Nerozpušťené tablety v myčce

Od: Datum: 21.06.12 13:42 odpovědí: 6 změna: 21.06.12 14:33

koupila jsem si myčku Wirlpool ADP 6930 PC a používám tablety Somat multi.Po umytí nádobí zůstává tableta částečně nespotřebovaná asi tak z poloviny a to i používání mycího programu na 60 stupňů.Co může být příčinou?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 21.06.12 14:06

Pozdní nebo neúplné otevření ´schránky´ na tabletu - není myčka natolik plná, že se schránka nemůže otevřít? - zkus ´umýt´ prázdnou myčku... Další možností je málo otevřený přívod vody...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: klapka*
Datum: 21.06.12 14:29

myčka plná není,zkusím více otevřít přívod vody. Díky

Datum: 21.06.12 14:16
avatar

Myčka má hladinový spínač, takže pokud by napustila málo vody, tak se nezapne a napíše chybu. Stejně, jako kdyby byl nízký tlak vody. Myčka nechá otevřený napouštěcí ventil, dokud nedosáhne voda potřebné hladiny. Nám jen mytí trvá asi 45 minut. Jak dlouho vám myje myčka? Myslím jenom mytí, nemyslím předmytí, oplacování a sušení. některé tablety vyžadují dlouhý program, aby se dokázaly celé rozpustit během mytí a stejně se často rozpouštějí ještě při oplachování, kdy již by měly být spotřebované. Pokud nic nezabere, přejděte na prášek. Má několik výhod a to: rozpustí se mnohem rychleji, je většinou levnější a dá se dávkovat podle potřeby. Tablety jsou zbytečně drahé a mycí výsledek oproti prášku není o moc lepší, spíše naopak.

doplněno 21.06.12 14:19:

A ješte se chci zeptat. Dáváte tablety do zásobníku na dveřích, nebo rovnou do myčky třeba do příborníku?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: klapka*
Datum: 21.06.12 14:27

tablety dávám do zásobníku. Celý cyklus trvá 80 min., nevím jak dlouho trvá poze mytí. Zkusím ještě více otevřít přívod vody,eventuálně dát tabletu do příborníku. pokud to nepomůže přejdu na prášek. Díky za odpověď.

Datum: 21.06.12 14:23
avatar

Solenza má pravdu, já to popíšu méně odborně.

Pán, co myčky zapojuje, mi kdysi radil, ať používám prášek, že s tabletami jsou problémy. Že se špatně rozpouštějí.

Nedávno jsem neodolala jedné "mimořádné" slevě a koupila na vyzkoušení tablety. Je to tak, každou druhou najdu po umytí nádobí na dně myčky skoro celou.

A úspora s práškem je také jistá, u poměrně málo znečištěného nádobí stačí prášku jen polovina i třetina doporučovaného množství.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 21.06.12 14:33
avatar

Klidně a bez obav si kupte prášek do myčky v Lidlu...za 90Kč..stojí 3x - 5x méně než tablety...umyjete s ním víc nádobí..a nebudete mít problémy s rozpouštěním (resp.nerozpouštěním).

Opravdu ne vše co stojí 500Kč musí být dobré..

Krom toho, v principu musí být lepší dávkovat odděleně sůl, leštidlo...a prášek, než "all in one"...

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.