

Od: woodman
Datum: 26.06.12 13:41

Paní Prasátková to byste se divila, jak pracuje dřevo...nezapomeňte na čepované (pohyblivé) spoje rohů a na slunci exponovaný lakovaný profil! Já coby prodejce oken a dveří naopak doporučuji plastové profily (i když prodáváme i dřevěné). Nejen kvůli lepším tech vlastnostem, ale i kvůli bezúdržbovosti. V PVC profilech jsou ocelové výztuhy a spoje rohů jsou provařené ... kam by se to hlo? :-D.

Datum: 27.06.12 17:15

Krurna bezte se hadat jinam, takto si jkr nic nevybere, navic to tady cele zadelate a pak na to to vlakno nikdo nepoleze

jkr

vyber si okna ktere ti budousedet, celoplast ROTO nebo drevo ROTO ci Velux apod. lepsi vyrobci

jen se jeste zamer na mikro ventilaci a kde je madlo na otevreni

jinak klidne udelej strechu s folii a az v budoucnu okna, stejne se nejprve natahne folie a pak vyrizne

okna muzes kupovat a montovat postupne dle penezenky

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.