Hlavní vypínač-umístění

Od: Datum: 20.06.12 15:49 odpovědí: 2 změna: 25.06.12 15:12

Dobrý den.Mam dotaz na revizního technika je li tu nějaký.Může být hlavní vypínač kladkostroje (vyhražené zařízení) přidělán na silném pletivu?Síla drátu pletiva je minimálně 5mm , takže se spíš jedná o mříž.Prý to norma nedovoluje:Co vy na to?Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.06.12 14:19

Z hlavy si nevybavím normu, která by toto vyloženě zakazovala, ale dalo by se napsat i několik norem, díky kterým toto nevyhoví...asi záleží na momentálním rozpoložení revizního technika:)

a teď bez nadsázky:

Pokud bude pletivo (plot) skutečně tak pevné, že s ním nebude cloumat třeba vítr, nebude možné jej jednoduše demontovat a odnést i s vypínačem, pokude bude na pletivu vypínač přidělaný způsobem, který nebude v rozporu s předepsaným od výrobce, pokud bude vedení k vypínači dostatečně a vhodně mech. chráněno (např. pancéř. trubka), pokud bude pletivo připojené k uzemnění a bude před vypínačem alespoň 80 cm místa, mohlo by to podle mě vyhovět.

Ale neviděl jsem konkrétní situaci, takže je to názor od stolu.

doplněno 25.06.12 14:25:

ještě jsem zapomněl dodat, že nachází-li se vypínač ve venkovním prostředí, je samozřejmé, bude mít vhodné krytí (třeba IP65..)

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 25.06.12 15:12

OK.Děkuji za odpověd.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.